Відкриття виставки «Від акції до перформативної скульптури: Марія Куліковська»

30 Октября 2020

Проєкт «Від акції до перформативної скульптури» – міні-ретроспектива перформативної практики Марії Куліковської, що вибірково презентує найбільш знакові проєкти і роботи художниці, виконані у цьому медіумі. Це також своєрідний аналіз попередніх перформансів, що завжди були і є створені на основі перформативної скульптури і навпаки – скульптура створюється завдяки перформативному процесу та підлягає взаємодії з простором надалі.

Наскрізною лінією практики художниці завжди була рефлексія стосовно політичного конфлікту на її Батьківщині; дослідження територіальних кордонів та індивідуальних меж через конструювання та руйнування зліпків з самої себе; позиція жінки у цьому конфлікті та соціумі взагалі, її свобода та обмеження. Тому виставка запрошує глядача пересуватися сконструйованим простором відео- та фотодокументації акцій та скульптурних серій, артефактів та ескізів до надалі втілених ідей. Усі ці пре- та постдокументаційні фрагменти практики стануть точками перетину, за допомогою яких можна буде відслідкувати та вибудувати зв'язок поступового та цілісного художнього висловлювання Марії Куліковської.

Ведення експозиційного наративу розпочинається з відеодокументації створення скульптурної серії «Армія Клонів» ще у 2010 році, що через чотири роки була розстріляна бойовиками на окупованій території. Далі за тематичним блоками представлений ряд акцій, що повноцінно чи частково реагують на ці події та апелюють до інших тематичних точок практики.

Як коментує значення проведення цієї виставки сама художниця: «Це форма презентації зробленої праці і спроба проаналізувати чи дало це результат, чи потрібно це суспільству? Чи не перетворилося все в маргінальне висловлювання, що тепер максимально неприємне або стигматизоване? Ця виставка – також маніфестація існування політичного перформансу в Україні, що часто через відсутність сформованої культурної дипломатії і політики ігнорується владою»

Хоча всі перформанси Марії Куліковської апелюють до подій на її рідній Батьківщині, для безперешкодного вільного висловлювання художниця часто потребувала проводити їх на сторонньому майданчику. Саме тому більшість представлених перформансів у експозиційному просторі зараз були здійснені за кордоном, де здебільшого сприймалися позитивно. Реакція на всі ці роботи в Україні – відкрите питання, тому нинішнє експонування також є певним перформативним жестом й подекуди навіть певним ризиком, адже художниця завжди відповідає за безпеку близьких, які проживають на нині окупованих територіях.

Марія Куліковська

Народилася в 1988 році в місті Керч, АР Крим, Україна. Закінчила Національну академію образотворчих мистецтв і архітектури (Київ, Україна), післядипломний курс в Королівському інституті красних мистецтв (Стокгольм, Швеція) та магістерську програму Університету мистецтв, ремесел і дизайну Констфак (Стокгольм, Швеція). Учасниця проєкту МУХі 2011. Номінантка премії PinchukArtPrize 2013, авторка архітектурних проєктів (зокрема будівлі Щербенко Арт Центру) в Україні, Швейцарії та Китаї. Роботи Марії були представлені в Україні, Швеції, Швейцарії, Німеччині, Австрії, Великобританії, Іспанії, а також інших країнах. Базується в Києві і Стокгольмі, працює міжнародно.

Щербенко Арт Центр

Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру — створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.

Проєкт можна побачити з 6 листопада до 12 грудня.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В столиці відбудеться відкриття виставки "Тартарари"...

Dymchuk Gallery представляє проект "Тартарари" київського художника Дмитра Красного....

В Києві відбудеться відкриття виставки "Таємний сад"

«Таємний сад» - виставковий проект творчого дуету Надії Онищенко та Павла...

Відкриття ювілейної виставки «Катерина Білокур....

5 листопада 2020 року о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного...

Галерея «АВС-арт» презентує виставку Володимира...

Виставка «Вона», презентована галереєю «АВС-арт», представляє живописний і...

На ВДНГ відбудеться анатомічна виставка "Всесвіт...

30 жовтня в київському ВДНГ відкриють всесвітньо відому виставку Ґунтера фон Гаґенса...

Театральная диджитал-революция: в Украине стартовали...

В Украине запускают инновационный арт-проект «Театр 360 градусов», который...

Итальянские ученые обнаружили неизвестный прежде...

Ученые из Италии уверены, что недавно найденный эскиз с изображением Христа...

В Запорожье на Хортице раскопали сенсационную...

Представители Национального заповедника «Хортица» 14 ноября представили...

В Колизее, Версале и Яд Вашем появится аудиогид на...

Украиноязычные аудиогиды появятся в трех всемирно известных музеях: Колизее (Италия),...

Первая виртуальная выставка Чернобыля представлена...

ARTEFACT: CHOrnobyl - первая виртуальная выставка Чернобыля в мире, разработанная для просмотра...

Музей Голодомора сможет проводить экскурсии в...

В Национальном музее Голодомора-геноцида планируют в мобильном приложении Track Holodomor...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка