Все, як у людей?

№34(784) 26 августа — 1 сентября 2016 г. 24 Августа 2016 1 1

Петро Толочко й Олександр Фідель, розмірковуючи про долю сучасної України та її національну ідею, кажуть: в Україні де-факто повноцінної держави нема і не буде, якщо не закріпити законодавчо офіційний (державний) статус російської мови, який вона має де-факто.

Щодо «національної ідеї». У всіх державах світу вона етноцентрична. Згоден з Путіним, що «у нас нет и не может быть никакой другой объединяющей идеи, кроме патриотизма». I у них, і у нас, і повсюди у світі. В політичному вимірі — це націоналізм! Те, яким чином «режими» реалізують національні завдання і культивують патріотичні почуття громадян, різниться від внутрішніх і зовнішніх обставин з врахуванням особистості (особистостей) лідерів, але в цілому в межах загальних закономірностей функціонування державних механізмів.

Як сказано в книзі Еклезіастовій: «Що було, воно й буде, і що робиться, воно й буде робитися, — і нема нічого нового під сонцем!» Усі уряди декларують народовладдя (демократію), справедливість, захист знедолених, збереження особливого характеру культури та якісь месіанські ідеї. Усі ми, всі народи світу, споконвічні, всі когось воювали, когось рятували і... «цьому царству не буде кінця».

Відносно української національної ідеї, то постала вона не з розвалин Радянського Союзу, а разом з самоусвідомленням українцями своєї самобутності, в надії, що «в своїй хаті своя правда, і сила, і воля» (Т. Шевченко).

«Та прийде час, і ти огнистим видом
Засяєш у народів вольнім колі, 
Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом,
Покотиш Чорним морем гомін волі
I глянеш, як хазяїн домовитий,

По своїй хаті і по своїм полі».
(Iв. Франко)

Отже, українська ідея — держава «у народів вольнім колі». Все, як у людей?

В чому ж наша проблема? Післяетноцидний стан «Над нами прошумів розбій»! (В. Симоненко)

Зрадою й розбоєм нас скували і заприсягли на вірність Москві. Наша проблема в русифікації і в тому, що «русскій мір» досі володіє інформаційно-культурним простором України. Проти України і ринкові відносини, тому що україномовним людям нічого не належить в державі. I нема чого недругам нашим вигадувати якусь поліетнічність, ховатися за білорусів, болгар чи навіть євреїв. Якби не імперські амбіції наших сусідів і їхніх прислужників, ніяких національних проблем, а тим паче війни не було б. Всі притомні люди розуміють, що українізація України — єдина надія від етноциду нашої великої слов'янської нації.

Російська мова де-факто є офіційною і панівною в державі, і в так званих «регіонах з великим відсотком етнічних росіян» українці щезають як нація. Законодавче виокремлення цих регіонів, орієнтованих на інтеграцію з Російською Федерацією, загрожує цілісності держави, принижує гідність українців, які становлять більшість населення у всіх землях України. «Понаєхалі» з махнівок, калинівок-малинівок і зробились захарченками, плотніцькими. Досить! Будьмо як євреї.

Олександру Фіделю хочу сказати, що ізраїльський досвід побудови держави вселяє надію в нас, українців. Лякаєте людей, що «все жители, все регионы были бы «приведены к общему знаменателю» в плане языка, культуры, исторической памяти». Так і буде, але природнім чином, як у людей. I чому це у вас, пане Олександре, має бути інша історична пам'ять, ніж у мене? Iсторичну пам'ять мають формувати доконані історичні факти.

Iзраїль не єдиний взірець для розбудови української держави, маємо приклад чехів, які звільнились від німецького полону, фінів, які позбавились від смертельних обіймів шведської мови і культури.

Геть від Москви, якщо хочемо стати в народів вільнім колі!

Академік П. Толочко бачить засилля старогалицького «наречия» в Україні. Хто-небудь із відомих літераторів, мовознавців іще так вважає?

А якою ж мовою послуговується УПЦ? Кажете — в молитовній єдності з Московським патріархатом. Жодної книги чи молитви УПЦ українською не друкує! А що ж видають? Для знайомства купив на православній виставці у Вінниці видану в друкарні Почаївської лаври книгу «Преподобный Лаврентий Черниговский. Житие, акафист, поучения» (в травні цього року).

Український святий і УПЦ пропонують нам такі «духовні перли»: «В Польше была тайная жидовская столица. Жиды понуждали поляков завоевать Русь. Жидам очень не нравились слова: Русь и русский, поэтому назвали сначала завоеванные поляками и отданные им в аренду русские земли Малоросия. Потом опомнились, что здесь есть слово Рос, и назвали Окраиной!.. И позже по их указке поляки узаконили нам понятие Украина и украинцы, чтобы мы охотно забыли свое название русский...» (стор. 148).

Отже ніяких українців нема. Відповідні пророцтва святого: «Всі наклепи і псевдовчення на Русі зникнуть. Російська церква залишиться єдиною. У Києві Українська Православна Церква ніколи не буде мати свого Патріарха, так як його місце завжди є і буде Москва». Iнші пророцтва святого старця подібні: «Россия вместе со всеми словянскими народами и землями составит могучее Царство. Окормлять его будет Царь Православный, Божий помазанник. Царь будет от Бога... Русского православного царя будет бояться даже сам антихрист».

Отже це «канони, духовна ідентичність, історична пам'ять і традиції» УПЦ, пане Толочко? А ще батюшка Лаврентій (і з ним УПЦ) говорив: «Нам, православным, ничего не надо, а только Православной Веры, спасения души и получения Царства Небесного, а у нашей Матери Русской Православной Церкви все это есть. Благодарения господу!» (стор. 150).

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Оля Полякова считает, что в украинском обществе нет...

Певица Ольга Полякова заявила, что в украинском обществе нет языкового вопроса, а...

Россия намерена поднять в ООН вопрос о дискриминации...

Лавров отметил, что предыдущее руководство Украины приняло ряд законов где «все...

«Русский язык — не иностранный»: Шуфрич объяснил...

Нардеп в Раде имеет право говорить на том языке, на котором ему удобно, заявил политик

С «Останкино» на Кремль

За пять лет нового витка обструктивных1 противодействий защищенному Конституцией...

Нужно ли в Украине искоренять русский язык?

Двуязычие, которое формировалось веками, нельзя игнорировать

Языковая дилемма

Закрытие классов с обучением на русском языке в Украине принято объяснять отсутствием...

Популизм и суверенитет – явления одного порядка

Ответ на статью Петра Шляхтуна «Лабиринты и тупики социального государства»

Не молчать (хотя бы)

"Наверное, мои эмоции перехлестывают здравый смысл, но так думают многие..."

Мій практикум в Америці

Двадцять чоловіків обслуговують 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше...

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
алена аленина
28 Августа 2016, алена аленина

Вот это да!!!. То есть, если я русская уроженка Макеевки говорю по украински то я спасаю их этнос. Интересненько.... я и по английски могу - тогда значит спасаю этнос англии. Вот никогда до этой статьи не подозревала об этом. Я думала что язык это просто средство общения, а национальность при рождении человека. Я гражданка украины русской национальности. Мой родной язык есть и будет русским. Я выучила украинский из уважения к согражданам. Мне очень жаль чьо сограждане настолько озабочены своим этносом что уже утратили другие чувства кроме озабоченности

- 7 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка