Чому квартири в новобудовах витісняють з ринку вторинне житло?

20 Апреля 2016 0

Про те, що ринок нерухомості України переживає період стагнації, не говорить тільки ледачий експерт. Причини падіння цін на нерухомість виглядають цілком переконливими — це нестабільна політична ситуація, зниження доходів населення і девальвація гривні. Під їх тиском скорочується попит і, як наслідок, знижуються ціни.

Однак, як відзначають аналітики ринку, загальне зменшення вартості житлової нерухомості не призводить до збільшення числа угод купівлі-продажу. Як і в минулому році, їх кількість катастрофічно мала. Але якщо продажі квартир в новобудовах потроху йдуть, то вторинний ринок демонструє повний застій. Чому?

Цінова політика

Сьогоднішню ситуацію на нерухомому ринку несподіваною назвати складно. Тенденції зниження попиту простежувалися вже протягом декількох останніх років. Тобто у компаній забудовників було достатньо часу для коригування своїх планів. Багато з них зробили це досить оперативно, зменшивши площі квартир, скоротивши витрати на обробку і перевівши їх з бізнес-класу в комфорт- і економкласи. В результаті у забудовників з'явилося більше простору для зниження цін, до того ж виражених у гривні. Подивіться самі за посиланням http://novostroyki.lun.ua/uk/новобудови-львова, за скільки сьогодні можна купити квартиру в новобудові.

Гравці вторинного ринку більш інертні, їм складніше психологічно змиритися з падінням цін на квартири в кілька разів в доларовому еквіваленті, традиційному для цієї сфери бізнесу. До того ж, вони не в змозі змінити площі існуючих квартир і продають те, що є по факту.

Переоцінка потенційних ризиків

До недавнього часу продаж на вторинному ринку вже готового житла давав йому деякі переваги перед ринком новобудов, де квартири продавалися в основному на стадії будівництва. Сьогодні ж, завдяки скороченню попиту, покупець може обрати готове житло в новобудові. Це дозволяє не ризикувати, вкладаючи гроші в незавершений проект, і значно збільшує інтерес громадян до новобудов.

Крім того, майбутні вкладення в ремонт, необхідні, як правило, і для новобудов, і для квартир «секонд-хенд», можна більш достовірно спрогнозувати саме в нових будинках. У них вже встановлені пластикові вікна, більш потужна електропроводка, сучасні системи опалення, водопостачання та каналізації.

Аналізуючи факти, можна впевнено стверджувати, що вибір покупців виглядає цілком очевидним.


Загрузка...
Загрузка...
Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Блоги

Авторские колонки

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка