iGov: Волонтерський проект державного масштабу

11 Мая 2016 1

Про те, як впроваджували проект, розповів Володимир Белявцев, один з волонтерів і розробників порталу та куратор IT-групи проекту igov.org.ua.

З чого все починалося?

Волонтерський проект IGov розпочався з посту в Фейсбуці Дмитра Дубілета, виконавчого директора “ПриватБанку” в березні минулого року. Офіційна презентація проекту відбулась в Києві 16 червня 2015 року. Менше, ніж за рік - вражаючі результати: онлайн доступні 266 послуг, 49 варто чікувати незабаром, а 731 — в перспективі.

Першою онлайн-послугою стала можливість отримати довідку про несудимість. Дуже великою популярністю користується відділ надання субсидій, однак, на жаль, не в усіх регіонах ця опція доступна. Зараз в тестовому режимі на Дніпропетровщині запускають онлайн-реєстрацію СПД (суб`єкта підприємницької діяльності).

До чого тут Дід Мороз та Санта Клаус

Перед новорічними святами звернутись через портал IGov запропонували не лише до голів ОДА чи мерів, а й до персонажів, чия реальність викликає сумнів — Діда Мороза, Святого Миколая, Санта-Клауса.

- Отримали близько сотні звернень, - з усмішкою пригадує Володимир Белявцев. - Просили, здебільшого, здоров`я, миру, сімейного щастя. А натомість отримали відповідь, що все в їхніх руках. Якщо хочеш виграти мільйон, треба хоча б купити лотерейний квиток.

ТОП-10 найпопулярніших е-послуг на Igov:
1. Надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС
2. Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг
3. Видача/заміна паспорта громадянина для виїзду за кордон
4.Надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність(наявність) судимості
5. Отримання довідки про доходи фізичних осіб
6. Видача паспорта громадянина для виїзду за кордон для дитини
7. Призначення соціальної допомоги при народженні дитини
8. Реєстрація місця проживання особи (із опцією одночасного зняття з реєстрації з
попереднього місця)
9. Видача довідок про отримання/неотримання усіх видів державних соціальних
допомог
10. Зняття з реєстрації місця проживання
Менше ніж за рік існування сайту ним скористались 816 971 користувачів, які провели 1 266 352 сесій. Це дуже гарний показник для волонтерського проекту!

А далі - що?

Одним з аргументів на користь Igov стала його зручність у використанні. Адже для користування послугами можна використати як електронний цифровий підпис (який мають більшість підприємців), так і BankID (авторизація на сайті через онлайн-кабінет одного з 9 банків, які за погодженням і передадуть ваші дані системі). Волонтери кажуть, що раді інтегрувати й інші засоби рестрації на порталі, бо ж прагнуть, аби він був доступним якомога більшій кількості користувачів. Ось так, зокрема, долучили до проекту і реєстрацію через Картку киянина.

- Проект розвивається дуже стрімко, - розповідає Володимир Белявцев. - Раніше чиновники активно опирались змінам, намагались апелювати до своїх сайтів, які були, на жаль, недієвими і важко інтегрувались в загальну систему нашого сайту. Владні схеми не працювали, однак формально давали підставу сказати, що IGov дублює їхні функції і потреби у ньому немає.

Областями-активістами по впровадженню онлайн-послуг стали Дніпропетровська, Київська, Рівненська, Хмельницька, Вінницька. Традиційно активними і прогресивнимиє Львівська, Волинська та Тернопільська області.
Кожен користувач після отримання послуги може оцінити її за 5-бальною шкалою. Якщо якість надання послуги оцінили низьким балом — волонтери спілкуються із чиновниками, що надавали послуги і з’ясовують, чому послуги були надані неякісно. Цікаво, що зараз користувачі найбільше задоволені наднням послуг соціальної спрямованості, а найгірше — послуги від МВС.

- Ми йдемо шляхом “Prozorro”, який був волонтерським проектом, а зараз став державним порталом, - каже Володимир Белявцев. - Маємо всі шанси бути офіційно інтегрованими в державну систему е—урядування після того, як пройдемо міжнародний ІТ-аудит поважних світових компаній PricewaterhouseCoopers, Ward Howell и Talent Advisors, на замовлення Transparence Internation та Міністерства економічного розвитку.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...
Загрузка...

Орёл-решка?

Мой совет Президенту - что делать с Майданом?

Украино-Венгерская империя не за горами?

Трудно поверить, что это не сон... Или ода пограничникам, у которых спёрли границу)))

«Розмір вашої пенсії залежить від вас. Просто платіть...

11 жовтня вступив в дію закон, який затверджує осучаснення пенсій та затверджує дату...

Каталония накануне «мертвого времени»

Вечером 10 октября 2017 года Правительство Каталонии приняло Декларацию об...

Вибіркові свободи, подвійні стандарти та потурання...

Виконавчий комітет міської ради Сум не дозволив архієпископу Сумському та...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка