Про ініціативу уряду щодо підтримки сільгосптоваровиробників

№22(774) 3 — 9 июня 2016 г. 01 Июня 2016

Нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман, а згодом і міністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий презентували широкій громадськості ідеї щодо подальшого реформування АПК, його державної підтримки.

Без сумніву, заходи з підтримки аграрного сектору вкрай важливі і конче необхідні. Досвід США, країн Євросоюзу засвідчує, що без цього не обійтись. Форми фінансової підтримки тут різні. У нас же фінансова допомога сільгоспвиробникам мізерна. Значно скорочені навіть пільги щодо спеціального режиму оподаткування, що діяли ще торік.

Одним із кроків оновленого Кабінету Міністрів нібито буде запровадження адресної, чіткої підтримки невеликих фермерських господарств, які обробляють до 500 га землі. На думку урядовців, це сприятиме виведенню частини аграрного виробництва із тіні, дасть змогу виробляти екологічно чисту, якісну, конкурентоздатну продукцію. Додатково із бюджету на зазначену допомогу в поточному році планується направити 500 млн. грн.

Однак сумнівно, що фермери, обробляючи 150—300 га землі, зможуть конкурувати із великими сільгосппідприємствами, а тим більше — з агрохолдингами. Проте за підтримки вони здатні збільшити в певній мірі виробництво органічної (чистої) продукції. А її, за даними Мінагрополітики, поки що виробляється всього на кілька десятків мільйонів євро.

Захід уряду навряд чи виведе із тіні майже третину обробітку землі, про що заявляють аграрні експерти. Здолати тіньові схеми зможе соціально обґрунтоване податкове навантаження на оброблюваний гектар землі. А поки що в тіні, за висновками авторитетних аграрних служб, перебуває 7 млн. га.

Постають також інші актуальні питання. Зрозуміло, що агрохолдинги не збираються роздрібнювати підконтрольні їм господарства на структури в 150—200 га. Вони, навпаки, ведуть лінію на укрупнення, бо це дозволяє використовувати високопродуктивну техніку і новітні технології на полях. Із ними все зрозуміло.

Але візьмемо середнє сільгосппідприємство, яке орендує 2000 га орної землі. Теоретично його можна розукрупнити, скажімо, на 10 фермерських господарств, тобто створити стільки ж юридичних осіб. Усі вони зобов'язані перепідписати і затвердити в установленому законом порядку договори оренди землі. Навряд чи керівники середніх сільгосппідприємств матимуть бажання саме так діяти.

Однак ініціатива уряду заслуговує на увагу. Від неї виграє більшість фермерських господарств, яких на Черкащині 1345. Кожне із них у середньому обробляє 111 га ріллі, а разом — 149 тис. га. Життя покаже, який буде виграш.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Языковая дилемма

Закрытие классов с обучением на русском языке в Украине принято объяснять отсутствием...

Популизм и суверенитет – явления одного порядка

Ответ на статью Петра Шляхтуна «Лабиринты и тупики социального государства»

Не молчать (хотя бы)

"Наверное, мои эмоции перехлестывают здравый смысл, но так думают многие..."

Мій практикум в Америці

Двадцять чоловіків обслуговують 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше...

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Люблю пунктуальность

Каждому известно, что если человек что-то пообещал, то должен это сделать. Ну а как...

Чому Порошенку не треба брати приклад з нас, галичан

Після перемоги пана Трампа в Америці так звані рідні політологи говорять, що ніби пан...

В Украине нефти с газом не меньше, чем в Кувейте

По поводу своих находок и предложений обращался ко всем президентам, кроме Кравчука....

Телепатология

Эта тема отнюдь не нова, но постоянно о себе напоминающая. Речь идет о преобладании...

Мини-словарик сослужит хорошую службу

Я согласен со статьей «Ликбез по китайским иероглифам» Александра Павкина

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка