Державі потрібна сучасна наука

24 Июня 2016 3 5

В минулому році ще попередній Уряд «Арсенія» подарував під ялиночку державний бюджет 2016 року. В листопаді та грудні 2015 року науковці заявили, що наслідками прийняття відповідного законодавчого акту буде критичне фінансування вітчизняної науки (зменшення). Можновладці пообіцяли, що повернуться до відповідного фінансування у 2016 році, під час внесення змін та доповнень до кошторису.

А вже на початку 2016 року частина науковців на собі відчули «заботу» «Арсенія» - скорочення штатних одиниць, відсутність преміювання тощо.

Сьогодні, вже  червень 2016 року, а руки народних обранців так і не дійшли до перерозподілу бюджету щодо збільшення фінансування галузевих академій наук та НАН взагалі.

15 червня 2016 року наукова спільнота, що об’єднує тисячі дослідників України, провела в крупних містах України досить чисельні акції протесту, які завершились мітингом наукової молоді, провідних вчених під Урядом. Мітингувальники вимагали – в найближчий час прийняття змін до Закону України «Про Державний бюджет ….» (відповідний проект вже зареєстрований в апараті Верховної Ради України та проходить обговорення серед народних обранців), що дозволить: 1) узгодити норми чинного законодавства (привести у відповідність фінансування наукових установ до положень ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність» (оплата праці науковців та фінансування наукових досліджень); 2) підвищити соціальні стандарт (соціальний захист) науковців; 3) дати кошти «на розвиток».

Наразі науковці, тільки говорять на мітингах та чисельних зустрічах можновладців, якщо  у вересні 2016 року Верховна Рада не сприйме позицію наукової громади, будуть проводитись акції непокори та чисельні мітинги під Верховної Радою.

Ми пам’ятаємо 90 роки, страйки шахтарів … вчора шахтарі, завтра науковці….

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Загрузка...

Вы слыхали, как поют дро...ны?

Для сведущих людей выбор столицы Украины (как самого безопасного для убийц места!) –...

Гримасы ЖКХ: в Киеве нетрезвый сантехник ЖЭКа избил...

Вызванный для устранения аварии сантехник ЖЭК а одного из киевских домов в подвале...

Украинская федерация шахмат: «мертві бджоли не...

В нынешней Украине даже шахматы высших достижений - уже в прошлом

Украина на краю экономического геноцида - или возврат...

Может и у нас он, когда-нибудь вернёт власть в руки «казаков», как когда-то взял её...

Комментарии 3
Войдите, чтобы оставить комментарий
Вероника
26 Июня 2016, Вероника

Вы действительно думаете, что в условиях получения следующего транша от МВФ будет оговорен вопрос о том щоб "дати кошти на розвиток науки"?

- 7 +
Вероника
26 Июня 2016, Вероника

А разве заокеанские/европейские кураторы заинтересованы в развитии науки на Украине? Они давно уже присмотрели тех, кто будет вносить свой вклад в развитие науки для "самой передовой страны мира" и предоставят для этих ученых хорошие условия работы, достойную зарплату. И неужели украинские науковці не бачили це ще на початку революції гідності?
Вот и начинается медленное пробуждение украинской интеллигенции.

- 8 +
Михаил Маркович (EpsilonDelta)
25 Июня 2016, Михаил Маркович (EpsilonDelta)

Обращаю внимание на еще один аспект. Украина не хуже других, есть в ней немало и талантливой молодежи. Но уезжают, уезжают ... И дело не только в материальных трудностях, но еще и потому, что не видят перспективы развития, не могут провести исследования, выполнить разработки, реализовать свои идеи.

- 8 +
Блоги

Авторские колонки

Ошибка