Чи можлива українська ІТ-експансія на ринку ЄС?

23 Декабря 2016 1 4

Нещодавно британські читачі, гортаючи сторінки престижного локального видання Business Insider UK, мали змогу ознайомитись із експансіоністськими планами засновників української продуктово-аутсорсингової ІТ компанії. Видання пише про плани низки поглинання молодих динамічних компаній в галузі геймінгу і гемблінгу у Великобританії, Німеччині та країнах Прибалтики, заявлений обсяг інвестицій зважених на такі цілі становить від 20 до 30 млн. дол. США. Новина є досить неочікуваною для українських читачів, оскільки вони більше звикли читати про черговий «кошмарний» наїзд силовиків на ІТ компанію із обов’язковим вилученням серверів. По іронії, саме: ця компанія була і залишається фігурантами схожої ситуації в Україні.

Згідно заяв представників компанії, суперечка із силовими структурами в Україні не має завадити міжнародній експансії, ними були відмічені амбіційні стартапи в країнах ЄС та Великобританії, які здатні продукувати «фантастичні речі». Крім того, Brexit та девальвація фунту робить саму Британію більш привабливою для зовнішніх інвестицій. Слід відмітити, що обмінний курс фунту до долара США управ у червні 2016 різко з 1,5 до 1,2 дол., тобто британські товари, а також інвестиції стали для іноземних інвесторів дешевшими на 25%.

Якщо користуватись такою логікою, то Україна мала б вже стати інвестиційною меккою світу через девальвацію гривні майже в 3,5 рази і майже на стільки ж дешевшою став товар «робоча сила» українців. Чому ж, інвестиції не ринули до України, а ко-фаундери ІТ-команії вирішили свої приватні активи вкладати в країни ЄС, а не Україну?

Відповідь сама напрошується, напевно в Британії Мі-5 не займається вилученням серверів, а питанням національної безпеки. Якщо ж на проблему подивитись більш масштабно, рішення щодо інвестування приймаються зважуючи два основні фактори прибуток та ризик. Навіть за умови отримання більшої рентабельності на інвестиції ніж в ЄС, саме ризик втрати основної суми капіталу так і відсотків на нього схиляє інвесторів до рішення «почекати» поки в України буде створено дієві інститути захисту приватної власності, як основи ринкової економіки, а лише потім наш ринок буде розглядатись не лише як поле для «зняття вершків».

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Два капитана

Свобода слова "по-украински" - запретить детям разговаривать на родном языке

Жаль, фейерверков не было

Несколько слов про зоркое око шпрехенфюрера

Новости из Книги рекордов Гиннесса

Дуракам закон не писан или вопросы без ответов

Скажи, кто твой друг, и я скажу...

Пора Зеленскому присвоить звание "Герой Галиции"

Нежданный подарок

Когда сбываются новогодние сны...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Виктор
24 Декабря 2016, Виктор

Многие полагают что в itиндустрии главным являются itспециалисты. И поэтому фантазируют на эту тему, игнорируя реалии. В этой области очень важны авторские права, так как любой продукт основывается уже на существующих технологиях. И этот момент на столько важен, что в этой области itспециалисты составляют только 2-3%, а остальное это юридическое сопровождение, а еще влияние правообладателей базовых технологий, которые и решают где развиваться этой сфере. Вот и ответ может ли Украина стать лидером в этой области. Только сможем поставлять специалистов.

- 8 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка