Київська обласна державна адміністрація три місяці саботує власні обов’язки

07 Апреля 2016 5

Наприкінці березня я, як голова Постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради, спілкувалася із представниками обласної періодичної преси. Головні запитання, що непокоять журналістів видань, стосуються роботи КОДА: чому Київська обласна державна адміністрація три місяці не виконує своїх обов’язків. Перший квартал року скінчився, а столичний регіон досі без ухвалених програм з соціальної підтримки громадян, без стратегічного управління, без бачення напрямків розвитку.  В друкованих виданнях існують ліміти на кількість знаків, тож повну версію інтерв’ю викладаю в своєму блозі.

Обговорюємо найактуальніші проблеми Київської області. Співрозмовник - Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів обласної ради (фракція «Самопоміч») Ольга Бабій.

- Ольго Андріївно, над чим першочергово працюють наразі депутати Київської обласної ради?

- Київська область знаходиться настільки в жахливому стані, що не можна чітко й виявити, вирішення якої проблеми є пріоритетним.  Через новий держбюджет 2016р., в якому на вулицю викинули учнів ПТУ, а медична та освітня субвенції виділені в недостатньому обсязі, зараз питання лежить в площини «Вижити». Не Розвиватися, а Вижити.

Але новий бюджет то півбіди, із цим зіткнулися усі регіони. Якщо визначати головну перепону належного функціонування в нашій області, зазначу наступне: я не розумію ситуації, яка зараз відбувається із керівництвом області. Депутати обласної ради мають приймати за пропозицію рішення щодо фінансування тих чи інших напрямків. Проекти рішень, які ми голосуємо в визначенні напрямків та частині обсягів фінансування, формує саме Київська обласна державна адміністрація, адже вона є розпорядником коштів обласного бюджету. Вони враховують наші певні пропозиції,  але через кризу протистояння різних гілок влади, яка зараз існує в Київській області, можна зробити чіткий висновок: КОДА нічого не робить в напрямку розвитку Київської області.

- Ви вже підіймали питання щодо неподання структурами КОДА програм для розгляду депутатами ради. Чи є зрушення в цьому напрямку?

- Жодного руху не відбулося. На вулиці перше квітня, а депутати обласної ради до цього часу не отримали на розгляд програми, які фінансуватимуться з обласного бюджету. Якщо ми говоримо про життя області в кризовому 2016-ому році, ми маємо отримати програму від губернатора, в якій ми повинні бачити чіткі напрямки дій. І це повинні бути зважені конструктивні рішення, які вирішують питання вже сьогодні. Нічого цього немає. Натомість ми отримали програму соціально-економічного розвитку Київської області із зірочками замість цифр в стрічці фінансування програм! Це справжній жах. Умовно кажучи, на медицину ми виділяємо 50 млн.грн., на освіту – 50 млн, на дороги 50 млн, на школи, садочки тощо. Й це повинні бути зважені конструктивні рішення, які вирішують питання життєзабезпечення сьогодні. Людям треба жити зараз, їм сьогодні треба купувати хліб, їздити на громадському транспорті, дбати про ліки, мати розуміння, які вони мають пільги тощо. Нічого цього немає. Ми як  депутати не маємо змоги робити самі тому, що ми не є суб’єктом подання проектів рішень!

- Пересічному мешканцю складно зрозуміти чим обумовлений саботаж своїх обов’язків з боку КОДА.

- З точки зору губернатора, в Київській області проблем немає взагалі! Не беруся судити щодо професійності окремих представників влади, але я вважаю, що людина, яка обіймає певну посаду, а разом з нею отримує велику відповідальність, має вийти та чітко оголосити стратегію, як працюватиме та що планується робити далі. Губернатор на посаді два місяці, проте жодного разу він ще не прийшов до депутатів обласної ради. Ми не знаємо яка стратегія розвитку області, отримуємо програму соціально-економічного розвитку із зірочками замість розрахунків фінансування. За компанію до неї додають соціальні програми «На зустріч дітям» та «Турбота», й депутатів фактично змушують голосувати їх «з колін». А потім розпочнуться маніпуляції свідомістю людей, мовляв, це депутати Київської обласної ради не роблять те, що їм належить робити, розумієте?

Коли дивишся на все ззовні, складається відчуття життя в вакуумі, спостерігаємо за другорядним  реаліті-шоу із поганим сценарієм.

- За рахунок чого зараз працюють лікарні, освітні заклади та інші господарства, які залежать від фінансування з області?

- Все працює за звичкою. В людей всі сподівання на здоровий глузд та його перемогу. 29 березня я була присутня на зустрічі із комітетом Верховної ради з питань освіти та науки, на якому розглядалися питання щодо фінансування профтехосвіти. Влада дотягнула вже до того, що проблема вийшла суто з обговорення  «повернути фінансування до держбюджету» та перейшла в площину «врятувати й не дати знищити ланку професійно-технічної освіти».

Уявіть: лише по Київській області є загроза закриття п’яти закладів, вже є заборгованість по фінансуванню закладів ПТО в обсязі 5 млн.грн., з них 1.млн.700тис. грн. це фонд заробітної плати. До цих керівників ПТУ вже приходить інспекція по контролю та дотриманню умов труда та штрафує їх за несвоєчасну сплату заробітних плат.  Тільки депутатам Київської обласної ради є проблема профтехосвіти в області: А.Даниленку, як голові освітньої комісії, мені, як голові бюджетної комісії. Анатолій Степанович розуміє, що в області закриються заклади, а я розумію, що з бюджету Київської області незаконно забирають 70 млн.грн. та з бюджетів міст обласного значення 70млн., які  мали б піти на розвиток цих міст.

 

На фото: А.Даниленко, О. Бабій - спільне засідання двох Постійних комісій КОР. Обговорення проблем галузі профтехосвіті в Київській області.

Державна адміністрація Київської області, вочевидь, особливої загрози для майбутнього в зникненні закладів ПТУ не вбачає. Це треба тільки депутатам. Голові ради, яка бореться разом із нами. В обласній раді депутати без жодних політичних лозунгів, незалежно від політичної належності об’єднуються навколо спільних проблем.

- Що планують робити депутати надалі?

- Фракція  «Самопоміч» визначила, що кожен з 10-ти депутатів візьме на себе відповідальність за певний напрямок. Нас небагато, але зробимо усе можливе та ще трошки неможливого, аби вплинути на чинну владу області та змусити їх повернутися нарешті обличчям до людей та почути обранців народу, депутатів обласної ради. Необхідно змушувати чиновників КОДА доопрацьовувати програми, включати саме ті заходи, які необхідні зараз, а не за тиждень чи місяць.  Люди живуть в режимі реального часу й вони повинні відчувати наші дії, що ми насправді є, й є саме для них в першу чергу.  А ми відповідальні перед мешканцями області, які чекають на розумне управління з боку влади. В іншому разі  немає жодного сенсу існування депутатів обласної ради як таких, що представляють та відстоюють інтереси громади.

Якщо раніше я казала - головна проблема в тому, що немає планування роботи виконавчої гілки влади, то зараз я стверджую: виконавча влада в країні паралізована. Криза, яка відбувається на всіх рівнях влади, настільки жахлива, що стає зрозумілим буквальне значення статті Кримінального кодексу «Злочинна бездіяльність». Те, що відбувається, це злочин перед суспільством.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Холодный душ от антикоррупционных прокуроров

Есть ситуации, которые холодным душем отрезвляют и расставляют вещи на свои места в...

ВОЗВРАЩАЯСЬ В СТРАШНЫЙ СЕНТЯБРЬ 1941 ГОДА. БАБИЙ ЯР...

Размышления о романе Анатолия Кузнецова "Бабий Яр".

Звезды судебного театра имени Антикоррупционного...

В Украине сложно найти судью с безупречной репутацией. Однако деятельность и решения...

Выберите верный ответ

Тест на политическую сообразительность

Хвалебная ода губернатору

Заметьте, друзья, тысячи людей думают о том, как вернуть Крым, но только херсонцы могут...

Загрузка...

Как будут жить пенсионеры после реформы Гройсмана

Что стоит за "осовремениванием" пенсионной реформы от Гройсмана

Вещий сон в руку?

Хорошо руководить страной, где депутаты не декларируют хрен знает что и откуда, а чинно...

ПАРТИЯ САВЧЕНКО - ПЕРСПЕКТИВЫ И НАДЕЖДЫ НАДЕЖДЫ? Так...

сам принцип «демократии» на сегодня утратил свой первичный смысл – от...

Какого главу НБУ ждет банковская система Украины?

Не стоит задача просто отправить в отставку действующую главу НБУ Валерию Гонтареву....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Блоги

Авторские колонки

Ошибка