Хто вигадує злочини УПА у Волинській трагедії

20 Октября 2016 5 1.2

Про Волинську трагедію написано і знято дуже багато, але щоразу кожна зі сторін намагається перекрутити події та показати іншу сторону як кривавого ворога. На жаль, замість порозуміння та поваги до пам’яті загиблих всі вигадують криваві міфи, які згодом перетворюються на історію. Сьогодні пропоную до вашої уваги матеріал про те, як одне фото, що не стосувалося цих подій, згодом перетворилося на пам’ятник та символ людської жорстокості.

Одразу хочу зауважити, що доки всі будуть шукати ворогів та винних, ми ніколи не дізнаємося правди про ті події.   

"Існують справжні світлини жертв Волинської трагедії, але їх значно менше, ніж ми думаємо", — пише Павел Богданович (Paweł Bohdanowicz), автор дослідження «Паросля. Різанина в польському селі на Волині» («Parośla. Rzeź w polskiej wiosce na Wołyniu»), у своїй статті «Жертви УПА на світлинах?» (Ofiary UPA na fotografiach?).

"Книги, телевізійні програми та статті на тему Волинської трагедії (у польській історіографії Rzeź wołyńska, «Волинська різанина») під час польсько-українського конфлікту (1939/42/43 — 1947/48) зазвичай ілюстровані світлинами тіл жертв. Переважно дітей та жінок. Велика частина матеріалів сфальшована — містить невірне датування, неправдиві описи, брехливі вказівки на осіб, начебто причетних до злочину. Багато з цих світлин походять з радянських джерел, нерідко ненадійних — відомо безліч випадків фальсифікації фотоматеріалів у радянських виданнях. Низька якість світлин часто унеможливлює виявлення застосування фотомонтажу. Існують також фото, видані авторами з сумнівною репутацією, наприклад Едвардом Прусом (Edward Prus) та  Александером Корманом (Aleksander Korman).У цілому серед запропонованих пропагандою світлин недостовірні можуть становити більше половини, а серед зображень дітей — переважна більшість. Підтверджених та належним чином описаних матеріалів дуже мало.

Безперечно, під час  Другої  світової війни загинули мільйони мирних жителів. Жертви Волинської трагедії становлять невеликий відсоток від загальної кількості загиблих. Звісно, це немало, але не можна стверджувати, що будь-яка світлина тіла у воєнному або невизначеному середовищі —зображення поляка, замордованого  українцем", — підсумовує автор.

Павел Богданович наводить 11 випадків фальсифікації фотоматеріалів.

Серед них найбільш відома світлина «вінок дітей» — зображення чотирьох дітей, вбитих  Маріанною Долінською (Marianna Dolińska, 1891—1928) в стані божевілля в 1923 р. Віддзеркалена версія фотографії безпідставно використовується як свідоцтво злочинів УПА у книгах Едварда Пруса (1994 р.) та Александера Кормана (2002, 2003 рр.) У липні 2003-го з нагоди 60-річчя Волинської трагедії у Перемишлі на військовому цвинтарі був відкритий меморіал пам'яті польським жертвам УПА, що містив кам'яний рельєф у вигляді зв'язаних дротом дітей, створений на основі світлини дітей Долінської.

Ще один яскравий приклад фальшування — світлина «Діти з Неммерсдорфа». Селище Nemmersdorf (нині Маяковське, Калінінградська область РФ) сумно відоме масовими вбивствами місцевого населення солдатами Червоної армії 21 жовтня 1944 р. З пропагандистською метою ця подія широко висвітлювалася німецькими ЗМІ. Фото з німецького архіву подається як зображення жертв УПА в документальному фільмі Jeżeli zapomnimy o nich (режисер Adam Sikorski, 2014 р.), який транслювався на польському каналі TVP Historia.

Про те, як фальшовані свідчення використовуються в контексті «доказів» злочинів УПА, більше див. на зазначеному сайті.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

Не всегда деньги - благо (из жизненной практики)

Изредка утешаюсь тем, что нехватка денег иногда полезней избытка их

А-нархия - мать украинского порядка?

Все хотят изменить мир, но никто не хочет измениться сам.

Внимание: розыск патриота!

На что толкает чадолюбивых пап новый закон про алименты

Солист культовой украинской группы задержал в...

В Херсоне солист, один из основателей знаменитой группы «СТЕП», соавтор...

Загрузка...

Мовна політика України

"Найгостріша" проблема України. Інших проблем держава не має.

Шахматы – уничтожить: в Киеве, Николаеве и Херсоне...

Заявление председателя Николаевского облсовета о том, что он бы не пустил своего...

Падение паралимпийской чемпионки на скользких...

Известная победительница парижского легкоатлетического дерби едва выжила, упав на...

В Киеве снегоуборочная техника появляется как...

Если кто забыл, напомню – процессия чудищ с факелами, издалека напоминающая...

Комментарии 5
Войдите, чтобы оставить комментарий
Дядя Митя
21 Октября 2016, Дядя Митя

Если рассуждать серьезно, то за украинско-польской конфронтацией на Волыни и вообще в Западной Украине (бывших всходних кресах малопольских) более чем 70-летней давности стоят два фактора: польский шовинизм и украинский национализм. Нравится это кому-то или нет.

- 31 +
Дядя Митя
21 Октября 2016, Дядя Митя

Хто вигадує злочини УПА у Волинській трагедії? Звичайно Путін. Сидить собі такий у Кремлі і тихо вигадує. Тільки щоб посварити між собою поляків з українцями - два братні народи. І якби не Кремль, то і 70 років тому ніяких подій на Волині просто не було б. Це все вже давним давно відомо, підтверджено і доведено Українським інститутом національної пам'яті ім. В'ятровича. Шановний пан В'ятрович разом із своїми колегами мають прекрасну репутацію правдоборців та борців за історичну справедливість, які користуються виключно ексклюзивними матеріалами, що завжди містять лише вірні датування, правдиві описи і вказівки на осіб, причетних до злочинів Червоної армії, як у випадку із селищем Неммерсдорф та багатьох інших подібних випадках...

- 23 +
Валерий
20 Октября 2016, Валерий

Единственное, что я уяснил для себя , так это то , что автору хочется , не взирая ни на что,
обелить УПА . Он пишет : Селище Nemmersdorf сумно вiдоме масовими вбивствами мiсцевого населення солдатами Червоноi Армii 21 жовтня1944р....Фото з нiмецького архiвуподаеться як зображення жертв УПА .
Для начала... Автор предлагает свой материал в газете для обычных граждан, а не
в историческом журнале . Поэтому , когда он пишет о массовых убийствах мирного населения солдатами Красной Армии , нужно давать более весомые доказательства ,
чем фото из немецкого архива . Я не могу утверждать , что вовремя нахождения
советских войск на немецких территориях не было эксцессов подобного рода .
Но массовые убийства .... Похоже на гебельсовскую пропаганду . "На зазначеному сайтi"
текст на польском . Если автор думает , что читатели 2000 владеют польским , то он
глубоко заблуждается . В итоге - может автор исходил из наилучших побуждений , но
результат получился совсем обратный .

- 41 +
Аналитик
20 Октября 2016, Аналитик

Если наличие фальшивок считать основанием для отрицания преступления, тогда можно оправдать любого преступника подкинув в его дело пару недостоверных документов. Именно об этом мечтает автор.
А ведь таких фальшивок сегодня гораздо больше можно найти в материалах о голодоморе, сталинских репрессиях, и других "преступлениях", позволивших нынешним "патриотам" дорваться до корыта власти.
Может пора взяться оценивать власть не только по "преступлениям", но и по положительным результатам?
И тогда окажется, что "патриотам" собственно и предъявить нечего будет кроме поверженных ими "врагов", при которых народ жил гораздо лучше.

- 66 +
цзы лисицин
20 Октября 2016, цзы лисицин

Всеволод, вы очень хорошо и правильно начали своё повествование, и тут же сразу начали всё сначала. Было бы хорошо ,что бы вы услышали свой собственный призыв.Да и базу доказательную ,если уж доказуете,то попытайтесь расширить.А так вновь подыгрываете польскому сейму.

- -17 +

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка