Український медіа-арт: віртуальний Чорнобиль покажуть на міжнародному фестивалі MADATAC

21 Июля 2020 0

Вперше українські митці продемонструють діджитальну експозицію присвячену Чорнобилю на міжнародному медіа-арт фестивалі MADATAC (Іспанія).

Через введення карантинних заходів у всьому світі, виставка відбудеться у онлайн форматі, а тому відвідати її зможуть усі охочі.

Коли? З 20 липня більше 50 митців отримають можливість долучитись до віртуальної арт-резиденції, щоб створити нові експонати та вже в жовтні 2020 року представити їх на фестивалі MADATAC в Іспанії. Подати заявку можна тут: OPEN CALL!

Де? Слідкуйте за анонсами у соцмережах проєкту: facebook.com/ArtefactArtProject/ та на сайті: Chernobyl33.artefact.live

Що це? Після успіху на медіа-виставці ARTEFACT: Chernobyl 33 у Києві, українських митців запросили до іспанської столиці Мадриду показати свої роботи в рамках відомого медіа-арт фестивалю MADATAC. На віртуальній виставці будуть не тільки експонати, створені під час тогорічного проєкту, а й нові – спеціально зроблені для цієї експозиції, з використанням VR та AR-технологій, лазерних та відео-інсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури у діджитальному форматі. Сучасне медіа-мистецтво переосмислює чорнобильську трагедію та презентує нові сенси сучасної України у світі. Проєкт уже отримав багато уваги зі сторони преси та міжнародної спільноти, а тому зараз час презентувати його в Європі.

Що таке MADATAC? MADATAC – це найбільший медіа-арт фестиваль Іспанії з 10-річною історією, що отримав дві нагороди EFFE 2017-2020 та EFFE 2019-2020. Він проходить щорічно у Мадриді (Іспанія). Мета фестивалю – долучити аудиторію до аудіовізуального мистецтва, відео-мистецтва, мистецтва цифрових та новітніх медіа. Ідея фестивалю – об’єднувати митців у колективній лабораторії. Фактично, це одна з найбільших медіа-арт тусовок, де цьогоріч покажуть і українські твори.

Як? Через карантин та оголошену пандемію Covid-19 у світі, арт-резиденцію та презентацію української виставки ми проведемо онлайн. Однак у такого формату є й свої переваги – це дає можливість розширити українську експозицію та залучити більшу кількість українських митців до віртуальної резиденції. Там вони зможуть навчитися діджиталізувати власні твори у віртуальних просторах, та представити їх всьому світу на платформі MADATAC. По закінченню карантину всі експонати можуть бути представлені і в оффлайн форматі.

Чому? Запит на презентацію проєкту в Європі існує ще з 2017 року, бо ARTEFACT: Chernobyl став найбільш успішним проєктом про Чорнобиль. В уяві багатьох європейців чорнобильська трагедія досі є загадковою та містичною, а тому і цікавою для європейської спільноти. Однак ARTEFACT: Chernobyl не лише розповідає історію, а й презентує Україну через нові сенси за допомогою сучасних технік.

Чому Чорнобиль? Чорнобиль зараз є найбільшим інформаційним брендом України та викликає інтерес світової спільноти. У 2017 році проєкт ARTEFACT почав переосмислення проблеми Чорнобиля: не лише як техногенної, а як найбільшої інформаційної катастрофи, що сталася за часів СРСР. Ще більше зацікавив світову аудиторію цією темою серіал “Chernobyl” від HBO. Тема інформаційної катастрофи зараз не менш актуальна у світлі потоків фейкових новин та маніпуляцій, де не рідко спливають і “радіоактивні” теми.

Цей проєкт – не просто ще один, він може стати візитівкою українського медіа-арту в світі. Тому не пропустіть початок цього великого шляху.

Проєкт реалізується за підтримки: Український культурний фонд, Міністерство Культури та Інформаційної політики України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, МГО Європейський Інститут Чорнобиля, МОО "Центр ПРИПЯТЬ.ком.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.
сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Як з нами зв’язатися?
Координатор проєкту - Світлана Коршунова
Телефон для ЗМІ: 050 380 77 90 (Марина Степанська)
Електронна скринька: Pr@artefact.live

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Вітаємо з Днем рятівника України: Ексклюзивне відео з...

Сьогодні, 17 вересня, в Україні своє професійне свято відзначають усі, хто рятує чужі...

Уже завтра стартует 27 BookForum: что важно знать о...

В среду, 16 сентября, стартует 27-й Львовский международный BookForum. В этом году фестиваль...

Хедлайнером киевского фестиваля UPark 2021 станет группа...

Британская группа Gorillaz вновь выступит на сцене киевского фестиваля UPark. Об этом...

Киевский фестиваль кабриолетов назвал хедлайнеров

Первый автомобильно-танцевальный open air фестиваль кабриолетов Kyiv Сabrio Session, который...

Zaxidfest перенесли на 2021 год: скандальное заявление

Музыкальный фестиваль Zaxidfest, который ранее перенесли на 4-6 сентября, в этом году не...

Бас "Nova Opera" выступит в финале международного...

Участник музыкальной формации «Nova Opera» - бас Евгений Рахманин выступит вживую в...

Призовой фонд Нобелевской премии увеличен до $1,1 млн

С 2020 года Нобелевская премия будет увеличена на миллион шведских крон, это примерный...

Полтавец открыл в себе художественный талант на...

Полтавец Павел Черненко доказал, что заниматься любимым делом никогда не поздно: он...

Музей книги і друкарства України запрошує на...

Кілька століть тому листівка була чи не єдиним способом надіслати вітання. Нині ж вона...

Відкриття виставки «Монументальне мистецтво,...

24 вересня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва...

Андрей Данилевич стал студентом и однокурсником...

Чтобы идти в ногу со временем, нужно учиться. Так считает и известный телеведущий...

Андре Тан одел Бейонсе и ее дочь на премьеру «Короля...

Селебрити появилась в одежде от дизайнера в Лос-Анджелесе

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка