Історичний костюм у творах мистецтва та авторських реконструкціях

26 Апреля 2015 0

Музей Ханенків та дизайн-студія «Десяте королівство» презентують нову виставку (30 квітня – 7 червня 2015 р.), експозицію якої складатимуть твори з колекції музею та близько тридцяти авторських реконструкцій історичних костюмів XIV – початку XX століть, пошитих з урахуванням  автентичного крою та техніки шиття.

Музей Ханенків запрошує відвідувача стати очевидцем справжнього параду фантазії, витонченого смаку, марнославства і таємних знаків. У розкішних інтер’єрах старовинного особняка, в оточенні творів класичного мистецтва з`являться незвичайні гості – кавалери й дами у костюмах XIV – початку XX століть. Серед історичних реконструкцій, виконаних майстрами дизайн-студії «Десяте королівство», можна буде побачити, зокрема, модель сукні інфанти Маргарити. Хіба не цікаво дізнатися, як виглядав увесь вишуканий стрій іспанської принцеси? Адже на портреті з нашого музею 14-річну доньку Філіпа ІV зображено лише по пояс…

Інші реконструкції розмістяться поряд із картинами і скульптурами відповідних країн та епох. Коментарі дизайнерів та музейних фахiвцiв вiдкриють глядачам світ історичного костюму, допоможуть зрозуміти прихований сенс його характерних деталей, які ми звикли вважати просто примхами моди.

Анастасія Мацело, співкураторка виставки:

«Напевне, кожен з нас, роздивляючись картини, хоч раз цікавився: що за вбрання у цього вельможі? Як називається ця примхлива зачіска? Навіть «просунуті» завсідники музеїв часом запитують: як відрізнити «аллонж» від «фонтанжу», «паньє» від «турнюра»? Як не переплутати «кірасу» з «голільєю», «коллар» із «колетом»? Дійсно, елементи одягу та аксесуари у творах мистецтва – один з найцікавіших предметів для вивчення, вони багато розповідають про зображених осіб. Наша виставка не тільки допоможе знайти відповіді на всі ці питання, вона пропонує новий погляд на вже знайомі твори в експозиції музею. Відвідувачі виставки дізнаються про те, з чого зроблено костюми та прикраси персонажів, звідки їхнє вбрання походить та як його було сконструйовано».

Олександра Сакорська, співкураторка виставки:

«Якщо погоджуватись із Шекспіром, який вважав увесь світ театром, а людей – акторами, то можна порівняти моду із талановитим сценографом. Бо саме мода створює «сценічний образ» людини. Для кожної епохи він свій. В усі часи жертвами моди ставали найнезалежніші правителі, до її переможної ходи приєднувались натовпи прихильників, цілі народи і країни. Але все повторюється. Приходьте на нашу виставку та переконайтесь самі, що все нове – це добре загримоване старе».

Відкриття виставки відбудеться 29 квітня 2015 року в Музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 15) о 18:00. Вхід за запрошеннями. Перед показ для ЗМІ – з 17:00 .

Кураторки виставки: Анастасія Мацело, Олександра Сакорська

Партнер проекту: Дизайн-студія «Десяте королівство» (http://10korolevstvo.com.ua/).

Контактна особа для акредитації ЗМІ – Ольга Носко: (044)288 14 50 museumkhanenko@gmail.com


Загрузка...

Ходячим спать нельзя

В мирном Киеве о войне. Выставка VoloshynGallery для всех: 18 января — 4 февраля

Семейные музы

Музей современного искусства Украины. Открытие выставки 21 декабря в 18:00. С 11:00 до 19:00...

Скорбіємо. Завершився шлях митця

Прощання зі Львом Венедиктовим відбудеться 14 грудня

Самую дорогую картину мира выставят в экспозиции...

Многие искусствоведы выражают сомнения в том, что картина «Спаситель мира»...

Загрузка...

Скандал с раздетой девочкой: музей сказал «нет!»

Тема «сексуальных домогательств» затронула и музей

Наш номер — 17

Арт-шоу Scope Miami Beach в Майами (США)

Острые 70-е

Национальный художественный музей Украины приглашает на церемонию передачи 18 работ...

Ручные ангелы

2–29 декабря — «Праздник новогодней игрушки» в Центре украинской культуры и...

Меняют арт на слог

Зинаида Лихачева Галерея «Лавра» (ул. Лаврская,1) открыта с 12.00 до 19.00. Вход...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Маркетгид
Загрузка...
Ошибка