Політика, університети і роботодавці: що спільного?

23 Августа 2017 1 3.3

Політика, університети і роботодавці: що спільного?

Як кожної весни ми бачимо оновлення природи, так кожної осені ми спостерігаємо за активізацією усіх, хто прагне до науки: від школярів, що чекають свого першого дзвоника і до академіків, які кожного вересня починають новий етап своєї діяльності. 

В цей період ми будуємо очікування, і тому доречно повернутися до питання обговорення якості освіти в Україні, степені її заангажованості та можливих перспектив, тим паче зважаючи на невідворотність реформи освіти в Україні.

Хочеться поділитися своїми думками, оцінками та міркуваннями.

На моє переконання, ключовий показник якості роботи того чи іншого університету – це відношення роботодавців до його випускників.

Посилаючись на рейтинг авторитетного видання “Фокус”, що було опубліковано зовсім нещодавно, скажу, що незмінним лідером та фаворитом і досі лишається мій рідний Київський національний університет імені Тараса Шевченка (https://focus.ua/ratings/375870/).

Fozzy Group, "Нова пошта", ПриватБанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, Кредобанк, ОТП Банк, "AXA Страхование", Concorde Capital, "Самсунг Украина", Luxoft, EVO, "Дата Груп", ISACA Kyiv Chapter, AEQUO, KPMG, "Василь Кисиль и Партнёры", Deloitte, Sayenko Kharenko, EY, "Астерс", Украэропроект, "Colliers International Украина", "Интергалбуд" – усі ці авторитетні компанії (і не тільки) хотіли б бачити серед своїх працівників випускників КНУ, КПІ та Могилянки. Саме ці ВНЗ були, і залишаються, трійкою лідерів. Тому і недивно, що в рейтингу абітурієнтів ці навчальні заклади теж є незмінними фаворитами.

Цього року вступна кампанія знову підтвердила, Київський національний університет імені Тараса Шевченка – один з най бажаніших університетів країни. Майже 60000 заяв від абітурієнтів у 2017 році – це беззаперечний тому доказ, який свідчить про лідерство ВНЗ, і який є гідною оцінкою роботи керівництва і викладацького складу. 

Спробуємо з’ясувати, а чому саме ці ВНЗ є найбажанішими?

  • Рівнятися на кращих

Якщо, наприклад, студент хоче стати крутим журналістом, то логічно що їй зможуть дати необхідні знання там, де виховали не одне покоління медійної еліти. Тобто, тут важливу роль відіграє фактор викладацького складу, наявність викладачів-практиків.

  • Вимоги часу

ВНЗ-лідери трансформуються, розвиваються, підлаштовується під вимоги часу та запити роботодавців. Ще важливий момент у даному контексті – вивчення іноземних мов. Тому і Могилянка, і КНУ так багато уваги приділяють цьому питанню. В Інституті міжнародних відносин КНУ, наприклад, створені унікальні для України англомовні магістерські програми, де рівень викладання максимально достойний та якісний, а студенти систематично відвідують провідні європейські країни та навчаються у кращих університетах Європи, також існує програма подвійного дипломування в провідних європейських країнах, таких як Італія, Франція, Литва, Польща, та інших. Наскільки мені відомо, у Могилянці теж є потужні програми, функціонує чи не найуспішніша в Україні бізнес-школа. Що ж стосується КПІ – тут теж не “пасуть задніх”. І це визнають не лише українські компанії, але й іноземні. Рівень знання мови у технічних спеціалістів є достатнім для роботи за межами України.

Гідні умови життя та навчання

Знаю, що в ТОП-університетах систематично проводяться тренінги з антикорупційної політики. І це правильна позиція, яка надалі впливає на моральне здоров’я нації! Це важливий фактор для роботодавця, який хоче бути впевнений, що людина свої знання дійсно здобувала самостійно, а не купувала оцінки. Однаковою мірою цей момент і важливий для нормального розвитку громадянського суспільства в Україні. Не можна привчати молодь до хабарництва ще з університету. У студентів потрібно розвивати максимально гідну систему цінностей.

Цікаво, що на відміну від загальних тенденцій в країні та Києві в КНУ, наприклад, не віддають, а повертають університетські землі. Так, з 2008 року, за сприяння ректора Леоніда Губерського, вдалося повернути понад 50 гектарів землі, що була незаконно відчужена однією з будівельних компаній. А це – ресурс, який у майбутньому має бути використано виключно і без винятково на розвиток студентства, і доказ тому є рішення університету відмовити забудовникам багатоповерхівок, а будувати самим необхідні об’єкти.

Так що очікувати і робити далі?

Відповідь банальна – рівнятися на кращих. Я не думаю, що Україні дійсно потрібні ті 150 приватних ВНЗ, які існують наразі та не потрапляють у жоден рейтинг. Освіта – це все таки не бізнес.

Що ж стосується класичних лідерів рейтингів, то, як на мене, наразі ключове завдання – надалі якісно розвивати кращі університети, та не піддаватися на різні можливі провокації. Бо КНУ, Могилянка, КПІ, КНЕУ та ЛНУ - це не просто ВНЗ, це стратегічні об’єкти для України, що займаються науковою діяльністю, а це новітні розробки, ключові дослідження в галузі хімії, фізики, математики, та інших напрямків, і вони зосередженні саме у стінах цих інституцій.

Та при всьому цьому існує багато ризиків, серед яких втягування ВНЗ в дріб’язкові брудні політичні «розборки». Тут завдання просте – максимально позбавити ВНЗ жодних політичних впливів. Усі розуміють, що незабаром вибори, а студенти – це серйозний сегмент електорату, і мені як політологу, що працює за фахом, а паралельно працює зі студентами, це дуже добре відомо! 

 Свідоме студентство та сталий розвиток системи вищої освіти в Україні – запорука майбутнього розвитку демократичних процесів! Наше спільне завдання зберегти цю тенденцію.

З щирою вірою, саме на це сподіваюсь!

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

Выборы в Раду: опубликован свежий рейтинг...

«Слуга народа» теряет голоса, «Оппозиционная платформа» укрепляет позиции

Артисты, юмористы, пародисты, активисты. Человечища!

Напоминая о том, что 22 июня 1941-го нацисты бомбили Киев, хорошо бы не забывать, кто его...

Последняя в чертовой дюжине: Украина сдает позиции в...

Выплавка стали растет, но медленнее, чем у конкурентов

Загрузка...

Человек, над которым смеются

Когда над Владимиром Зеленским смеялись по роду его профессиональной эстрадной...

Разумков заявил, что не готов отвечать за своих...

Разумков заявил, что не готов отвечать за своих кандидатов

Прощавай, народное майно. Здравствуй, эксплуатация

Вот Зеленский и начал выполнять указания "старших партнёров". Поехав в Канаду,...

Украина растворяется в Евросоюзе

Варшава, так и не уравнявшая граждан Украины в трудовых правах с обладателями польских...

Они не подведут - гарантирую!

Мой выбор - "Европейская солидарность" - и вот почему:

Что убило Тымчука

Неожиданная и бессмысленная смерть журналиста Дмитрия Тымчука породила неизбежные...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
ella

Про що стaття? A може це нaвіть той, есей?(ой,aж стрaшно від освіченості - мaйже по М.Стaрицькому!..))) Тaк про букви-літери стaття! Що,мовляв,чистити зуби добре,не чистити - погaно. Ото й усе.

- 1 +

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка