Юні мери, губернатори й нардепи, до боротьби за життя й здоров'я людей будьте напоготові!

06 Мая 2018

Благородний почин херсонських онкологів підхопили Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Суми

З легкої руки Ірини Сокур, головного лікаря Херсонського онкологічного центру, новітнє обладнання для лікування онкохворих можуть придбати вже сьогодні для лікарень того ж профілю кількох обласних міст України.

Нажаль все, чим може сьогодні «пишатися» херсонщина, ажніяк не прикрашає європейського міста. Так, вже другий рік поспіль область стабільно й надійно  посыдає третьє місцє поміж областей Україні з кількості онкологічних захворювань. Щороку додається 4 500 нових випадків, і це тільки ті, що вдається виявити ще не на найкритичнішій стадії. Сумна статистика.

Майже десятиріччя тому херсонщина отримала велику й дуже файно пристосовану для лікування онкохворих будівлю. Але на превеликий жаль, в ній і донині є ще ті апарати, як в фільмі «9 дней одного года» про физиків – ядерників. Досить глянути на це «оборудование», що частково нагадує насосну станцію водоканалу, а чи котельню, как все зрозуміло й «понятно.»

Нільс Бор або Резерфорд мали б таке обладнання за щастя, але як в одному з романсів, що автор його написав ще за юних літ: «Но это было много лет назад». Зараз все те «обладнання» - вже морально та фізично безнадійно застарілі анахронізми. Не варто забивати мізки читачів специфічними термінами, але просто повірте на слово – то не є таке, що має бути в нашому сьогоденні.

Воно несе загрозу для лікарів та персоналу не тільки в радіологічних відділеннях. Оскільки випромінюючі елементи втричі переслужили свій термін, вони малоефективні, в кілька разів подовжено термін, що пацієнт знаходиться під апаратом, знижують ефект від лікування. То приміром так, аби ми лікували хворих пеніціліном, коли вже є сьоме чи восьме покоління антибіотиків.

Всі ті роки головлікар Ірина Сокур, заслужаний лікар України, б'є в усі дзвони й набати, які тільки є. Кожен міністр охорони здоров'я був в центрі, йому демонстрували все те «пєрєдовоє й соврємєнное», всі обіцяли, але й донині результату – нуль! Тож не в змозі більше терпіти таке, пішли на нестандартний крок – звернцлися до всіх небайдужих з проханням усім миром зібрати кошти.

Та всі ті звернення до міністрів і Прем'єрів, багаточисельні публікації в ЗМІ таки дали результат. Облради й керівництво Запоріжскої, Одеської, Миколаївської, Сумської  областей вже почали конкретно вирішувати питання про придбання для кожної області кількох лінійних прискорювачів. А в Чернігові вже й придбали та будівлю нову зробили.

В той же час, як ми вже казали, над вирішенням цієї вкрай нагальної проблеми  багато років б'ється колектив і колектив і головлікар Херсонського онкоцентру. А керівництво вищеназваних областей взяло близько до серця потреби онкохворих, і вже йдуть серйозні перемовини. Що мають на меті придбання по кілька таких апаратів на кожну область і будівництво нових онкоцентрів.

Тобто херсонщина «підняла хвилю», на гребені цієї хвилі кілька областей забажали мати свої онкологічні «Южные центры», й тільки херсонщина, як і раніше, буде лікувати своїх онкохворих або ще на дідівському обладнанні. Або відправляти їх у Львів, Дніпропетровськ, Рівне, Київ, де такі апарати вже є. Але там черги такі, що за прогресуючої хвороби можна не встигнути.

Та ані в Одесі, ані в Запоріжжі, ані в Миколаєві, ані в Сумах немає пристосованих приміщень і умов для розміщення таких прискорювачів. Тільки в Херсоні є нині ідеальні умови для їх нормального функціонування. Адже в такій онколікарні, як була раніше в Херсоні, можна встановити в кращому разі аппарат УЗД. Все. Крім того, тільки в Херсоні є вже двійко кандидатів наук саме з радіологічного лікування.

То й можна для початку зробити тимчасовий «Південний онкоцентр» в Херсоні, придбавши для нього стільки лінійних прискорювачів, тобто більш сучасного обладнання, скільки необхідно згідно існуючих в Україні норм. До речі, в Польщі такі прискорювачі вже є в кожному місті з населенням 100 000. В той же час в Америці на херсонщині встановили б 15 таких апаратів.

Не можна сказати, що в Херсоні все вже так вкрай безнадійно. Облрада й обладміністрація якось почали робити певні кроки, але того недостатньо. Якщо керівництво області, депутати облради, міськради, мер не приймуть все те близько до серця, з цього роя нічого не вийде. Бо одними тільки листами та зверненнями діла з місця не зрушити – їх вже написано безліч.

Якщо всі народні депутати від херсонщини, як тод,і коли знімали прокурора області, не об'єднають зусиль і не підуть разом до Президента, до Прем'єра, до Голів Комітетів ВР, до політичних лідерів – нічого не буде. Поки з народних депутатів по – справжньому перейнявся тільки Федір Негой. Він сам прийшов до онкоцентру й пообіцяв всіляку підтримку, тож чекаємо на результат.

Але ж шановні депутати міської, обласної, Верховної рад, поважне керівництво міста і області, схаменіться врешті – решт! Ми з вами вже досить дорослі люди й пора подумати про той час, коли всі станемо перед Богом. То чи досить буде для звіту розповісти – скільки мільйонів чи мільярдів нашахраював, скілько людей вдалося обманити, скільки автівок чи вілл придбати?

Може трохи вже для душі й самоповаги зробити, аби не так хотілося плюнути в дзеркало, коли голишся? Чи то як діти стануть питати – тату, а де ти гроші береш нам на штани, на машини, на житло, ну поїздки за кордон? А ще: а що ти зробив на світі як Людина, як гомо сапієнс? Чи тобі не соромно людям в очі дивитись? І що тоді їм відповісте?

Слава Україні!

Володимир МАРУС

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Херсонский завод "Судмаш" до сих пор никто не купил

Херсонский завод «Cудмаш», выставленный на аукцион 30 апреля в рамках большой...

Зеленский в Херсоне проведет совещание по...

Зеленский в Херсоне проведет совещание по безопасности, обсудят ситуацию у границ...

В Херсонской области начался капитальный ремонт...

В Херсонской обл. на дороге местного значения Малая Лепетиха-Верхний Рогачик начался...

На Херсонских стапелях появилось 4 нидерландских...

На стапелях Херсонской верфи Smart Maritime Group (SMG) находятся на модернизации четыре...

У Херсоні триває будівництво нового дитячого садка

На території 5 школи у Херсоні триває будівництво дитячого садка. Він буде єдиним у...

Як скульптор творить родзинку Херсона з брухту

Сepгій Дeмчeнко вжe понад дeсять pоків ствоpює чудepнацькі скульптуpи із мeталолому.

К нам едет ревизор

Как называются притеснения по национальному, религиозному, языковому и другим...

Два капитана

Свобода слова "по-украински" - запретить детям разговаривать на родном языке

Жаль, фейерверков не было

Несколько слов про зоркое око шпрехенфюрера

Новости из Книги рекордов Гиннесса

Дуракам закон не писан или вопросы без ответов

Скажи, кто твой друг, и я скажу...

Пора Зеленскому присвоить звание "Герой Галиции"

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка