Канни на тлі коронавірусу: "рекомендації" замість фестивалю

08 Июня 2020 0

Одна з найважливіших подій у світі кіно цього року не відбудеться через пандемію COVID-19. Провести Каннський кінофестиваль планували у середині травня. Але цього не сталося. Для організаторів це було катастрофою, адже художній керівник кінофестивалю Т'єррі Фремо та його соратники вже вклали у підготовку події багато своєї праці, пише українська служба DW.

План перенести фестиваль на пізнішу дату цього ж року також довелося відкинути. Літо не підходило через запроваджені внаслідок пандемії заходи соціального дистанціювання та обмеження подорожей. А восени дати фестивалів світового рівня щільно заповнюють календар. Канни не хотіли складати конкуренцію двом великим фестивалям вересня: у Венеції та Торонто. Запланувати свою подію на більш пізній термін не мало б сенсу - конкуренти вже встигнуть залучити до себе в програму найцікавіші фільми та запросять найзнаменитіших акторів. Конкуренція у світі кінофестивалів є жорсткою.

Канни радять 56 фільмів

То що ж робити у такій ситуації? Адже робота з підготовки була виконана чимала. Для відбору організаторам передали більше двох тисяч фільмів, розповів Фремо цієї середи у Парижі. Усі вони були переглянуті, і тут стало відомо, що фестивалю не буде. Просто скласти руки і чекати, поки інші фестивалі по всьому світу знімуть вершки цього кінороку, - було занадто для французького почуття власної гідності. Зрештою, йдеться про один з найважливіших фестивалів міжнародного кінематографу.

Тому керівництво Канн вирішило оприлюднити свій вибір "найкращих з": було обрано 56 стрічок, які цього року отримали так звану печатку якості Каннського фестивалю. Авжеж, більшість з цих фільмів будуть пізніше представлені на інших кінофестивалях, але публіка має знати: "Це та стрічка, яку мали б ще у травні показати у Каннах!" Таким чином французький фестиваль все ж збереже певну, нехай і віртуальну, ексклюзивність.

Новачки та зірки Каннського фестивалю

Обираючи свій перелік з 56 фільмів, Фремо та його колеги цьогоріч відмовилися від категорій чи рейтингів. Якщо не можна вручити Золоту пальмову гілку 2020, то нехай не буде конкурсу, мабуть, вирішили у Парижі. Під час презентації списку обраних фільмів, організатори вдалися до іншої класифікації: 14 стрічок були від режисерок та режисерів, які вже колись брали участь у Каннському фестивалі, також були 14 "новачків", 15 дебютних фільмів, три документальних стрічки, чотири анімаційних фільми, один спільний доробок багатьох режисерів та п'ять комедій. З усіх них 16 стрічок - створені жінками.

При цьому помітно, що серед фільмів мало американського кіно. Культовий режисер Вес Адерсон - найвідоміший серед представлених у переліку колег з США. Його частково знятий у Берліні фільм "Французький диспетчер" розповідає історію, що відбувається в повоєнні роки в підрозділі редакції американського журналу у Парижі. Серед зірок списку також і володар "Оскара" британський режисер Стів Макквін, який у двох своїх телевізійних фільмах Mangrove та Lovers Rock приділив увагу дискримінації чорношкірих людей у 1960-70-х роках. Нині ж він присвячує ці стрічки Джорджу Флойду, який загинув у Міннеаполісі від рук поліцейських.

Серед інших, позначених Каннами, стрічки з Франції, Болгарії, Грузії, Вірменії, Литви, Лівану, Єгипту, Ізраїлю, Конго та Південної Кореї.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Каннський кінофестиваль 2020 перенесли на невизначений...

Організатори Каннського кінофестивалю заявили, що цього року кіноогляд не зможуть...

Організатори Каннського фестивалю розповіли, як...

Організатори Каннського міжнародного кінофестивалю опублікували інформацію про те,...

Люси Лью станет мамой-боссом в комедии "Лучше с тобой"

Актриса Люси Лью ("Убить Билла", "Ангелы Чарли", "Почему женщины убивают") исполнит...

На «Интере» – премьера драмы «После свадьбы»

В воскресенье, 12 июля, в 20:30 «Интер» покажет премьеру американской драмы «После...

Спецвыпуск культового сериала "Друзья" будут снимать...

Чуть больше стало известно о специальном эпизоде «Друзей», который планируется к...

Дрю Бэрримор снялась в новой фотосессии и раскрыла...

Голливудская актриса Дрю Бэрримор стала главной героиней американского журнала InStyle....

Съемки криминальной драмы Олега Сенцова "Носорог"...

Совет по государственной поддержке кинематографии принял решение о предоставлении...

В Украине готовятся к съемкам новой комедии: чем фильм...

Украинский кинематограф развивается стремительными темпами. Сейчас немало лент...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка