Законодавчі ініціативи у податковій царині

24 Октября 2016 1 0

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України

29 вересня 2016 року Народний депутат Артеменко А.В. зареєстрував (5132-1) проект Закону України  про внесення змін до Податкового кодексу України, яким пропонується збільшити ставки оподаткування (ПДВ, рентну плату, акцизний податок.    
Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню дохідної частини бюджету та дозволить забезпечити його збалансованість, а також адаптацію до норм Європейського законодавства.


Вводиться обмеження щодо проведення  документальних перевірок платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого з операцій  придбання товарів/послуг у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, за період до 1 січня 2016 року.
Збільшується  ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби на 30% специфічну та на 3 відсоткові пункти (з 12% до 15%) адвалерну. 
    Запроваджується єдина ставку акцизного податку на дизельне паливо 125,5 Є за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 Є та 95 Є в залежності від вмісту сірки.
Автор слушно зауважує, що наразі ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижче, ніж мінімальні встановлені Директивами для Європейських країн. Зокрема, на тютюнові вироби у 6 разів, на горілку у 1,5 рази, дизельне паливо 2,6-3,5 рази (в залежності від вмісту сірки). Збільшення ставок акцизного податку сприятиме наближенню до норм законодавства Євросоюзу, скороченню споживання шкідливих для здоров’я товарів (алкогольні напої та тютюнові вироби).  Відповідна позиція заслуговує на увагу та підтримку. В свою чергу, враховуючи складну соціально-економічну обстановку дана ініціатива може збільшити частку обіг нелегального алкоголю. 


Автором пропонується збільшити ставку рентної плати з 2,4 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування до 4,8 долара США. Хоча відповідна пропозиція ї дозволить збільшити надходження до державного бюджету в 2 рази, за відповідною позицією, але при ухваленні необхідно враховувати, що відповідна зміни може привезти до зменшення фактичного транспортування аміаку. 


Також автор пропонує підтримати малих гравців радіочастотного ринку (шляхом запровадження понижуючих та підвищуючих коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для стільникового радіозв’язку та радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації). Відповідна пропозиція досить дискусійна, фактично спрямована на дискримінацію окремих гравців ринку.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...
Загрузка...

«Розмір вашої пенсії залежить від вас. Просто платіть...

11 жовтня вступив в дію закон, який затверджує осучаснення пенсій та затверджує дату...

Каталония накануне «мертвого времени»

Вечером 10 октября 2017 года Правительство Каталонии приняло Декларацию об...

Вибіркові свободи, подвійні стандарти та потурання...

Виконавчий комітет міської ради Сум не дозволив архієпископу Сумському та...

В Херсоне снова выборы или бег на месте

Ещё никто не знает, на какие, когда и куда, но все уже активно «мостятся» на...

«Індивідуальне опалення може обійтись дорожче, ніж...

Про те, як здешевити платіжки за комунальні послуги і як підвищення тарифів спонукає...

Поздравляю вас, зайчики!

Страдания - переживания по поводу горькой и опасной судьбины наших избранников

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Валерий
25 Октября 2016, Валерий

Позвольте высказаться гражданину малосведущему в вопросах налогообложения . Исхожу
из опыта жизни в современном украинском государстве . Всё , что выходит из - под пера
( современный вариант : компьютера ) законодателей имеет одну единственную цель -
повышение розничных цен . И в эту цель они всегда попадают без промаха . А все разговоры о желании снизить потребление потенциально вредоносных товаров - наглая,
бессовестная брехня .

- 4 +

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка