«Індивідуальне опалення може обійтись дорожче, ніж централізоване» - експерт РПР

10 Октября 2017 2.8

Збільшення тарифів на комунальні послуги спонукало українців шукати, як зменшити цифри у платіжках. Зменшення платіжок не може обмежитись лише термомодернізацією власного житла, оскільки все одно доведеться платити за витрати тепла в спільних частинах будинку.

«Будинок є спільною колективною власністю і ви спільно відповідаєте за утримання вашого майна. Тут є принцип так званого розподільного обліку. Функція теплопостачальника — довести тепло до вашого будинку. Його завдання — купити газ і труби, відремонтувати їх, зробити котельну систему, забезпечити все, щоб вам до будинку подати тепло. Скільки ви його візьмете і куди воно втрачається у вашому будинку — це ваша особиста відповідальність. Те, наскільки мешканці будуть спроможні зорганізуватись, довести будинок до нормального стану — це ваша відповідальність як власників.

Дуже важливо розуміти, що у нас в складі тарифу на утримання будинку і прибудинкової території є дуже невеликі гроші на поточний ремонт будинку. У нас взагалі не існує складової на капітальний ремонт. Вся країна чомусь живе в ілюзіях, нав’язаних політиками в популістичних дискусіях, що держава повинна ремонтувати ваш будинок», наголосив експерт.

Крім того, Святослав Павлюк зауважив, що рішення щодо індивідуального утеплення не завжди є фінансово виправданими.

«Загалом я є прихильником того, що централізовані системи теплозабезпечення є дешевшими (якщо нормально налаштовані), ніж індивідуальні системи. Якщо хочете поставити індивідуальну систему в багатоповерхівці, слід брати до уваги не лише вартість газу, а й вартість інсталяції системи і порівняти це з інсталяцією існуючої.

Якщо ви живете в квартирі у багатоповерхівці, у вас централізоване теплопостачання, і захочете відрізатись (противником чого я є), то або весь будинок відрізається і ставить собі індивідуальні котли, або весь будинок працює з централізованою системою або ставить автономну котельню десь біля будинку на даху. Якщо ви починаєте різати систему, якась квартира починає бути з індивідуальною, а решта з централізованою системою — в будинку будуть проблеми. По-перше, ми вішаємо на тих, хто залишається на централізованій системі, всі втрати, витрати, вішаємо на них частково утримання квартир, котрі відрізались — місця загального користування опалюють саме вони», - пояснив логіку дискусій про централізовану та індивідуальну систему опалення Святослав Павлюк.

Експерт наголосив, що прийняття нового закону Про комерційний облік води і тепла. дозволить виробити методику розподілу показників між квартирними і загальнобудинковими лічильниками, а, отже, вирішити дискусії щодо того, хто і за що має платити. 

Розмова велась в програмі «Реформа: інструкція до використання» на хвилі Громадського радіо

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

В Киеве подорожает вода

Тарифы поднимутся в июне-июле из-за повышения стоимости электроэнергии, реагентов и...

Кабмин сегодня утвердит устав Фонда...

На финансирование фонда в 2018 г. в госбюджете предусмотрено почти 2 млрд грн

За день работы по новым тарифам «Укрзализныця»...

Повышение тарифов на грузоперевозки на 15% одобрено Государственной регуляторной...

«Укртелеком» поднял тарифы на стационарную...

Тарифные планы, включающие только абонплату, в цене не изменились

Президент подписал закон «О Фонде...

Мы  должны сокращать потребление, мы должны создавать более эффективные технологии,...

Киевский метрополитен поднимет цены на проезд с 15...

Стоимость разовой поездки в метро составит 5 грн, при пополнении карты на 50 поездок —...

Загрузка...

Страх и трепет адмирала Макарова

Зачем строить корабли? Добрые люди поплывут и на плоту, лишь бы была хорошая погода и...

С ненаглядной певуньей не я ночевал...

Несколько слов про оперную диву, которая потеряла в Киеве одно, а нашла совсем другое

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка