Український медіа-арт: віртуальний Чорнобиль покажуть на міжнародному фестивалі MADATAC

21 Июля 2020 0

Вперше українські митці продемонструють діджитальну експозицію присвячену Чорнобилю на міжнародному медіа-арт фестивалі MADATAC (Іспанія).

Через введення карантинних заходів у всьому світі, виставка відбудеться у онлайн форматі, а тому відвідати її зможуть усі охочі.

Коли? З 20 липня більше 50 митців отримають можливість долучитись до віртуальної арт-резиденції, щоб створити нові експонати та вже в жовтні 2020 року представити їх на фестивалі MADATAC в Іспанії. Подати заявку можна тут: OPEN CALL!

Де? Слідкуйте за анонсами у соцмережах проєкту: facebook.com/ArtefactArtProject/ та на сайті: Chernobyl33.artefact.live

Що це? Після успіху на медіа-виставці ARTEFACT: Chernobyl 33 у Києві, українських митців запросили до іспанської столиці Мадриду показати свої роботи в рамках відомого медіа-арт фестивалю MADATAC. На віртуальній виставці будуть не тільки експонати, створені під час тогорічного проєкту, а й нові – спеціально зроблені для цієї експозиції, з використанням VR та AR-технологій, лазерних та відео-інсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури у діджитальному форматі. Сучасне медіа-мистецтво переосмислює чорнобильську трагедію та презентує нові сенси сучасної України у світі. Проєкт уже отримав багато уваги зі сторони преси та міжнародної спільноти, а тому зараз час презентувати його в Європі.

Що таке MADATAC? MADATAC – це найбільший медіа-арт фестиваль Іспанії з 10-річною історією, що отримав дві нагороди EFFE 2017-2020 та EFFE 2019-2020. Він проходить щорічно у Мадриді (Іспанія). Мета фестивалю – долучити аудиторію до аудіовізуального мистецтва, відео-мистецтва, мистецтва цифрових та новітніх медіа. Ідея фестивалю – об’єднувати митців у колективній лабораторії. Фактично, це одна з найбільших медіа-арт тусовок, де цьогоріч покажуть і українські твори.

Як? Через карантин та оголошену пандемію Covid-19 у світі, арт-резиденцію та презентацію української виставки ми проведемо онлайн. Однак у такого формату є й свої переваги – це дає можливість розширити українську експозицію та залучити більшу кількість українських митців до віртуальної резиденції. Там вони зможуть навчитися діджиталізувати власні твори у віртуальних просторах, та представити їх всьому світу на платформі MADATAC. По закінченню карантину всі експонати можуть бути представлені і в оффлайн форматі.

Чому? Запит на презентацію проєкту в Європі існує ще з 2017 року, бо ARTEFACT: Chernobyl став найбільш успішним проєктом про Чорнобиль. В уяві багатьох європейців чорнобильська трагедія досі є загадковою та містичною, а тому і цікавою для європейської спільноти. Однак ARTEFACT: Chernobyl не лише розповідає історію, а й презентує Україну через нові сенси за допомогою сучасних технік.

Чому Чорнобиль? Чорнобиль зараз є найбільшим інформаційним брендом України та викликає інтерес світової спільноти. У 2017 році проєкт ARTEFACT почав переосмислення проблеми Чорнобиля: не лише як техногенної, а як найбільшої інформаційної катастрофи, що сталася за часів СРСР. Ще більше зацікавив світову аудиторію цією темою серіал “Chernobyl” від HBO. Тема інформаційної катастрофи зараз не менш актуальна у світлі потоків фейкових новин та маніпуляцій, де не рідко спливають і “радіоактивні” теми.

Цей проєкт – не просто ще один, він може стати візитівкою українського медіа-арту в світі. Тому не пропустіть початок цього великого шляху.

Проєкт реалізується за підтримки: Український культурний фонд, Міністерство Культури та Інформаційної політики України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, МГО Європейський Інститут Чорнобиля, МОО "Центр ПРИПЯТЬ.ком.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.
сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Як з нами зв’язатися?
Координатор проєкту - Світлана Коршунова
Телефон для ЗМІ: 050 380 77 90 (Марина Степанська)
Електронна скринька: Pr@artefact.live

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

У Львівській національній філармонії розпочинається...

6 серпня у Львівській національній філармонії розпочинається новий концертний сезон....

"ШевченкоФест 2.0" проведуть у день Незалежності...

Вчора, 30 липня, на зустрічі з головою облдержадміністрації Юрієм Гусєвим організатори...

«Життя триває!»: у Києві відбудеться Bouquet Kyiv Stage 2020

Традиційно Bouquet Kyiv Stage збере шанувальників музики, літератури, візуального мистецтва і...

У столиці відбудеться фестиваль короткометражних...

Кінотеатр «Київська Русь» зовсім скоро розпочне свою фестивальну діяльність: із...

Фестиваль "Джаз на Дніпрі-New Story" проходитиме в онлайн...

Цього року п’ятий Міжнародний джазовий фестиваль "Джаз на Дніпрі-New Story" відбудеться...

В Ровно состоялся фестиваль древних лодок

В Ровно прошел фестиваль древних лодок, в котром приняли участие представители из...

PinchukArtCentre объявил шорт-лист 6-й Премии Future Generation Art Prize

PinchukArtCentre объявил имена 21 номинанта 6-й Премии Future Generation Art Prize. В шорт-лист вошли...

«Про щастя»: у Києві відбулася найтепліша виставка...

31 липня в галереї Spivakovska ART:EGO відбулася закрита презентація художньої виставки Анни...

Петриковка и амуры: в центре Житомира появился...

В Житомире на пешеходной улице Михайловской во дворе кинотеатра им. И. Франко появился...

С художника Марчука хотят взыскать 5,5 млн грн за...

Хозяйственный суд Киева постановил взыскать более 5 млн грн с ООО "Выставочный...

«Про щастя»: выставка живописи Анны Чичериной

Украинская художница Анна Чичерина представляет свою вторую серию картин под...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка