Министерство культуры сообщает...

№23(775) 10 — 16 июня 2016 г. 09 Июня 2016 0

ПОЛЕЗНАЯ ИНФОРМАЦИЯ

У відповідь на Ваш інформаційний запит щодо проведення процедури поповнення фондів публічних бібліотек україномовними книгами Міністерство культури України інформує про наступне.

У 2016 році із Державного бюджету України на централізоване придбання літератури для поповнення фондів публічних бібліотек виділено 42 млн. грн.

Для забезпечення виконання поставлених завдань при Міністерстві культури України створюється Експертна рада з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек. Експертна рада функціонує на основі Положення і є консультативним дорадчим колегіальним органом при Мінкультури для забезпечення тематичної та змістовної оцінки видань.

Міністерство приймає пропозиції від суб'єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (далі — Видавці).

До розгляду прийматимуться пропозиції щодо відбору книг (у тому числі для дітей та юнацтва), виданих протягом останніх трьох років, які за цільовим призначенням належать до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних.

Відповідно Видавці до Міністерства культури України подають:

— лист-подання на ім'я міністра культури України, підписаний повноважним представником;

— перелік україномовних книг, що пропонуються для поповнення фондів публічних бібліотек, за формою згідно з додатком;

— розрахунок ціни пропозиції (ціна повинна включати вартість україномовних книг та вартість доставки україномовних книг до обласних центрів, у тому числі — до Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, а також міста Києва), засвідчений підписом повноважного представника та печаткою Видавця;

— по одному примірнику кожної україномовної книги, яка пропонується для відбору.

Крім цього, надаються завірені в установленому порядку копії:

— документів, що підтверджують наявність у Видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на твори, запропоновані для відбору;

— свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції;

— статуту Видавця — юридичної особи;

— документів, що підтверджують повноваження представника Видавця.

Інформація про початок прийому пропозицій від видавництв розміщується на сайті Мінкультури (розділ «Міністерство», підрозділ «Діяльність», пункт «Державні закупівлі»).

До розгляду не приймаються пропозиції щодо відбору книг, які були видані за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів. Пропозиції, подані з порушенням встановлених строків і вимог, не розглядаються.

З метою відкритості та доступності інформації щодо придбання україномовної літератури для поповнення фондів публічних бібліотек Мінкультури вживаються такі заходи:

— на сайті Мінкультури розміщується оголошення про прийом пропозицій від суб'єктів видавничої справи;

— формується перелік видань, який буде винесено на розгляд Експертної ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек;

— даний перелік видань надсилається до структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій та обласних універсальних наукових бібліотек, якими проводиться аналіз рекомендованих видань та здійснюються заявки на кількість видань, необхідних для публічних бібліотек регіонів;

— результати проведення Експертною радою тематичної та змістовної оцінки видань, заявки структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій і обласних універсальних наукових бібліотек опрацьовуються та формується загальний рейтинг видань;

— враховуючи рейтинг видань, тиражі видань (за інформацією, наданою видавництвами), заявки структурних підрозділів у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій та обласних універсальних наукових бібліотек, формується Перелік видань до закупівлі, який в т. ч. розглядається та схвалюється на засіданні колегії Міністерства культури України.

Процедуру придбання україномовної літератури для поповнення фондів публічних бібліотек за даною програмою здійснює Національна парламентська бібліотека України відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Відповідно придбання літератури для поповнення фондів бібліотек здійснюється на основі конкурсних торгів.

Прес-служба Мінкультури

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...


Загрузка...

Митя Герасимов: «Я переехал в Украину благодаря любви...

Митя Герасимов рассказал «2000», что его отец поступал с ним в детстве, как...

Сказка, которую можно объять

Первая в Украине библиотека тактильных книг открылась в Черкассах

Директору украинской библиотеки в Москве продлили...

Наталья Шарина оставлена под домашним арестом до 28 апреля

У сотрудников Библиотеки украинской литературы...

Следователи пытаются найти хоть что-нибудь, чтобы подкрепить свои позиции

Загрузка...

Халатная диверсия или диверсионная халатность?

Взрывы на военных складах по масштабам последствий сопоставимы с интенсивным...

«Любіть Україну», чтоб вами не занялись

Программы воспитания гордости за происхождение по этническому принципу нет ни в...

Поражение в электронных правах

Эстония по праву считается мировым лидером в области внедрения электронного...

Карнавал в Майлине: «Будда» дозревает

На дереве, отдаленно напоминающем грушу, висели фигурки Конфуция, Будды и бюсты Мао...

Сел в такси — задолжал 70 гривен

В каждой стране к такси предъявляют собственные требования, а правила их пользованием...

Бесплатная приватизация земли. Проблема даже для...

Ажиотаж вокруг бесплатной приватизации в последнее время связан с обещаниями властей...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка