Щеплення красою

№24v(752) 26 июня — 2 июля 2015 г. 25 Июня 2015 0

Пасічники, ветеринари, техніки-рибоводи, спеціалісти сільського господарства та інші фахівці, які виходять зі стін цього навчального закладу, не лише мають хороші знання та практичні навики, а й виховані навколишньою красою та вміють творити її власними руками.

 • Навчальний заклад на мальовничому березі Ікви

  Навчальний заклад на мальовничому березі Ікви, фото №1

  Навчальний заклад на мальовничому березі Ікви

 • Навіть звичайні пеньки стають окрасою

  Навіть звичайні пеньки стають окрасою, фото №2

  Навіть звичайні пеньки стають окрасою

 • Щеплення красою, фото №3

  Щеплення красою, фото №3, фото №3
 • Завідувач навчально-виробничої пасіки Сергій Романюк

  Завідувач навчально-виробничої пасіки Сергій Романюк, фото №4

  Завідувач навчально-виробничої пасіки Сергій Романюк

 • Практичне заняття з акушерства для студентів спеціальності ветеринарна медицина (викладач Василь Олійник)

  Практичне заняття з акушерства для студентів спеціальності ветеринарна медицина (викладач Василь Олійник), фото №5

  Практичне заняття з акушерства для студентів спеціальності ветеринарна медицина (викладач Василь Олійник)

 • Тут є навіть страуси та павичі

  Тут є навіть страуси та павичі, фото №6

  Тут є навіть страуси та павичі

 • Тут є навіть страуси та павичі

  Тут є навіть страуси та павичі, фото №7

  Тут є навіть страуси та павичі

 • Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку

  Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку, фото №8

  Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку

 • Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку

  Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку, фото №9

  Пасіка та територія біля неї схожі чи то на музей, чи то на лісову казку

 • У навчально-виробничій базі коледжу нині 170 голів ВРХ

  У навчально-виробничій базі коледжу нині 170 голів ВРХ, фото №10

  У навчально-виробничій базі коледжу нині 170 голів ВРХ

Фото 1 из 10

Понад 10 тис. спеціалістів підготовлено за час існування Млинівського державного технолого-економічного коледжу, що на Рівненщині. Більшість із них успішно трудяться в аграрному секторі країни. Освітній заклад попри те, що знаходиться у провінційному містечку, багато років поспіль незмінно входить до десятка лідерів у системі аграрної освіти країни.

Млинівський державний технолого-економічний коледж відкрився 1958 р. — як ветеринарний технікум. Тоді тут був лише один освітній напрям і 75 студентів. Тепер, коли знайомишся зі спектром спеціальностей, за якими здійснюється підготовка, науково-методичними досягненнями викладачів, навчально-виробничою базою та кількістю студентів, у це важко повірити. Беручи щороку участь у міжнародній агропромисловій виставці в розділі «Аграрна освіта», коледж неодноразово демонстрував досягнення, які були гідними столиці, і був нагороджений золотими медалями.

Нині у числі понад п'яти сотень студентів освітнього закладу мешканці Рівненської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької обл., чимало зі сходу та півдня України. Останнім, до слова, найбільше до вподоби такі спеціальності, як рибництво і аквакультура та бджільництво.

Директор коледжу В'ячеслав Яцкевич

— З року в рік, керуючись вимогами часу, ми розширюємо кількість освітніх напрямів, — розповідає директор коледжу В'ячеслав ЯЦКЕВИЧ, котрий очолює освітній заклад уже 15 років поспіль. — Нині їх сім: рибництво та бджільництво, бухгалтерський облік, організація виробництва, організація заготівель і товарознавство сільгосппродукції, обслуговування комп'ютерних систем і мереж і ветеринарна медицина — ця спеціальність найбільш популярна серед молоді, котра обирає для навчання наш коледж. Найвищим є і відсоток працевлаштування випускників. Прикро лише, що рівень оплати праці молодих спеціалістів-ветеринарів переважно низький.

Для якісної практичної підготовки майбутніх фельдшерів ветеринарної медицини та фахівців інших аграрних спеціальностей тут створили унікальну виробничу базу. Студенти не з картинок та лекцій знають, як дати раду, приміром, корові (тут налічується 170 голів ВРХ), вівцям, козам, свиням, котрих тримають не менше ніж по вісім десятків. Є, звісно, і коні. А птиці й не злічити, є навіть страуси та павичі.

— Утримання такої навчально-виробничої бази кропітке і затратне, адже ціни на сільськогосподарську продукцію низькі, — говорить В'ячеслав Романович. — Проте головна мета — не виробництво, хоча за рахунок цього вдається й матеріальну базу розвивати, а практична підготовка майбутніх ветеринарів. Така ж ситуація й щодо рослинництва — обробляємо нині 380 гектарів ріллі. Надто високими врожаями не можемо похвалитися, адже це теж потребує значних витрат, але збитковими не є.

Взагалі хороша база створена для практичного навчання студентів усіх спеціальностей. Колектив коледжу, а це 130 чоловік, в тому числі 65 викладачів, вміло поєднує кращий досвід і традиції минулого із сучасними досягненнями. На допомогу освітньому процесу — сучасні комп'ютери, відеопроектори, інтерактивні дошки, лабораторії обладнані сучасними мікроскопами, що під'єднані до комп'ютерної мережі. Щодо впровадження найсучасніших методик викладання, зокрема створення навчальних фільмів, електронних практикумів і посібників, — педагоги коледжу в числі лідерів. Торік шестеро викладачів здобули за різними напрямами перші місця на всеукраїнському рівні і мають відзнаки Міністерства аграрної політики.

— Наш професійний колектив постійно у пошуку, — веде далі В'ячеслав Романович. — Методичній роботі та науковим дослідженням приділяється величезна увага — аби зробити освітній процес максимально ефективним, а відтак підготувати фахівців, конкурентних на ринку праці.

Викладачі Млинівського коледжу розробили стандарт вищої освіти щодо підготовки спеціалістів за спеціальністю рибництво та аквакультура, 30 навчальних програм даного відділення. У навчально-дослідній лабораторії проводяться роботи з науково-біологічного обґрунтування рибогосподарської експлуатації водойм — ставів та озер Волинської, Рівненської і Житомирської обл. Створено й інкубаційний цех для ікри риб родини коропових.

Майбутні бджолярі практикуються на племінній пасіці, у якій налічується 100 бджолосімей карпатської породи. Є і нуклеусний парк на 200 бджолосімей, що дає змогу забезпечувати матками західний регіон держави, а також обладнання та пристрої для дослідження поведінки бджіл, їх впливу на природні та біологічні фактори тощо.

А ще тут прищеплюють молоді любов до прекрасного. Той, хто хоча б раз побував на території коледжу, може позаздрити студентам і колективові закладу. Розміщений він у ошатному парку на березі Iкви, де колись був палац графа Ходкевича. Директор і колектив коледжу зберігають природну красу, додають їй довершеності. Всюди тут квіти, рідкісні дерева, кущі: є і магнолії, і оцтове та коркове дерева, безліч видів туй, бузку, бельгійські тюльпани... Чи то на музей, чи то на дендропарк схожа навіть пасіка — працівник коледжу Віктор Новосад створює з пеньків дивовижних казкових героїв. А лаборант Ніна Августін з допомогою пензля, фарб і таланту робить з яєць страусів такі собі максі-Фаберже.

Ще одна родзинка — нині силами навчального закладу реставрується літня альтанка, що належала до палацового комплексу Ходкевичів і збереглася до наших днів. Попри історичну цінність, вона не має статусу архітектурної пам'ятки і входить до майнового комплексу коледжу. На будівлі збереглася оригінальна ліпнина, зроблена за часів Ходкевичів.

— Це дуже витратна, складна і відповідальна робота, проте ми не могли допустити, аби історична пам'ятка руйнувалася, — розповідає В'ячеслав Яцкевич. — Після реставрації альтанка стане перлиною нашого закладу. Тут буде конференц-зала, в якій не соромно проводити заходи навіть всеукраїнського рівня, у сусідній залі — музей коледжу, а ось тут облаштуємо виставкову залу, де демонструватимуться й роботи наших працівників і учнів.

Колектив закладу докладає максимум зусиль, аби молодь мала змогу розвинути свої творчі здібності. Для цього діє чимало гуртків та студій мистецького спрямування, облаштовано ошатну актову залу та ін. Одне слово, разом із хорошими знаннями, практичними навиками майбутні фахівці одержують ще й неабияке щеплення красою, дарованою матінкою-природою та створеною талановитими руками, вчаться любити рідну землю та берегти її.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Блоги

Авторские колонки

Ошибка