Хто сіє вітер, пожне бурю

№49–50(753) 18 — 24 декабря 2015 г. 17 Декабря 2015 1.4

Петро Петров в числі «2000» від 20—26.11.2015 (№41—42(749) надрукував великими літерами, що ми, українці, знаходимось «на нисходящей ветви эволюции». Сидимо над самісінькою «еволюційною ямою». Автор наводить, на його думку, ознаки того, що ми в цю «яму» неодмінно впадемо і що ніякого майбутнього в української політичної нації нема.

Слушно зауважуючи невдачі в державному будівництві України після антикомуністичної революції, він приходить до висновку, що причина цьому — «несоответствие человеческого материала». «Многонациональный», як вважають прихильники російськомовної України, народ України не в змозі (органічно не в змозі) сприйняти шлях розвитку, який годиться лише для Заходу. Не сказано, проте, на якій «гілці еволюційного розвитку» знаходиться і сам той Захід.

Гине, гине Україна, наше безголов'я! Що робити? Може б, нас порятував «Русский мир» або іслам? Хтось же сидить на перспективному «гіллі еволюції»? До честі Петра Петрова він цього не сказав. Хіба що натякнув. Хто читає «2000», знає, де наше місце.

Для прикладу — ніхто не заперечив дописувачу «2000» (Дмитру Славському), який в цій поважній газеті писав: «— во вполне сознательном возрасте нас «забрали» у вполне благополучной матери-Родины и отдали вороватой и лживой вокзальной проститутке, требующей, чтобы ее признали за родную, — уж извините, господа украинские патриоты, за такое сравнение!»

Не вибачаємо! Але Петров наполягає — їм (нам, українським патріотам) не вдасться «влюбить молодых людей в не очень-то привлекательное украинское государство».

Пане Петров, кожен, «где родился, там и пригодился»! У світі нема бездержавних територій, Українська держава — це не Яценюк чи Янукович, а необхідна умова існування українського народу.

Шевченкове «Я так її, я так люблю мою Україну убогу» було сказане в ненайкращі часи. Не називаєм її раєм, але змагаємось, щоб сталось так, що «не буде лучше, та не буде краще, як у нас на Вкраїні!».

Щодо зірки на Верховній Раді, про яку автор пише, що вона не являється «сугубо комуністичним символом». А не сугубо? Icтина конкретна — мова йде не про зірку, а про зірку на Верховній Раді як символ радянськості. Кожна держава має свої символи на сторожі суверенітету і єдності нації — прапор, герб, гімн, державну мову.

«Во дни тягостных роздумий о судьбах моей родины» (Iв. Тургенєв) їх ніхто не міняє на ковбасу, Мінські угоди чи нафтодоларові пенсії сусідньої держави.

Пане Петров, ви сієте вітер. По суті ми маємо етнічну громадянську війну. Куди ж більше?!

На бездержавне українське поле злетяться світові хижаки, і невинних жертв нашої руїни буде більше, ніж паліїв цієї війни.

Та не всі табачники повтікають вчасно. Не будіть лихо, бо й так не тихо.

Краще «полюбіте щирим серцем велику руїну» і поборімося за збереження української державності заради безпеки і добробуту українців.

Що стосується Заходу. Захід — це місто, Схід — село. Міста, особливо столиці, експлуатують село, але ніяка еволюція суспільства не здійснилася б без виокремлення міст як осередків наукового, технологічного, соціально-політичного прогресу суспільства.

Місто і село співіснують за законами категорій єдності і боротьби протилежностей.

Але схоже, що в майбутньому все буде — місто. Вже тепер усі деспотії мають «президента», уряд, «парламент», «суд», «незалежну пресу», «любов народу», «свободу», поліцію. Де у світі інакше? Все буде — Захід.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...


Загрузка...

Мій практикум в Америці

Двадцять чоловіків обслуговують 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше...

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Люблю пунктуальность

Каждому известно, что если человек что-то пообещал, то должен это сделать. Ну а как...

Чому Порошенку не треба брати приклад з нас, галичан

Після перемоги пана Трампа в Америці так звані рідні політологи говорять, що ніби пан...

В Украине нефти с газом не меньше, чем в Кувейте

По поводу своих находок и предложений обращался ко всем президентам, кроме Кравчука....

Телепатология

Эта тема отнюдь не нова, но постоянно о себе напоминающая. Речь идет о преобладании...

Загрузка...

Мини-словарик сослужит хорошую службу

Я согласен со статьей «Ликбез по китайским иероглифам» Александра Павкина

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Неуместная толерантность

...Лидия Денисенко крайне озабочена низким уровнем рейтинга нацистов из т. н....

Джулиан Барнс этого не знал?

Юрий Володарский ввел меня в заблуждение, рекламируя в № 43 «2000» от 28.10.16 г. на...

Сползаете к мелкотемью

Редакция, к сожалению, избегает важных общественно-политических тем. Вот в...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка