Заяви Луценка про вишки Бойка: які мури будує, або руйнує генпрокурор?

10 Февраля 2018 3

Як виявляється, в Україні можливо все...

Сім років ЗМІ та суспільство обговорювало тему «Вишок Бойко», визначало степінь його причетності і вини до цього скандалу, чекало відповіді на множинні запити до МВС та прокуратури, але вочевидь вказівки зверху відкривати істину не давали...! Дехто цю історію навіть називає: «Грандіозна корупційна афера десятиліття!»

Навіть на початку всієї цієї історії було очевидно і зрозуміло, що самостійно жодна посадова особа, одноособово, здійснити процес закупівлі об'єктів, настільки статегічних для економіки і енергетики країни, не може! Так само як і очевидно, що всі хто у цьому процесі залучені, або мали протекторат вищого керівництва держави, або навіть діяли по чітким інструкціям «сім'ї» Януковича.

Правда в тім, що імена Сергія Кацуби (на час закупівлі - член наглядової ради «Чорноморнафтогазу»), Євгена Бакуліна (на час закупівлі - голова «Нафтогазу»), і, безумовно, Валерія Ясюка (на час закупівлі займав посаду голови правління «Чорноморнафтогаз», що входив у структуру «Нафтогазу»), який саме і підписував документи про закупівлю скандальних «вишок Бойко» навіть не згадуються. Напевне тому, що «світити всю схему» не потрібно було. А тут Бойко починає набирати політичну вагу, має свою власну позицію, в середині провладного блоку, і ще й не дуже хоче поступатися посадою міністра палива і енергетики! Як на мене, роль «цапа відбувайла», який має за всіх взяти «вогонь на себе» була очевидною, а ось протистояти цьому, і вказувати на причентість найближчого оточення президента, було в тих реаліях, як не вигідно, так і небезпечно.

І ось лише зараз, сім років поспіль, завдяки заяві генерального прокурора України Юрія Луценка ми дізнаємося, що згідно результатів розслідування закупівлі бурових установок незаконну вигоду отримали колишній президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр Азаров, та екс-керівник НБУ Сергій Арбузов!

Вочевидь, що для Луценко осудження Януковича є основою його політичної складової перебування на посту генерального прокурора, як і основним електоральним меседжем потенційному виборцю, адже, після отримання посади генпрокурора, політик в ньому нікуди ні зник!

Наразі, жодних доказів його вини так і не предявлено супільству. А це означає, що у нас в країні можливо все: як загубити докази, чи констатувати їх відсутність, так і будь-кого осудити, можливо навіть увязнити, а потім «підшити справу».

Саме нещодавно я ознайомився детальніше з історією, коли у 1989 році східнонімецький політик Гюнтер Шабовскі збирався пояснити незначні зміни в законі про перетин Берлінської стіни, але журналіст, який почув якийсь інший підтекст, запитав: «коли ж зміни вступлять в силу?». На це Шабовскі сказав: «Негайно». Преса моментально надрукувала інформацію про те, що заборон більше немає. Це спричинило за собою стовпотворіння людей біля стіни, які вимагали дозволу пройти. Влада, щоб уникнути бунту, дозволили стіні впасти!

Ця історія про те, що коли журналісти, проводячі журналістскі розслідування, впираються у потребу отримання доказів, то вони часто зіштовхуються з відсутністю до них доступу, але при цьому який почувши  якийсь інший підтекст роблять висновки для цілісності сприйяття. Хоча реальна влада і інформація реально зконцентрована в руках генпрокурора, а він, іноді, не прораховує які «мури» він вибудовує, а які руйнує!

Остання заява Луценка, знімає частину політичного навантаження з лідеру опозиційного блоку Юрія Бойка,  лише додаючи йому політичних йому балів. Для самого Бойка і опоблоку – це, безумовно, добре, а ось для влади, якій дуже хочеться переобратися але при цьому часто-густо веде себе не послідовно і не професійно – то не дуже...

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Юрий Бойко об отчете правительства: Полкило...

По словам Бойко, на что способно нынешнее правительство – это сделать яркую...

Генпрокурор США обдумывает отставку из-за твитов...

Генеральный прокурор США Уильям Барр рассказал о желании уйти в отставку из-за...

В МВФ предупредили об угрозе нового глобального...

Неравенство доходов и благосостояния сейчас растет в мире, и это обычно происходит...

Тимошенко заявила о начале «ликвидации» Украины

Глава партии «Батькивщина» Юлия Тимошенко заявила, что на Украине начался...

НАБУ и САП призывают президента ветировать закон

В НАБУ и САП считают, что принятый Верховной Радой законопроект №2237 о снятии...

Нью-йоркские каникулы Юрия Луценко II: в погоне за $7...

Черновики контрактов готовились в двух вариантах: по первому из них Джулиани...

Загрузка...

Мурка, Мурка - мокрая ты курка!

Коль сявка лает на слона, хабалка у нее сильна

Откуда взялись эти уроды?

Не верится, что столько мрази на душу бедного населения

Кажется, я понял, в чем беда Зеленского

Он хочет больше, чем может, или может меньше, чем хочет?

Сколько Украину ни люби, а Куршавель всё равно ближе!

От тяжких трудов во благо общества лучше всего отдыхается заграницей. Так что не...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка