«Ексклюзив», якого не було

24 Ноября 2016 1 1.1

Ось яку історію розповіла Ірина Бекешкіна.

Щойно дізналася про себе дивну річ: виявляється я дала ексклюзивне інтерв’ю, і кому – сайту “Ukraina.ru”. Чому дивно? Бо я вже два з половиною роки не маю нічого спільного з російськими медіа – не їжджу на їх ефіри, не коментую і, звісно, не даю інтерв’ю (ну, за двома-трьома виключеннями). Але, виявляється, щоб засвітитися «ексклюзивом» - нічого й робити не треба!


Аж остовпіла: «Эксклюзив. Ирина Бекешкина: В Украине возможен искусственный переворот, поддержанный извне» Це я??? Фотка – так, моя, а от решта…

Насправді увесь цей «ексклюзив» побудований на прес-конференції, що відбулася 21 листопада в Кризовому медіа центрі в Українському домі. Нічого складного – запис може подивитися будь хто, а далі – справа «техніки»: розставити по тексту свої питання, перекрутити те, що говорила я, приписати мені те, що говорили інші учасники, звісно, теж перебрехавши. Штучність тексту одразу б’є в око: «відповіді» часто не співвідносяться з «питаннями». І ще – відверта, нагла брехня.
Ну от для прикладу. Я говорила про корупцію і про те, що вона формувалася в країні усі 25 років, досягнувши завершеної форми, знизу доверху за часів Януковича. Що ж я кажу в «інтерв’ю», цитую: "Наша коррупция формировалась более 25 лет, причем наибольший размах в стране явление приобрело после 2004 года». Хвацько!

Або я говорила, про очікування, які не справдилися - що посадовці, щоб не заповнювати декларації, «побіжать з влади». В «інтерв’ю» читаю що вони «просто готовились бежать из страны. Не исключаю, что это бегство мы еще увидим». Відчуйте різницю!

Ще один «прийомчик»: придумати запитання, якого не було і приписати мені те, що говорили інші учасники прес-конференції, звичайно, перекрутивши. .

Скажіть, чи уявляєте ви, що хтось із нас став би спокійно відповідати на запитання:
«В случае, если Запад поймет, что нынешняя «стабильность» не долго продержится, допустит ли он новые революционные события в Украине, станет ли поддерживать протесты?» А у «відповідь» - текст Огризка, причому зовсім не пов’язаний з із «запитанням» щодо «підтримки» Заходом протестів. .

Або ще - «Мы видим реальные колебания электората, который расшатывает Батькивщина» вместе с «Оппозиционным блоком». Насправді про «коливання електорату» говорив Гарань, а от що означає "расшатывать электорат» - це питання до автора,

Так можна було б розбирати кожен абзац, але який сенс, якщо не було самого факту «ексклюзивного» інтерв’ю виданню Ukraina.ru?

Хто ж автор цього «шедевру»? Підписано - «Полина Орловская, собственный корреспондент Ukraina.ru в Киеве . Справжнє прізвище автора – Галина Лебединська. Я її знаю – колись вона працювала у «Вечірній вістях» і свого часу (здається. у 2009) справді брала у мене велике інтерв’ю для газети. Ходить на наші заходи. Що пише в результаті – чесно кажучи, не знаю. Але підозрюю, що саме те, що треба російському замовнику.

На прес-конференцію 21 листопада сильно запізнилася, прийшла майже під кінець і справді задала питання: «Насколько вы считаете оправданным Майдан как инструмент для смены власти в стране?» Наскільки адекватним є виклад відповідей – можете самі переконатися з запису прес-конференції, це – самий кінець

Після закінчення на бігу (бо вже не було часу) поставила пару питань, я щось швиденько відповіла (пам’ятаю, про неможливість зараз Майдану-3). І це – ексклюзив?! Ну, такий же, як і нинішня російська журналістика, і журналісти, які там працюють.
Переконалася: з цими «журналістами» не лише спілкуватися не можна, але й поруч стояти, бо запишуть у «ексклюзив».

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Что ждет Украину 2

В 2009 г. на «Украинской правде» вышла моя статья под названием «Апокалипсис...

Яка пшениця, така й паляниця

Уничтожение гумуса. Куда исчезли архитекторы плодородия и жаворонки?

Можно ли доверять валютным прогнозам

Пока в Украине такая большая долларизация, любые колебания курса гривны всегда...

Ток - наш спаситель

Этот материал - мой совет министру здравоохранения, уважаемой волонтерке из Штатов, о...

Украина в 2016 году. Личный взгляд

Наверное, все согласятся, что этот год был для Украины непростой.

Умалчивают, искажают, извращают...

Молодые люди, которым не пришлось жить и расти при Советской власти, не знают что такое...

Казус Пашинского (или Депутат с большой дороги)

С точки зрения медицины, удары по голове могут иметь как летальные, так и целительные...

Погрузится ли украинский «Титаник» в бездну?! Так что...

Чтобы остановить погружение нашего лайнера под воду, нам жизненно необходима...

Для вас, счастливчики!

Мало быть счастливым, надо еще понимать свое счастье

Против ручных псов Луценко завели уголовное дело

Тот факт, что против подручных нынешнего Генпрокурора вообще завели дело – это уже...

Что добился Путин в 2016 году

Примечательно, что 34% россиян при ответе на вопрос о действиях главы государства,...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Иван Незгодный
25 Ноября 2016, Иван Незгодный

Кто такая эта "Ирина Бекешкина", чтобы СМИ занимались подделкой ее интервью? Сдается мне это всего лишь попытка хоть как-нибудь, "засветиться" в средствах массовой информации раз уж брать интервью никто не торопится. Как говорится, если гора не идет...

- 6 +
Блоги

Авторские колонки

Ошибка