«Любов, дідусь і помідори» – дитяча книга, яка рятує життя

20 Апреля 2021

У «Видавництві Старого Лева» вийшла дитяча книга Наталії Ясіновської «Любов, дідусь і помідори». Це історія про сучасну підлітку, читачі якої долучаться до порятунку життів: 10 гривень від вартості кожного примірника буде перераховано до благодійного фонду «Таблеточки» для допомоги онкохворим дітям в Україні. Видання з обкладинкою Катерини Сад та ілюстраціями-коміксами Вані Unicorn уже з’явилась у продажу.

Зворушлива, серйозна і водночас легка та весела книга розповідає історію тринадцятирічної Олесі. Дівчина живе звичайним життям підлітки, але в один момент усе змінюється, коли її дідусь раптово захворіває на рак... Олеся лишається наодинці зі своїми переживаннями. Аж поки новий учитель не пропонує вести шкільний блог, куди дівчина звіряє свої почуття....

«Мені хотілося написати світлу історію про непросту ситуацію, адже важливо, щоб книжки відображали життя. А наше життя – це не завжди карколомні пригоди й веселощі. Трапляється, найближчі люди тяжко хворіють, от і в моєї героїні Олесі дідусь захворів на рак. Кілька років тому з раком боровся мій тато, і хоч зараз він не такий міцний, як до хвороби, він все ж переміг. Як і Олесин дідусь. Історія про біль, переживання, сумні думки й безсилля від того, що ти не можеш нічого змінити – це і моя історія також, – розповідає про книгу авторка Наталія Ясіновська. – І все ж «Любов, дідусь і помідори» – не сумна, а світла, часом і весела книжка, бо ж як можна сумувати, коли поруч такі колоритні однокласники, які й урок зірвати можуть, і комікс намалювати?! До речі, комікси за одного з персонажів справді малював підліток, Ваня Unicorn. І я вважаю, що це круто, бо все по-справжньому».

Справжніми у цій книзі є не лише історія та порушені в ній проблеми, а й допомога тим, хто її потребує. Герої повісті організовують в школі благодійний літературний вечір. Зібрані з квитків та продажу печива і сувенірів гроші вони передають у фонд «Таблеточки», щоб допомогти дітям, хворим на рак. Книжкові персонажі розуміють, що допомагати іншим – легко і потрібно. А завдяки читачам їхня ініціатива стане реальністю – кожен, хто придбає книгу, також приєднається до доброї справи. Адже фонд «Таблеточки» існує не тільки як книжковий герой. Він справжній! І допомогти онкохворим дітям разом із ним також можна по-справжньому.

«Минулий рік показав нам, що взаємодопомога надважлива та є справжньою суперсилою. Суперсилою, якою володіє абсолютно кожен. Адже кожен з нас може бути чиєюсь опорою та надією, – ділиться директорка зі стратегічних партнерств фонду “Таблеточки” Світлана Пугач. – Книга Наталії Ясіновської «Любов, дідусь і помідори» – це важлива книга про важливі речі. Про те, що допомагати – це просто. На власному прикладі це доводять головні герої книги, діти, які об’єднуються для підтримки тих, хто цього дуже потребує. Для нашого фонду це особлива книга, адже, по-перше, 10 гривень з кожної проданої книги перераховуються для допомоги дітям з онкологією. А по-друге, «Таблеточки» згадуються у самій книзі! Дуже дякуємо «Видавництву Старого Лева» і всім, хто купуватиме і читатиме книгу, за ваші щирі добрі справи і за те, що надихаєте на них інших».

Наталія Ясіновська – письменниця і перекладачка родом із Черкас. Наталія переклала серію книжок про Джуді Муді Меґан МакДоналд, трилогію Зої Заґґ «Дівчина Онлайн» та інші книги. Авторка книжок «Лізка Мармизко», «Шоколадне печиво», «Українка по-американськи» та оповідань. З 2009 року проживає у США.

«Таблеточки» — благодійний фонд, який вже 10 років допомагає онкохворим дітям в Україні. Фонд працює в чотирьох напрямках: адресна допомога сім’ям, системна допомога дитячим онковідділенням, захист прав дітей і професійний розвиток медичного персоналу. Щомісяця під опікою фонду 500 сімей і 21 онковідділення по всій Україні. За час роботи фонду більше 5000 сімей отримали адресну допомогу.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Вийшла книга спогадів киян про Другу світову війну

Видання «Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян» київських...

Книжный Арсенал продолжает экспансию украинских книг...

Международный фестиваль "Книжный арсенал" решил превзойти результаты прошлогодней...

Не єдинорогами єдиними: як з'являються круті дитячі...

Єдинороги, феї, Супермена та Гаррі Поттер. Всі ці мегапопулярні герої не з’явились...

Книжный Арсенал-2021 меняет даты проведения

Х Международный фестиваль «Книжный Арсенал» с мая перенесен на 23-27 июня.Об этом...

МКИП планирует мероприятия к 300-летию со дня рождения...

В Министерстве культуры и информационной политики формируют план мероприятий по...

56 есеїв про важливе: виходить збірка короткої прози...

Наприкінці квітня світ побачить нова збірка есеїв публіциста, перекладача та поета...

Бібліотеки отримали дитячу книгу, надруковану...

Видання «Зіркові казки» Тетяни Череп-Пероганич та Інни Ковальчук безкоштовно...

Дорж Бату презентує новий роман про буддизм,...

Вже за місяць у «Видавництві Старого Лева» побачить світ нова книжка...

«Властелин колец» впервые выйдет с рисунками Толкина

В новом издании трилогии «Властелин колец» будут картины, рисунки и другие...

Ольги Навроцька презентувала свою книгу «Життя після...

Буває у вас таке — прочитали книжку і відразу до нестями бажаєте продовження? У нас...

На Нобелевскую премию по литературе хотят выдвинуть...

Комитет ВР по вопросам гуманитарной и информационной политики поддерживает для...

Украинские писатели попали в длинный список...

Украинские писатели Андрей Любка, Андрей Курков и Оксана Забужко попали в длинный...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка