Один день Орхипа Панька

15 Декабря 2017 1 4.9

«Сжигать в пепел, затем сжечь даже пепел.

Таков наш профессиональный девиз.»

Рэй Брэдбери   

"451 градус по Фаренгейту" 

Прокинувся Орхип, як завжди о сьомій годині ранку, разом з телевізором, радіо та комп’ютером. Усі разом й Орхип з ними проспівали «Ще не вмерла…» ш ще десять хвилин скакали під бадьоре «Хто не скаче – той москаль!» Орхип старанно гупав ногами, щоб сусід не подумав, що він москаль. Поки він скакав, його думки плинули в правильному руслі: «Про все дбає наш славний обер-президент. Для здоров’я й чистоти нації , бавить ранкову зарядку підпорядкував національній ідеї».

На екрані комп’ютера з’явилося обов’язкове і традиційне зображення – «А ти плюнув ворогу у очі?!» - грізно запитувала Ірина Фаріон і тицяла пальцем прямо в Панька. Її змінив портрет Путіна з пляшкою горілки в одній руці та автоматом Калашникова в іншій, а знизу миготіла велика кнопка «Плюнути». Орхип навів курсор на кнопку і клацнув. Почулося знайоме : «гррррх… тьху». Він подумав трохи і ще натиснув декілька разів – Бо’ його знає, може «там» рахують? Треба перестрахуватися, про всяк випадок.

Він дістав соєвий хлібець під назвою «Монмартський круасан» і налив справжньої української кави з цикорію «У Парижі». Сьорбаючи каву, Орхип замріявся: «От зараз би яєчню з салом!... А сала нема! Трохи завозять із Польщі, та ціна така, що тільки слина тече… Або шматочок копченого… А ще краще вареного… Ні! Краще…» Думки його перервало радіоповідомлення: «Громадянин! Не забудь сьогоднішній екземпляр до Дня Національної Гідності!»

Орхип підійшов до пащі спецпошти, яка була вмонтована прямо у кухонний стіл і натиснув кнопку. В агрегаті щось дзенькнуло й в руках Орхипа опинилася книжка. Сьогодні «Химия». Сторінки її були старанно склеєні.  «Добре працюють! – подумав він, - ні одна-однісінька крамольна думка не прослизне! Хоча…. Звідки вони беруться ці заборонені книжки?! Палимо їх, палимо щотижня, а дідькові єретики пишуть й пишуть… Щоб їм повилазило!»

Панько добре пам’ятав свій перший День Національної Гідності. Тоді на площі зібралося до біса багацько народу, а посередині палало велике багаття, і кожен кидав в полум’я «Букварь». Усім було дуже весело, бо потім був концерт, смажили зефір «Пороше» і пили пиво.

Сьогодні теж, як завжди буде весело…

Він подивився на тижневій розклад, що висів на стіні. Це був новісінький електронний «Розклад щирого українця». LCD-табло справно показувало день тижня, його назву, дії громадянина в цей день, навіть мало історичну довідку, співало гімна, і скандувало вранішню зарядку. Правду кажучи, прийшлося залізти у борги, але тепер ніхто не причепиться, що він не щирий українець.

Сьогодні четвер – треба палити книжки на площі. Кожен четвер від імені обер-президента, громадянам видавали через спецпошту заборонену книжку і всі разом ввечері її спалювали.

Понеділок був Днем Національної Ненависті. Треба було лупцювати або знищувати все, що не відповідає критеріям національної чистоти, все расово неукраїнське.

У вівторок – День Свободи Слова – обов’язок лупцювати клятих журналістів, блогерів та інших «запроданців» і «кремлівських сук». Кажуть раніше їх вбивали, та тепер вже не те….. Де ж ти тепер знайдеш такого, щоб не розумів у якій він гарній країні живе?

У середу – День Національної Гідності. Неодмінно треба написати донос, або анонімку. Деякі, особливо патріотичні громадяни писали доноси навіть самі на себе. Так робив сусіда Панька, Мустафа Хаййому. Але Орхип побоювався писати на себе, здуру накарябаеш щось не те, й пам’ятай як звали Панька.

В четвер – День Національної Чистоти – книжки палити на площі.

У п’ятницю – День Європейської Веселки. (До речі, треба костюм замовити). Орхип вибрав на сенсорному екрані спецпошти типовий костюм «Мережеві трусики». День Європейської Веселки Панько не дуже любив, бо в цей день треба було усіляко підкреслювати свою толерантність і солідарність з яким-небудь видом європейської сексуальної направленості. Але боронь Боже, ні в якому разі не «натуралів». Можна з геями, чи с мазохістами. Орхип ніколи не мудрував, і вибирав, що полегше – одягав жіночі лахи та приймав участь або у гей-параді, або у мітингу секс-працівників. Усе краще ніж…..

А от сусід, Мустафа, весь час експериментував, бо був не аби яким кар’єристом. На тому тижні, йому у квартиру припхали ішака… Що він там робив, Бо’ його знає, але казав, що незабаром піде вгору.

У суботу – День Майданного Капелюха. Ну, це зрозуміло – усі одягають каструлі, друшляки і інші оригінальні майданні головні убори. І цим виражають свою вірність ідеям Революції гідності, та свою єдність з усіма хто був на Майдані і здобув українцям гідність, волю й добробут.

А у неділю – День Всеукраїнського Національного Крокування до Європи. Усі громадяни розбиваються на загони й дружньо крокують на місці дві години. І Європа бачить, що усі українці, без винятку, бажають в ЄС. Зазвичай, в цей день в силу вступає який-небудь дуже корисний для України закон. Наприклад, про заборону перелітних птахів, що перетинають кордон з боку Росії, і птахів, що використовують Крим, як перевалочну базу для відпочинку, по дорозі в Україну. І ще, у неділю ввечері, треба обов’язково написати в соцмережі «МиУкраїна» декілька постів на тему: «ПТН ПНХ».

Захопивши з собою «Химию», Панько поквапився на роботу. Він бадьоро сказав на вулиці Мустафі Хаййому «Славукр», на що той, аж занадто голосно, відповів:  «Герслав».

«Мабуть ввечері попросить написати якусь рекомендацію, - подумав Орхип, - вже пронюхав, що десь якісь пільги будуть. А може вчора, яку-небудь гидотну про мене написав… От вже Хаййому! Хоча ні, якщо досі не заарештували, то мабуть все – окей…»

У транспорті його заколисала радіоісторія про значущу перемогу в АТО. В ній розповідалося, як славні бійці «Азову» довідались з українського телебачення, що у «сепарів» нема ковбаси. То вони прив’язали до мотузки кружальце ковбаски (роздобули, молодці!) та закинули на «сепарьську» територію. А потім почали ловити, як на живця. Розрахували вони все точно – повинні були взяти «сепарського язика».  Та на їх подив ухопили якогось Бровка. Але наші хлопці не розгубилися, перейменували його на Бандеру, перевиховали і зараз він справно гавкає у бік «сепарів».

На роботі все було, як завжди. Орхип чесно працював на своєму місці. Керівник його відділу казав, що вони справжні воїни гібридно-інформаційної війни. Бо клятий агресор без упину бреше про Україну різні пакості, а відділ Панька лаяв ворога на чому світ стоїть. Треба мати багато таланту, щоб майже кожен день придумувати нову лайку и приклеювати її на всіх ворогів нації.

Після роботи, вже спаливши дідькову «Химию», Панько ішов до дому. Було тихо… І гарна погода стояла…. Саме помріяти.

«А візьму я відпустку та гайну у Польщу! Три тижні відпочинку… Позбираю там полуничку, зароблю грошей… три тижні це непогано вийде… може з кредитами розрахуюсь…. Ш знову ж, сало там дешевше… Добре, що в Україні «безвіз» з Європою… Недарма люди кров лили…»

Так мріячи, він трохи не пропустив свою домівку. У під’їзді, ще з часів революції смерділо січею, а з-за дверей Мустафи Хаййому чулося гупання и бадьоре «Хто не скаче – той москаль!»

«Ні, треба точно у відпустку, на полуницю….» - подумав Панько.

От автора.

В Украине запрещены   десятки сайтов, но, ни один из них не террористический.

В Украине запрещены  сотни книг, но в их списках нет «Майн кампф».

В Украине запрещены полтысячи фильмов, но, ни один из них не порнографический.

В Украине запрещены журналисты, артисты, певцы, актеры, писатели – творцы.

В Украине запрещены языки, мнения, взгляды.

Именно это побудило меня написать этот гротеск. Может быть, посмотрим со стороны и поймем?

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Новости из Книги рекордов Гиннесса

Дуракам закон не писан или вопросы без ответов

Скажи, кто твой друг, и я скажу...

Пора Зеленскому присвоить звание "Герой Галиции"

Нежданный подарок

Когда сбываются новогодние сны...

Несколько слов о педагогике и личной гигиене

Когда люди бедуют, а руководители страны гоняют на лыжах, в стране что-то неладно

Чем Майдан не Капитолий

Когда бессильна демократия, ее сменяет диктатура

Напутствие

Из записок бывшего директора еврейской школы

Бедные евреи

Из записок бывшего директора еврейской школы

Вам тоже нравится йогурт?

Из записок бывшего директора еврейской школы

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Петро Вушатий
17 Декабря 2017, Петро Вушатий

Браво, браво, браво, Орхип!
Світла в кінці тунелю не видно, повна безнадьога. Госдеп свою справу знищення України робить чьотко, вся українська "еліта" куплена ним з патрохами. Надія вмирає останньою, але у даному випадку (стосовно відродження України) - вона вже похоронена і двічі відспівана на Майданах.

- 8 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка