Эксклюзивно для еженедельника «2000»

Украина и октябрьские выборы в Канаде

Щоб перед собою як перед Богом

№16 (555) 22 - 28 апреля 2011 г. 20 Апреля 2011 0

(На статтю Г. Крючкова «Опасный дрейф власти», «2000» (№4 (543), 28.01—3.02.2011)

Я — Шевченко Анатолій Васильович, член КПРС з жовтня 1963 р. Iз піонерських років виконував громадську роботу. Як член КПРС був пропагандистом у школах партійного навчання, у первинних партійних організаціях. Не просто виконував громадську роботу, а був щирим пропагандистом світлих ідей комуністичного вчення.

Iз цим світоглядом живу й тепер. Той, кому доводилося працювати у первинних організаціях, кому довіряли рядові комуністи, знає, як це нелегко. Адже потрібно було поєднувати світлі та справедливі ідеї комуністичного вчення, добрі наміри та плани, проголошені на з'їздах і пленумах ЦК КПРС із навколишньою дійсністю, яка інколи не вписувалася в ті заклики й наміри жодним параметром.

А вже в останні роки СРСР, коли гласність вийшла з-під контролю, а перебудова «заклекотіла» в кабінетах партійного чиновництва, коли стосунки на межі комуніст—безпартійний вкрай загострилися, багато моїх однопартійців не витримали. Я на той час був секретарем парткому на заводі в Черкасах і, з одного боку, якнайактивніше протидіяв масовому нехлюйству й здаванню партквитків, а з іншого — всіма статутними засобами спонукав рай- та міськкомівців шукати нормального цивілізованого, усім зрозумілого виходу з тупика, в який зайшла партія. Але у відповідь було тільки: «Дать отпор!» Не вийшло...

Ці спогади я навів не для того, щоб поплакатися, або поятрити пам'ять за минувшиною. Цим хочу нагадати тов. Крючкову, звідки ми прийшли у незалежну Україну, які ми прийшли.

За СРСР в УРСР сталося те, що мало статися в державі, де гуманітарна наука була загнана в глухий кут бюрократизованої, догматизованої марксистсько-ленінської загорожі, а громадянське суспільство звелося до збору внесків понад двадцяти «громадських» організацій, де свобода слова де-юре проголошена Конституцією, а де-факто закінчувалася, якщо не виправно-трудовою колонією, то психдиспансером і т. ін.

I знову за старе: влада потурає націоналістам, влада не приймає «языка», влада досі не розправилася з опозицією... Товариші! У яку пору ми живемо?

Бандера і Шухевич — не мої герої. Але ж і старики, які в 1945—1950 рр. за різних обставин попали у «схрон» і не звинувачені в убивствах і насильстві, відбули покарання за присудом радянського суду — не мої вороги! Президент Ющенко як банальний найманець-провокатор своїми указами «вкинув їжака в штани» суспільству. Тепер ніхто не знає, що з цим робити. Протистоянням із цього приводу затягли зашморг на десятиліття наперед. Мавпяча веремія у Країні Чудес!

Україна «провисла», та так і залишилася без опори, назвавшись незалежною. Вона потрібна нинішній російській владі як протекторат, буферна зона. Переважна більшість наших заводів, де власники росіяни, — стоять.

Тов. Крючков, подивіться в словники, почитайте, що таке націоналізм і чим він відрізняється від нацизму. Подумайте гарненько, що таке інтернаціоналізм і чим він відрізняється від космополітизму. I чи можливий повноцінний інтернаціоналізм без націоналістичної складової? Адже інтернаціоналізм за умов денаціоналізації — все одно що одностатевий шлюб.

Є багато тем для роздумів, особливо коли перед собою як перед Богом. А якщо роздуми і висновки на рівні «Дать отпор!» — читайте Біблію.

Iз цим залишайтеся здорові.

с. Сагунівка Черкаського р-ну Черкаської обл.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Языковая дилемма

Закрытие классов с обучением на русском языке в Украине принято объяснять отсутствием...

Популизм и суверенитет – явления одного порядка

Ответ на статью Петра Шляхтуна «Лабиринты и тупики социального государства»

Не молчать (хотя бы)

"Наверное, мои эмоции перехлестывают здравый смысл, но так думают многие..."

Мій практикум в Америці

Двадцять чоловіків обслуговують 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше...

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Загрузка...

Люблю пунктуальность

Каждому известно, что если человек что-то пообещал, то должен это сделать. Ну а как...

Чому Порошенку не треба брати приклад з нас, галичан

Після перемоги пана Трампа в Америці так звані рідні політологи говорять, що ніби пан...

В Украине нефти с газом не меньше, чем в Кувейте

По поводу своих находок и предложений обращался ко всем президентам, кроме Кравчука....

Телепатология

Эта тема отнюдь не нова, но постоянно о себе напоминающая. Речь идет о преобладании...

Мини-словарик сослужит хорошую службу

Я согласен со статьей «Ликбез по китайским иероглифам» Александра Павкина

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка