Світ не ділиться на «погані» і «добрі» народи

№16 (555) 22 - 28 апреля 2011 г. 20 Апреля 2011 0

З нагоди дня народження Великого Кобзаря Юрій Венедиктович копнув (попинал) «русофобов». (Юрий Лонский «Два рождения Тараса Шевченко» «2000», № 12(551), 25—30.03.11 г.)

У цьому контексті посилання на «запрет русского языка» в Україні є не стільки неправдою, як українофобським знаряддям колоністів у боротьбі проти української держави.

Російська мова тотально панує в Україні.

Українофіли борються не проти росіян, Росії чи російськомовних українців, а проти русифікації своєї батьківщини.

З приводу дискусії навколо «ксенофобії» роману Василя Шкляра «Чорний Ворон» Олексій Попов у статті «Не белая ворона» («2000», № 12(551), 25—30.03.11 г.) звертає увагу читачів на те, що роман «майже шевченківського лауреата» є продовженням вікової традиції русофобії української літератури. Щира правда! Особливо, якщо взяти до уваги, що — «у нас же так, якщо говориш українською, то вже й націоналіст» (Ліна Костенко. «Записки українського самашедшого», стор. 9).

Де тут русофобія? Але цього досить, щоб про людину сказали: «И вдруг — как-будто у человека отнимают разум, терпимость, сострадание, интеллигентность — все человеческое. И остается одна слепая ненависть, бескультурье, патологическая фобия ко всему не украинскому. И все это навязывается самим жестоким способом» (О. Попов, вказана стаття).

Але Олексій Попов справді розумна людина і наводить приклади дійсно нетолерантних висловлювань, яких можна б подати й більше включно із Шевченковими чи з листувань Лесі Українки про «кацапську оперу», наприклад.

У чому справа? Невже в україномовної інтелігенції, за винятком, зробленим автором для Дмитра Стуса, нема розуміння того, що світ не ділиться на «погані» і «добрі» народи, що українця генетично не відрізниш від росіянина? Олексій Попов стверджує, що нібито українці якісь особливі ксенофоби, адже «по большому счету мы можем пренебречь фобиями в других культурах Европы».

Насправді у нас все, як у людей, тому що розум діячів української культури побудований так само, як і в решти неселення, як і в росіян, і нам теж зрозумілі й «тонкий гальский смысл», і «сумрачний германский гений», і «загадкова російська душа», і почуття — «что правда есть, надежда держит слово, что кто-то может пожалеть другого».

I як у людей, у нас в «кращих досягненнях культури трагічні національні конфлікти» зображаються як... національні! Тільки й усього.

Олексій Попов і це розуміє, але не усвідомлює. Розуміє, що так пишуть «либо во время войны, либо по ее горячим следам», але не усвідомлює, що й сам він веде цю війну ...на знищення України, поглинання її Росією.

Пане Олексію, ми українці, такі ж люди, як і росіяни, тільки боремося у себе вдома за визволення з московських кайданів, проти зросійщення нашого народу.

Сили нерівні, тому порядні люди з російськомовних українців, як і росіяни України, повинні «милость к падшим призывать», а не сіяти ненависть і розбрат. Маргіналізація українства в Україні породжує екстремістські погляди і нетолерантну налаштованість в українців.

Фото в «2000» від 25.03.2011 р. — двоє старих чоловіків з гаслом «Свободу Iвану Дем'янюку» і плакатом прапора УРП. Написано (позначено) — «без коментарів». Мовляв, знаєте ж, хто такий Iван Дем'янюк? Знаєм — убивця тисяч євреїв. Хто ж тоді ті люди, його захисники? Підписано, що з Української республіканської партії, видно тризуб, жовто-блакитні кольори. Націоналісти!

Так от знайте — націоналісти захищають не вбивць євреїв, а намагання пов'язати цю трагедію з українством.

Адже судять не просто Iвана Дем'янюка, а «українця» Iвана Дем'янюка, хоч при бажанні могли б знайти і якогось єврея Дем'янюка в цій же ролі виконавців злочинної волі маніяків при владі.

Вінниця

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...


Загрузка...

Языковая дилемма

Закрытие классов с обучением на русском языке в Украине принято объяснять отсутствием...

Популизм и суверенитет – явления одного порядка

Ответ на статью Петра Шляхтуна «Лабиринты и тупики социального государства»

Не молчать (хотя бы)

"Наверное, мои эмоции перехлестывают здравый смысл, но так думают многие..."

Мій практикум в Америці

Двадцять чоловіків обслуговують 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше...

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Загрузка...

Люблю пунктуальность

Каждому известно, что если человек что-то пообещал, то должен это сделать. Ну а как...

Чому Порошенку не треба брати приклад з нас, галичан

Після перемоги пана Трампа в Америці так звані рідні політологи говорять, що ніби пан...

В Украине нефти с газом не меньше, чем в Кувейте

По поводу своих находок и предложений обращался ко всем президентам, кроме Кравчука....

Телепатология

Эта тема отнюдь не нова, но постоянно о себе напоминающая. Речь идет о преобладании...

Мини-словарик сослужит хорошую службу

Я согласен со статьей «Ликбез по китайским иероглифам» Александра Павкина

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка