Законодавчі ініціативи у податковій царині

24 Октября 2016 1 0

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України

29 вересня 2016 року Народний депутат Артеменко А.В. зареєстрував (5132-1) проект Закону України  про внесення змін до Податкового кодексу України, яким пропонується збільшити ставки оподаткування (ПДВ, рентну плату, акцизний податок.    
Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню дохідної частини бюджету та дозволить забезпечити його збалансованість, а також адаптацію до норм Європейського законодавства.


Вводиться обмеження щодо проведення  документальних перевірок платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого з операцій  придбання товарів/послуг у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, за період до 1 січня 2016 року.
Збільшується  ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби на 30% специфічну та на 3 відсоткові пункти (з 12% до 15%) адвалерну. 
    Запроваджується єдина ставку акцизного податку на дизельне паливо 125,5 Є за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 Є та 95 Є в залежності від вмісту сірки.
Автор слушно зауважує, що наразі ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижче, ніж мінімальні встановлені Директивами для Європейських країн. Зокрема, на тютюнові вироби у 6 разів, на горілку у 1,5 рази, дизельне паливо 2,6-3,5 рази (в залежності від вмісту сірки). Збільшення ставок акцизного податку сприятиме наближенню до норм законодавства Євросоюзу, скороченню споживання шкідливих для здоров’я товарів (алкогольні напої та тютюнові вироби).  Відповідна позиція заслуговує на увагу та підтримку. В свою чергу, враховуючи складну соціально-економічну обстановку дана ініціатива може збільшити частку обіг нелегального алкоголю. 


Автором пропонується збільшити ставку рентної плати з 2,4 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування до 4,8 долара США. Хоча відповідна пропозиція ї дозволить збільшити надходження до державного бюджету в 2 рази, за відповідною позицією, але при ухваленні необхідно враховувати, що відповідна зміни може привезти до зменшення фактичного транспортування аміаку. 


Також автор пропонує підтримати малих гравців радіочастотного ринку (шляхом запровадження понижуючих та підвищуючих коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для стільникового радіозв’язку та радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації). Відповідна пропозиція досить дискусійна, фактично спрямована на дискримінацію окремих гравців ринку.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

В массовых отказах от вакцинации детей виновны не...

Скажу честно – меня уже «достали» вечные истерики чиновников на счёт отказа...

Ляшко пообещал мне вернуть Крым, если я за него...

На вопрос Олегу Ляшко, когда же он вернёт мне Крым, как обещал, Валерьич ответил...

Спокойно, эпидемия под контролем или начнём с...

Ситуация с корью в Украине напоминает сентенцию попечителя богоугодных заведений...

Патриарх украинской журналистики осудил реформу...

Бывший генеральный директор Херсонской ОГТРК Виктор Гридасов осудил реформы...

Херсонські священники зробили заяву щодо дій свого...

Відмова священника із Запоріжжя відспівувати трагічно загибле маля сколихнула всю...

Загрузка...

О бедном нардепе замолвите слово

Чтобы усмирить херсонского нардепа от БПП, понадобилось задействовать одновременно 15...

Какой ценой ведущие украинские киноактрисы и...

Очень красиво девочки – актрисы выглядят в кино и на сцене – элегантные, лёгкие,...

Из ничего делать что-то

Примета времени - пиар на ровном месте

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Валерий
25 Октября 2016, Валерий

Позвольте высказаться гражданину малосведущему в вопросах налогообложения . Исхожу
из опыта жизни в современном украинском государстве . Всё , что выходит из - под пера
( современный вариант : компьютера ) законодателей имеет одну единственную цель -
повышение розничных цен . И в эту цель они всегда попадают без промаха . А все разговоры о желании снизить потребление потенциально вредоносных товаров - наглая,
бессовестная брехня .

- 4 +

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка