Бабкін, Джамала та інші відомі артисти виступили на врученні Шевченківської премії

16 Марта 2020

У Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, на якому виспулили найяскравіші українські музиканти та гурти, зокрема Сергій Бабкін, Джамала, Pianoбой та The HARDKISS.

Нагороду вручили у п’ятьох номінаціях: “Література”, “Музичне мистецтво”; “Візуальні мистецтва”; “Публіцистика, журналістика”; “Театральне мистецтво”. У номінації “Кіномистецтво” цьогоріч переможця не обрано.

"У рамках цієї, зокрема, премії ми вирішили дивитися вперед для того, щоби й українська культура так само дивилася вперед. Уперше ми не відзначаємо людей за їхні досягнення в далекому минулому, а вишукували те, що визначатиме обличчя української культури не лише в Україні, а в усьому світі. І от ті люди, які виходили на сцену, вони якраз і є обличчя завтрашньої України - знайоме, відоме і шановане в світі", - зазначив голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров, відкриваючи церемонію.

На церемонії також був присутній Президент Володимир Зеленський, який заявив, що Україна має знати обличчя своїх героїв і справжніх талантів, які її прославляють.

У номінації "Література" цього року два переможці - Маріанна Кіяновська з книгою поезій "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але…" У номінації "Публіцистика, журналістика" лауреаткою стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою "Дівчата зрізають коси" — спогадами 25 жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів. У номінації "Музичне мистецтво" здобув перемогу відомий український етно-гурт “DaxaBraxa” з музичним альбомом "Шлях" (2016). У номінації "Візуальні мистецтв" переміг мистецький проект "Карусель" Олександра Глядєлова. У номінації "Театральне мистецтво" лауреатом стала опера-реквієм "ЙОВ" (IYOV, 2015 рік) Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

Макаров пояснив, що цього року не вручатимуть премію в номінації "Кіномистецтво", оскільки представлені номінанти — фільм "Какофонія Донбасу" Ігоря Мінаєва та документальний фільм "Будинок Слово" Тараса Томенка — не відповідають за масштабом суті премії.

Національна премія імені Тараса Шевченка за 2020 рік встановлена в розмірі 200 тис. гривень.

Новости шоу-бизнеса: Голлівудський актор зупиняє зйомки популярного серіалу через спалах коронавірусу

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Відомі артисти та продюсери об’єдналися у...

Представники музичної індустрії відтепер можуть вести офіційний діалог з владою, адже...

Украинский режиссер рассказал о конфликте с Тиной...

Украинский режиссер-постановщик и продюсер Олег Боднарчук заявил, что работа с...

Около 3 млн человек отпраздновали День Крещения Руси...

День Крещения Руси «Интер» традиционно отметил вместе со своими зрителями. 27 и 28...

Каким чудотворным иконам смогут поклониться верующие...

1033 года назад состоялось эпохальное историческое событие: киевский князь Владимир...

MELOVIN впервые прокомментировал свой каминг-аут

Певец MELOVIN журналистам программы «Зірковий шлях», которую ведут Даниэль Салем и...

В «Головній темі» разоблачат нелегальные пансионаты:...

В субботу, 24 июля, в общественно-резонансном проекте «Головна тема....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка