Як з будинків втікає тепло і що з цим робити

31 Января 2017 2.3

Про термомодернізацію та енергоефективність зараз не говорить, мабуть, лише лінивий. Великі платіжки спонукали людей замислитись про те, щоб платити лише за використане тепло і не опалювати атмосферу. Однак першим кроком має стати аналіз проблем, а не банальний алгоритм: встановити вікна-двері та накинути «пінопластову шубку» на стіну.

Діагностика і аналіз проблем – це енергоаудит. Він складається з кількох етапів – від оцінки показників оплати та тепловикористання до тепловізійної зйомки будівель.

Тепловізійна зйомка: з чого почати

Тепловізійна зйомка промовисто покаже, що треба утепляти передусім і які шляхи втечі тепла треба перекрити. Під час прес-туру, організованого ГО «Український центр європейської політики», журналістам та активістам з різних куточків України показали, як це правильно робити і на що зважати.

У власності ГО «Екоклуб» найдешевший тепловізор – за 50 тисяч гривень. Для порівняння – сучасні моделі тепловізорів коштують і по 50 тисяч євро. Однак і він чудово справляється зі своєю функцією – шукати халтуру та прорахунки у роботі будівельників.

На тепловізійному зображенні гарячий об’єкт - червоного кольору, теплий – жовтувато-помаранчевий, а що холоднішим стає, то ближче кольори наближаються від жовтувато-зеленого до глибокого синього.

Перед початком зйомки представник ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк розповідає, коли і як треба проводити тепловізійну зйомку. Оптимально це робити вранці до сходу сонця, або через кілька годин після його заходу – тоді тепловізор вловить лише тепло внутрішнє, а не сонячну енергію, яку увібрали стіни за день. Безумовно, проводити варто лише зйомку опалюваних приміщень, бо інакше всередині просто не буде тепла, втрату якого можна буде зафіксувати. І не можна знімати під гостри кутом – бо це спотворить дані.

Звідки втікає тепло

Дмитро Сакалюк показує яскраво-жовті плями рівнісінько під  прямокутниками вікон.

-Що в нас там зазвичай розташоване? Вірно, батареї. Так от, як бачите, тепло від батарей гріє стіну. При зовнішній температурі -4 – стіни біля батарей на цілих 6 градусів тепліші. А якщо встановити за ними зарадіаторні екрани – ось це все тепло піде на нагрівання квартири, - коментує він.

Активіст показує фото з дослідження утеплення шкіл у Рівному. На одному з фото – посередині синьої стіни  - жовті плями. Він каже, що це свіжоутеплена стіна і тепловізор явно показав халтуру з боку робітників – оскільки вона нерівномірно утеплена. Наголошує, що з результатами тепловізійної зйомки можна навіть йти до суду і вимагати повернення коштів за роботу, або ж щоб її переробили якісно.

Тепло шукає усіх можливих виходів, лиш би втекти з приміщення. Відвалилась штукатурка – сантиметр-два завтовшки – і вже стіна «зажовтіла». Утеплили стіну і пошкодували утеплення на фундамент – і все тепло почало втікати через нижню частину, зафарбувавши тепловізійне фото в палко-помаранчевий колір

.

-Традиційна проблема – неякісно встановлені вікна. Вона прослідковується в абсолютній більшості випадків, - розповідає Дмитро Сакалюк, демонструючи підтвердження.

Спокійна синя площина стіни, холодні сині рамки енергоефективних вікон – і яскравий червоний спалах по контуру, через неякісний матеріал чи недбале встановлення тепло знайшло шпарину для втечі – пінку, що на межі вікна і стіни.

Тепловізійна зйомка – справа незамінна для справді якісного утеплення. Вона покаже і найактуальніші проблеми, і де неякісна робота. От тільки енергоаудит – справа недешева.

Рівнянам ж у цьому аспекті пощастило – «Екоклуб» готовий ділитись своїм тепловізором безоплатно, лише під розписку.

Тож у співпраці з громадською організацією можна утеплитись правильно, якісно і перекрити першочергові канали втечі тепла з будинків. На це варто зважити і бюджетним установам, на кшталт шкіл, які витрачали бюджетні кошти на не завжди якісні послуги будівельників, і ОСББ, яким треба зважити комплекс заходів по утепленню, і тим, хто хоче утеплити свій приватний будинок.  

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

Украине выделят до €53 млн на энергоэффективность

Украина подписала договор с Международной финансовой корпорацией (МФК), Евросоюзом и...

Гигантский рост с мизерной эффективностью

Учимся читать госстатистику: если бюрократы отчитались об успехах, просто посмотрите...

Госэнергоэффективность помогла сэкономить 7,2 млрд...

Население и бюджет, за два отопительных сезона сэкономили 7,2 млрд кубометров газа за...

Житомир намерен стать первым в Европе городом с...

На энергосберегающее освещение пошли средства Госфонда регионального развития

Загрузка...

Второй срок Порошенко!

Не стреляйте в автора, он пишет как умеет...

Украина! Продажа земли и рейтинги!

Ещё нам, братья молодые, улыбнётся доля.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕМЬЄР-МІНІСТРУ ВОЛОДИМИРУ ГРОЙСМАНУ...

Пане Володимире, я добре Вас розумію, Ви і Ваш уряд потрапили в халепу, хоча я Вас...

Мы не сеем, не пашем, не строим...

Надя Савченко – в тюрьме, Саакашвили – заграницей... На хозяйстве Коболевы с...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка