Реорганізація наукової системи вже не планується, але економія на науці продовжується

16 Декабря 2015 1 5

Ще на попередньому тижні я  «кинув» у свій блог позицію Уряду, що оприлюднило Міністерство фінансів щодо реорганізації НАН та інших академій (профільних) наук України, а також коментарі урядників щодо необхідності «реформування» фінансування наукових розробок.

Чисельні мітинги науковців, звернення до можновладців (тільки я за грудень підписав понад 5),  петиція до Президента України – дало результат. Уряд вже у поданому до Парламенту законопроекту про державний кошторис 2016 року пішов на пом’якшення формулювань, змінив тон (буремні часи революційної доцільності вже проходять, необхідно вибудовувати державу – через розвиток, шляхом еволюційних змін).

Про реорганізація вже мова не йде, про об’єднання всіх академій наук під единим «дахом» НАН (відповідна позиція виключена).

Але …. НАН, як і інші  спеціалізовані академії позбавляють права автономії – інтегрують «під» державну виконавчу вертикаль. Моя особиста думка – це обмежена чи контрольована самоврядність наукової громади.

Також залишається проблемою, можливе, чисельне скорочення науковців (звільнення), особливо, молодих наукових кадрів, через оптимізацію установ та закладів

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...
Загрузка...

Где мы свернули не туда?

1917 - 2017 Даже грустные юбилеи не перестают от этого быть юбилеями

Галичина до 1939-го

26 октября 1939г. решением Народного Собрания Галичина, колыбель украинства, вошла в...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
цзы лисицин
17 Декабря 2015, цзы лисицин

Старые ,столетние- извините ,уходить не хотят и не задумываются ,что тем самым тормозят развитие отечественной науки.Результаты от их сидения приближаются к нулевой отметке.Правительство не слепое ,может с придурью ,но зрячее и "отдачу" от прадедушек науки видят,а раз видят то и урезают бюджеты. Протестовать надо не перед Радой и Кабмином,а перед Президиумом НАНУ с конкретным требованием -освобождать места-крапка.В противном случае будете, у научных старцев ,до старости ходить в перспективных лауреатах.Процесс болезненный,но проходить должен без "возрастной люстрации"(всех под одну гребёнку),а дифференцировано ,кому 65-70 в почётные консультанты ,без сохранения зарплаты с редкими премиальными за настоящие заслуги. Занавес!

- -2 +

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка