Банки отримують шанс вижити

15 Ноября 2016 4 1.5

Про це свідчить зареєстрований законопроект №5388 «Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків" щодо вдосконалення процедур спрощеної капіталізації та реорганізації банків». Цей Закон має тимчасову дію до 1 січня 2019 року, тому має можливість регулювати норми, які зазначені у Цивільному та Господарському Кодексах, законах «Про акціонерні товариства», «Про банки та банківську діяльність» без зміни цих законів та кодексів.

Так, українські банки мають привести статутний капітал до розміру, не меншого, ніж: 200 млн гривень - до 11 липня 2017 року; 300 млн гривень - до 11 липня 2018 року; 400 млн гривень - до 11 липня 2019 року; 450 млн гривень - до 11 липня 2020 року; 500 млн гривень – до 11 липня 2024 року.

Як зазначає один із авторів зареєстрованого законопроекту Руслан Демчак: «Єдиним швидким шляхом виконання вимог капіталізації та збільшення розміру статутного капіталу банку можливо за рахунок додаткових внесків. Нажаль, враховуючи сьогоднішню складну економічну ситуацію, не кожен акціонер банку спроможний це зробити. Альтернативним способом дотримання банками вимог законодавства, може стати злиття (приєднання) банків.

Проте, такий інструмент зараз майже не використовуються з огляду на його складність та тривалість процедури. Основним недоліком є те, що механізм приєднання не враховував специфіку банківської діяльності. Крім того, чинним законодавством недостатньо врегульована процедура і порядок припинення установою банківської діяльності за рішенням її акціонерів, з відповідним відкликанням банківської ліцензії, обов’язково  ліквідувалась і сама юридична особа. Що унеможливлювало ведення бізнесу в подальшому такою особою, як небанківська фінансова для прикладу» - пояснив парламентар.

Законопроект №5388 описує процедуру приєднання банку (Банк що приєднується) до іншого банку (Банк правонаступник), а також описує процедуру припинення банком здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

Важливо, що з метою захисту інтересів вкладників, проектом закону пропонується вирішити проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, що приєднується, протягом проведення усієї процедури реорганізації.

При приєднанні клієнти будуть проінформовані про Банк правонаступник, а всі умови договорів залишаються незмінними. У разі припинення банком здійснення банківської діяльності, всім вкладникам та кредиторам такого банку будуть повернуті вклади і заборгованість у повному об’ємі і тільки після цієї обов’язкової процедури НБУ відкличе ліцензію у банка. Якщо ж банк по якимось причинам не знайде вкладника чи кредитора за адресою вказаною в банківському договорі протягом 30 днів, то кошти будуть перераховані на депозитарне зберігання визначеній нотаріальній конторі, де клієнти Банку у зручній для них час отримають свої вклади поза процедурою припинення Банком здійснення банківської діяльності.

Як зазначив народний депутат Михайло Довбенко: «Важливо, що для банка, який припиняє здійснення банківської діяльності, не обов’язково, згідно законопроекту, дострокове згортання його активів, після здачі банківської ліцензії він може далі обслуговувати видані ним кредити у якості факторингової компанії».

«Загалом прийняття законопроекту сприятиме стабілізації роботи банківського сектору.   Сподіваюсь, що на наступному тижні законопроект буде внесений в порядок денний поточної сесії Верховної Ради» - розказав Руслан Демчак.

В свою чергу Довбенко додав, що законодавчі зміни були розроблені разом із експертами НБУ та є надважливими і  довгоочікуваними для банківського сектору: «Ми надаємо банкам додатковий механізм вижити на ринку у надскладних економічних обставинах, або цивілізовано вийти із банківського ринку і продовжити бізнес вже у якості небанківських фінансових установ, а клієнти в свою чергу отримують захист їх прав та вкладів у повному об’ємі».

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...
Загрузка...

Украино-Венгерская империя не за горами?

Трудно поверить, что это не сон... Или ода пограничникам, у которых спёрли границу)))

«Розмір вашої пенсії залежить від вас. Просто платіть...

11 жовтня вступив в дію закон, який затверджує осучаснення пенсій та затверджує дату...

Каталония накануне «мертвого времени»

Вечером 10 октября 2017 года Правительство Каталонии приняло Декларацию об...

Вибіркові свободи, подвійні стандарти та потурання...

Виконавчий комітет міської ради Сум не дозволив архієпископу Сумському та...

В Херсоне снова выборы или бег на месте

Ещё никто не знает, на какие, когда и куда, но все уже активно «мостятся» на...

«Індивідуальне опалення може обійтись дорожче, ніж...

Про те, як здешевити платіжки за комунальні послуги і як підвищення тарифів спонукає...

Комментарии 4
Войдите, чтобы оставить комментарий
цзы лисицин
15 Ноября 2016, цзы лисицин

Repete bis! В переводе с латыни дословно: - ПОВТОРИ ДВАЖДЫ. Так врачи ещё 20 столетия обращались к провизору выдать больному лекарство в той же дозировке и в том же количестве. Таким образом экономя своё время ,время провизора и ,наконец,бумагу. С первого раза у меня не получилось! Комет убрали. Так вот руслан Согласно его е-декларации хранит дома в кубышке ,небольшую сумму, всего-то 133 млн гр.Депутату нет сорока,мама медсестра,папа учитель физкультуры! Откуда изобилие??? Теперь он предлагает снова нести свои гробовые,где он с братией их поцупэ снова. Словом "Repete bis" в исполнении докторанта депутата продолжается. Остерегайтесь современных данайцев обещающих блага на разворованной территории.

- 7 +
Валерий
15 Ноября 2016, Валерий

То же самое , только другими словами, я высказался о банках в комменте к блогу Басова .

- 2 +
Ирина Иванова
16 Ноября 2016, Ирина Иванова

он же бизнесмен! в 2014 продал свою сеть клиник Добробут. не понимаю, к чему этот скепсис...

- -2 +
цзы лисицин
16 Ноября 2016, цзы лисицин

Уважаемая Ирина! Скепсис это попытка разобраться ,где ложь и где правда! Я не знаю,что вы имеете в виду под :" СЕТЬЮ КЛИНИК"? Посему докладываю вам,что клиника-это лечебное учреждение позволяющее проводить и совмещать ЛЕЧЕБНЫЙ и ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ процессы. Как правило это клинические кафедры медвузов с коечным фондом не менее 300 ед. А то ,что Демчуки и вы назвали клиниками, максимум тянут на стоматкабинет или киндейку по удалению бородавок.Какие даже в количестве 133 штук не тянут на миллион,не говоря уже о 133 миллионах. Пусть, сам миллионер -докторант ответит в печати и вопросы отпадут, или наоборот.

- 2 +

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка