Про ініціативу уряду щодо підтримки сільгосптоваровиробників

№22(774) 3 — 9 июня 2016 г. 01 Июня 2016 0

Нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман, а згодом і міністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий презентували широкій громадськості ідеї щодо подальшого реформування АПК, його державної підтримки.

Без сумніву, заходи з підтримки аграрного сектору вкрай важливі і конче необхідні. Досвід США, країн Євросоюзу засвідчує, що без цього не обійтись. Форми фінансової підтримки тут різні. У нас же фінансова допомога сільгоспвиробникам мізерна. Значно скорочені навіть пільги щодо спеціального режиму оподаткування, що діяли ще торік.

Одним із кроків оновленого Кабінету Міністрів нібито буде запровадження адресної, чіткої підтримки невеликих фермерських господарств, які обробляють до 500 га землі. На думку урядовців, це сприятиме виведенню частини аграрного виробництва із тіні, дасть змогу виробляти екологічно чисту, якісну, конкурентоздатну продукцію. Додатково із бюджету на зазначену допомогу в поточному році планується направити 500 млн. грн.

Однак сумнівно, що фермери, обробляючи 150—300 га землі, зможуть конкурувати із великими сільгосппідприємствами, а тим більше — з агрохолдингами. Проте за підтримки вони здатні збільшити в певній мірі виробництво органічної (чистої) продукції. А її, за даними Мінагрополітики, поки що виробляється всього на кілька десятків мільйонів євро.

Захід уряду навряд чи виведе із тіні майже третину обробітку землі, про що заявляють аграрні експерти. Здолати тіньові схеми зможе соціально обґрунтоване податкове навантаження на оброблюваний гектар землі. А поки що в тіні, за висновками авторитетних аграрних служб, перебуває 7 млн. га.

Постають також інші актуальні питання. Зрозуміло, що агрохолдинги не збираються роздрібнювати підконтрольні їм господарства на структури в 150—200 га. Вони, навпаки, ведуть лінію на укрупнення, бо це дозволяє використовувати високопродуктивну техніку і новітні технології на полях. Із ними все зрозуміло.

Але візьмемо середнє сільгосппідприємство, яке орендує 2000 га орної землі. Теоретично його можна розукрупнити, скажімо, на 10 фермерських господарств, тобто створити стільки ж юридичних осіб. Усі вони зобов'язані перепідписати і затвердити в установленому законом порядку договори оренди землі. Навряд чи керівники середніх сільгосппідприємств матимуть бажання саме так діяти.

Однак ініціатива уряду заслуговує на увагу. Від неї виграє більшість фермерських господарств, яких на Черкащині 1345. Кожне із них у середньому обробляє 111 га ріллі, а разом — 149 тис. га. Життя покаже, який буде виграш.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Неуместная толерантность

...Лидия Денисенко крайне озабочена низким уровнем рейтинга нацистов из т. н....

Джулиан Барнс этого не знал?

Юрий Володарский ввел меня в заблуждение, рекламируя в № 43 «2000» от 28.10.16 г. на...

Сползаете к мелкотемью

Редакция, к сожалению, избегает важных общественно-политических тем. Вот в...

Взгляд из Крыма

Было бы для вас интересно, что произошло с медициной. Врачи не захотели больших...

Найдемократичніший общепит у всій Єуропі

Уряд все шукає, де б позичити на нашу шию якийсь мільярд валюти, а її «народні»...

Как заставить Бога снять звезды?

Прочла в прессе, что президент подписал указ о замене на военных погонах звездочек на...

Знищується наша історія

Зруйновані пам'ятники — це зневага до 40-мільйонного народу живих і 20 мільйонів...

Десять вопросов автору одного:«Все, як у людей?»

Так хотелось надеяться, что Сергей Шангутов успокоится и, главное, оставит в покое...

Размышления совкового деда

Во время Великой Отечественной войны все или большинство советских солдат прошли те...

Ликбез по китайским иероглифам

В последние годы в средствах массовой информации, особенно в печатных, появились такие...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Блоги

Авторские колонки

Ошибка