Министерство культуры сообщает...

№23(775) 10 — 16 июня 2016 г. 09 Июня 2016 0

ПОЛЕЗНАЯ ИНФОРМАЦИЯ

У відповідь на Ваш інформаційний запит щодо проведення процедури поповнення фондів публічних бібліотек україномовними книгами Міністерство культури України інформує про наступне.

У 2016 році із Державного бюджету України на централізоване придбання літератури для поповнення фондів публічних бібліотек виділено 42 млн. грн.

Для забезпечення виконання поставлених завдань при Міністерстві культури України створюється Експертна рада з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек. Експертна рада функціонує на основі Положення і є консультативним дорадчим колегіальним органом при Мінкультури для забезпечення тематичної та змістовної оцінки видань.

Міністерство приймає пропозиції від суб'єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (далі — Видавці).

До розгляду прийматимуться пропозиції щодо відбору книг (у тому числі для дітей та юнацтва), виданих протягом останніх трьох років, які за цільовим призначенням належать до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних.

Відповідно Видавці до Міністерства культури України подають:

— лист-подання на ім'я міністра культури України, підписаний повноважним представником;

— перелік україномовних книг, що пропонуються для поповнення фондів публічних бібліотек, за формою згідно з додатком;

— розрахунок ціни пропозиції (ціна повинна включати вартість україномовних книг та вартість доставки україномовних книг до обласних центрів, у тому числі — до Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, а також міста Києва), засвідчений підписом повноважного представника та печаткою Видавця;

— по одному примірнику кожної україномовної книги, яка пропонується для відбору.

Крім цього, надаються завірені в установленому порядку копії:

— документів, що підтверджують наявність у Видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на твори, запропоновані для відбору;

— свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції;

— статуту Видавця — юридичної особи;

— документів, що підтверджують повноваження представника Видавця.

Інформація про початок прийому пропозицій від видавництв розміщується на сайті Мінкультури (розділ «Міністерство», підрозділ «Діяльність», пункт «Державні закупівлі»).

До розгляду не приймаються пропозиції щодо відбору книг, які були видані за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів. Пропозиції, подані з порушенням встановлених строків і вимог, не розглядаються.

З метою відкритості та доступності інформації щодо придбання україномовної літератури для поповнення фондів публічних бібліотек Мінкультури вживаються такі заходи:

— на сайті Мінкультури розміщується оголошення про прийом пропозицій від суб'єктів видавничої справи;

— формується перелік видань, який буде винесено на розгляд Експертної ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек;

— даний перелік видань надсилається до структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій та обласних універсальних наукових бібліотек, якими проводиться аналіз рекомендованих видань та здійснюються заявки на кількість видань, необхідних для публічних бібліотек регіонів;

— результати проведення Експертною радою тематичної та змістовної оцінки видань, заявки структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій і обласних універсальних наукових бібліотек опрацьовуються та формується загальний рейтинг видань;

— враховуючи рейтинг видань, тиражі видань (за інформацією, наданою видавництвами), заявки структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій та обласних універсальних наукових бібліотек, формується Перелік видань до закупівлі, який в т. ч. розглядається та схвалюється на засіданні колегії Міністерства культури України.

Процедуру придбання україномовної літератури для поповнення фондів публічних бібліотек за даною програмою здійснює Національна парламентська бібліотека України відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Відповідно придбання літератури для поповнення фондів бібліотек здійснюється на основі конкурсних торгів.

Прес-служба Мінкультури

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Загрузка...
Загрузка...

Беззагран

Отечественный МИД похвастался очередным достижением — Турция упростила для...

«Декоммунизация» извести

Побелку деревьев известью, не только в столице, но и во всей Украине, запретили... 11 лет...

Гройсман жмет на газ

Газодобывающим компаниям отложили на неопределенный срок введение транспортного...

Замуровали, демоны

С понедельника 10 апреля возобновляются акции против российских банков

Николай Азаров: Украине угрожает «усталость...

«Чтобы спасти экономику, премьер-министру должна быть предоставлена вся полнота...

Национализировать. Не строить

Деолигархизация сверху, начатая Петром Порошенко в отношении днепровского олигарха...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Блоги

Авторские колонки

Ошибка