Як волиняни відновлювальну енергетику використовують

05 Декабря 2016 1.7

Про те, що встановлювати сонячні батареї, вітрові електростанції та твердопаливні котли дорого і невигідно, можна почути частенько. Однак ті, кому щиро небайдужа доля природи та екологія, а також люди, які готові вкласти певну суму, щоб в далекій перспективі на цьому заробляти, зараз обирають саме альтернативні джерела енергії.

Побачити на власні очі ці конструкції та запитати про мотивацію, журналістам з різних куточків України вдалось завдяки прес-туру, організованого ГО «Український центр європейської політики» та Громадянською мережею «ОПОРА». Прес-тур був присвячений болючому і надзвичайно актуальному для України питанню – енергоефективності.

Тож для того, аби побачити, як волиняни використовують альтернативні джерела енергії, ми подались в село Копачівка, неподалік від Луцька, щоб поглянути на автономну сонячну електростанцію, яку влаштували задля подачі електроенергії в нещодавно збудований будинок.

  • Навіщо сонячну електростанцію? Та тому, що ми в стороні від лінії електропередач. Провести сюди електрику обійшлось би в півмільйона. Тому автономна сонячна станція за 10 тисяч доларів – це оптимальне рішення. Шкода тільки, що з часом не зможемо продавати надлишки, бо не підключені до лінії електропередач, - розповідає батько власника будинку.

Інженер компанії "Спеціалізовані енергетичні технології" Олег Ремінський, який безпосередньо займався монтажем цієї сонячної електростанції, розповів, що систему поставили на землю, а не на дах, бо так захотіли власники. За його словами, на дах ставити дешевше, але складніше. На землю – простіше з точки зору монтажу, але дорожче, бо потрібно більше роботи і додаткових конструкцій.

"Зробили каркас на землі, залили фундамент, змонтували каркас, провели від панелей закопаний в землю кабель, який через підвал вмонтований у контролери і батареї", – пояснив процес монтажу панелей Олег Ремінський.

До системи підвели сигналізацію, щоб ніхто не поцупив дороговартісні панелі. Вони припали снігом, але вловлюванню сонячних променів це не заважає. Одна частина панелей повернута на південь, інша – на південний схід. Так, каже Олег Ремінський, вони будуть вловлювати максимальну кількість сонячних променів.

Акумулятори сонячної станції встановлені у підвалі будинку. Вони можуть акумулювати усю сонячну енергію. Їх ємності вистачає орієнтовно на тиждень, за умови, що сонця не буде і заряд не буде поповнюватись. Якщо ж станеться така халепа, що таки затягнеться непогода і сонячна станція не вловить достатньо енергії, то слід запускати генератор для підзарядки акумуляторів.

А ще, власники вирішили встановити у будинку твердопаливний котел та бойлер. Конструкція досить громіздка і займає півкімнатки. Однак власник каже, що це непогано – він зробить цю кімнату суто технічного призначення, встановить тут пральну машину та інші побутові прилади. Головне, що він вже не залежний від дорогого російського газу.

Система недешева, але ледь не вічна. Отримувати безкоштовну енергію від сонця, замість того, щоб сплачувати щораз зростаючі рахунки за тепло та електроенергію – стратегічно правильне рішення, яке окупиться сторицею.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Болтон: Украине надо развивать альтернативную...

Он посоветовал странам ЕС расширять возможности по добыче газа в Средиземном море,...

Совокупная мощность альтернативных электростанций...

А общая сумма инвестиций в альтернативную энергетику составила 2,3 трлн долл.

На солнечную энергию перешли более 3 тысяч...

Спрос населения на солнечную электроэнергию объясняется принятым в 2015 г. законом о...

В Никополе за полгода построили на канадские деньги...

Местный бюджет уже получил более 2 млн гривень аренды за 15 гектаров земли

На площадке Чернобыльской АЭС начали строительство...

На территорию строительства свозится технологическое оборудование, возводится...

Два капитана

Свобода слова "по-украински" - запретить детям разговаривать на родном языке

Жаль, фейерверков не было

Несколько слов про зоркое око шпрехенфюрера

Новости из Книги рекордов Гиннесса

Дуракам закон не писан или вопросы без ответов

Скажи, кто твой друг, и я скажу...

Пора Зеленскому присвоить звание "Герой Галиции"

Нежданный подарок

Когда сбываются новогодние сны...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка