Зараз або ніколи. Якщо громада Київщини не підтримає дії проти лісової мафії області, наступного року буде запізно

19 Апреля 2016 1 2.4

Мешканцям Києва та Київської області, яким не байдужа життєдіяльність регіону, з новин усіх рівнів ЗМІ, вже добра знайома ситуація із масштабними вирубками лісових насаджень (фото та відео вражаючих за масштабами голих ділянок посеред густого лісу, там де ще рік тому нічого подібного не спостерігалося, розійшлись миттєво ). Отже, станом на квітень напрацьовано та зведено до загального усвідомлення розуміння різних схем відчуження лісів в Київській області. Перший механізм – санітарна рубка, яка проходить по принципу «санітарна рубка породжує санітарну рубку».

Як це працює? Визначають дерева, які класифікуються як сухостій або неліквід, вирубають їх, тим самим розріджуючи ліс. Повнота лісу зменшується. Подібне розрідження лісу призводить до всихання розташованих поруч дерев та заростання ділянок рубки чагарниками. За рік-два, дерева, що були розташовані поруч із знищеними з усіх боків, також всихають і настає їх черга на ліквідацію. Історія повторюється і так безкінечно, коло замкнулося. Зловживання такого плану призводить до того, що вирубуються цілі масиви. Другий механізм – збільшення меж села за рахунок лісів за сприяння селищних голів. Останній приклад - с. Новосілки, Києво-Святошинський р-н. До генерального плану села хочуть внести 65 Га лісу за рахунок лісів Боярської ЛДС. З порушенням Закону України «Про екологічну експертизу». Людям говорять, що планується зведення соціального об’єкту, в даному випадку, нібито будинок для людей похилого віку, але в це не вірять навіть самі селяни. Місцеві мешканці стверджують про зацікавленість високопосадовців серед держслужбовців Києво-Святошинського району. Виходячи з досвіду вивчення сумнівних оборудок, як в Київській області так і на території інших областей України, по факту змінюватиметься цільове призначення земельних ділянок і в подальшому власники зроблять все, що заманеться. Така сама ситуація склалася в с.Лісники Києво-Святошинського р-ну. Протягом останніх років громаді села Лісники доводиться боротися як з незаконним відчуженням великих масивів лісу під приватну забудову (питання стоїть про 226 Га, за рахунок яких хочуть збільшити межі села), так і з знищенням унікального лісу самим землекористувачем під виглядом санітарних вирубок.

Отже, шановні читачі, переходжу до головного – оголошується мобілізація дій та зусиль у вигляді масштабної зустрічі усіх небайдужих. 19 квітня за моєї ініціативи в приміщенні Київської обласної ради відбудеться Круглий стіл на тему: «Збільшення природо-заповідного фонду Київщини. Проблематика діяльності Боярської ЛДС та шляхи вирішення». Запрошені учасники: представники відповідного департаменту КОДА, вчені, громадські організації та активісти, які переймаються питанням збереження зеленої зони навколо Києва. Головна мета зустрічі - представлення майбутнього Національного парку «Приірпіння та Чернечий Ліс» в рамках розробленої Програми із розвитку природо-заповідного фонду Київщини, створення нових та збереження існуючих зелених зон. Також, під час зустрічі присутні матимуть змогу почути аргументи та на власні очі побачити факти щодо земельних махінацій лісами Київщини.

Вважаю, що настав час для формування якісного природо-заповідного фонду, а особливо це стосується Києво-Святошинського району, також має бути Національний парк, що простягатиметься від села Лісники до міста Ірпінь. Адже мораторій на вирубку лісів – це добре, але він колись закінчиться. Зараз вирубка лісу відбувається шаленими темпами, тільки за минулий рік вирубали 1100 гектарів.

Національному парку «Приірпіння та Чернечий ліс» - бути! Я дякую кожному мешканцю та активісту, які після моїх звернень та публікацій долучилися до співпраці, ми разом шукали факти порушень, виявляли зловмисників, розробляли подальші дії щодо програм збереження зеленої зони та створення нових паркових зон. Впевнений, що тільки разом ми змінимо ситуацію. В ЄДНОСТІ СИЛА!!!

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.


Загрузка...

Орёл-решка?

Мой совет Президенту - что делать с Майданом?

Украино-Венгерская империя не за горами?

Трудно поверить, что это не сон... Или ода пограничникам, у которых спёрли границу)))

«Розмір вашої пенсії залежить від вас. Просто платіть...

11 жовтня вступив в дію закон, який затверджує осучаснення пенсій та затверджує дату...

Каталония накануне «мертвого времени»

Вечером 10 октября 2017 года Правительство Каталонии приняло Декларацию об...

Вибіркові свободи, подвійні стандарти та потурання...

Виконавчий комітет міської ради Сум не дозволив архієпископу Сумському та...

Загрузка...

В Херсоне снова выборы или бег на месте

Ещё никто не знает, на какие, когда и куда, но все уже активно «мостятся» на...

«Індивідуальне опалення може обійтись дорожче, ніж...

Про те, як здешевити платіжки за комунальні послуги і як підвищення тарифів спонукає...

Поздравляю вас, зайчики!

Страдания - переживания по поводу горькой и опасной судьбины наших избранников

"Полезные идиоты" Украины

Таких "идиотов" очень легко использовать правительствам разных стран, что облегчает...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
serr

Это отчет о депутатской бездеятельности???

- 2 +

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка