Українські музиканти закликають владу не допустити позбавлення ГО «УААСП» можливості збирати та розподіляти винагороди за творчу діяльність

24 Декабря 2020

Вони закликають міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка не затверджувати результати конкурсів з акредитації організацій колективного управління авторськими правами у музичній сфері, які, за їх твердженням, відбулися незаконно.

Українські музиканти закликають владу не допустити позбавлення ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (УААСП) можливості збирати та розподіляти авторські винагороди (роялті) за творчу діяльність. Про це 23 грудня на прес-конференції в УНІАН заявили представники ГО «УААСП».

Зокрема, вони зауважили, що було проведено два конкурси з акредитації організацій колективного управління у сферах «публічне сповіщення» та «публічне виконання творів». На їх переконання, ці конкурси проведені з порушеннями, а прийняті комісією з акредитації рішення є протиправними.

Так, за результатами конкурсів, 18 грудня на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було оприлюднено рішення про акредитацію двох організацій колективного управління - ГС «ОКУАСП» та ГС «Автори та видавці». Водночас, за рішенням конкурсної комісії, ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» на акредитацію не претендує.

У цьому зв’язку поет, композитор, рок-музикант, актор, лідер гурту «Друга Ріка», генеральний директор ГО «УААСП» Валерій Харчишин заявив, що Агенція оскаржує це рішення.

Він додав, що Мінекономіки видало наказ від 25 листопада 2020 року, яким було затверджено склад конкурсної комісії. До якої, за словами Харчишина, було включено двох осіб, які не мали права брати участь у розгляді питань щодо акредитації у сферах, пов’язаних з майновими авторськими правами.

Також Харчишин зазначив, що, відповідно до положень чинного закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», організація колективного управління може бути акредитована у відповідній сфері, якщо вона є репрезентативною, і зокрема, має договори з істотною кількістю правовласників-резидентів України, та має договори про представництва прав з аналогічними іноземними організаціями.

У цьому зв’язку він наголосив, що організація, яку він особисто представляє, - ГО «УААСП», є «єдиним в Україні дійсним членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів (CISAC) в музичній сфері». Він уточнив, що CISAC об’єднує 232 аналогічні іноземні організації зі 121 країни світу.

Харчишин додав, що у рамках співпраці з членами CISAC, на підставі договорів про взаємне представництво інтересів та договорів про представництво прав з аналогічними іноземними організаціями, ГО «УААСП» управляє майновими авторськими правами на близько 100 мільйонів музичних недраматичних творів правовласників-нерезидентів України. Крім того, загалом ГО «УААСП» управляє правами більш ніж 4 мільйонів авторів з усього світу на підставі 104 договорів.

Генеральний директор ГО «УААСП» наголосив, що оголошені два переможці конкурсу на акредитацію не є членами CISAC, а «відтак, не мають договорів про представництво прав з членами CISAC, які б надавали повноваження здійснювати колективне управління майновими авторськими правами іноземних правовласників». Він додав, що завдяки членству у CISAC його організація має доступ до міжнародних баз творів, чого не мають організації, оголошені переможцями конкурсу на акредитацію.

Харчишин наголосив, що головна мета таких організацій як ГО «УААСП» полягає у зборі авторських винагород (роялті), їхньому розподілі та виплаті авторам музичних творів. «Прозоро, об’єктивно і справедливо це може відбуватися виключно, маючи доступ до міжнародної бази. Якщо ти його не маєш – то це питання, як ти розподіляєш кошти», - наголосив він.

Своєю чергою, фронтмен гурту «Antytila (Антитіла)», Молодіжний посол в UNICEF Ukraine, автор, поет, композитор, віце-президент Авторської ради ГО «УААСП» Тарас Тополя не згодний із заявою Мінекономіки, яка оприлюднена на сайті відомства 21 грудня. У ній, за його словами, сказано, що «очікуваним результатом реформування системи колективного управління в Україні є створення цивілізованого ринку роялті, що забезпечить умови для виключення України зі списку 301 (з переліку країн-піратів офісу Торговельного представника США - УНІАН)».

Тополя зазначив, що організацію ГС «ОКУАСП», яка за рішенням конкурсної комісії має отримати акредитацію, очолює Олександр Нікін, який водночас обіймає керівну посаду і в ГС «Автори та видавці».

За словами Тополі, Нікін відомий тим, що був засновником приватної організації «Українська ліга авторських та суміжних прав» («УЛАСП»), що «була включена до спеціального звіту 301 як шахрайська організація».

«Діяльність «УЛАСП» протягом багатьох років наносила непоправну шкоду авторській спільноті України та світу, позбавляючи українських та іноземних авторів справедливої авторської винагороди. Зокрема, очолювані паном Нікіним (організації – УНІАН) фактично не здійснювали виплат авторської винагороди, в тому числі ГО "УААСП" для іноземних авторів, яких ГО «УААСП» представляло за договорами з міжнародними організаціями, з конфедерацією CISAC», - наголосив Тополя.

Фронтмен гурту «Антитіла» зазначив, що рішення конкурсної комісії може бути оскаржене іншими організаціями, що брали участь у конкурсі.

Окремо Тополя зауважив, що як на організацію «УААСП», так і на її керівника Харчишина здійснюється «багато атак з єдиною метою – не дати авторам отримати в державі те, що їм належить поправу – авторську винагороду».

«Враховуючи вищевикладене, з метою уникнення негативної реакції з боку міжнародної авторської спільноти, погіршення репутації на міжнародному рівні, накладення санкцій за порушення прав на інтелектуальну власність іноземних правовласників, в тому числі американських та європейських, звертаємося до держави і до відповідних уповноважених посадових осіб щодо негайного втручання у цю ситуацію, яка склалася, та недопущення затвердження незаконних рішень комісії з акредитації наказом міністра економіки», - заявив Тополя.

Він сказав, що попри це, ГО «УААСП» налаштована добиватися справедливості у суді, бо на це, за його словами, є усі підставі.

Новости шоу-бизнеса: Известный рэпер подарил своей маме на 80-летие чек на миллион долларов и Bentley

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Зіркові музиканти створили потужний пісенний проєкт...

Українські митці презентували масштабний святково-пісенний проект «Кришталеві...

Netflix выкупил права на экранизацию новой повести...

Стриминговый сервис Netflix купил права на экранизацию повести Стивена Кинга «Телефон...

Артисты обратились к власти защитить их права

Украинские известные музыкальные авторы записали видеообращение к представителям...

Британським музикантам платитимуть гроші на...

Британські лейбли віддадуть 1,5 мільйона фунтів артистам, які не можуть працювати через...

Украина и Турция обсудили возможность...

Для Украины является важным вопрос диверсификации источников энергоснабжения, в...

Будапешт: "Избирательная кампания в Украине носит...

Петер Сийярто: «Венгрия стремится к нормализации отношений с Украиной в будущем...

Умер известный американский телеведущий Ларри Кинг

Легендарный американский журналист и телеведущий Ларри Кинг скончался в...

Гипершоу «МАСКА» – первый миллион на YouTube

Полная версия первого эпизода звездного шоу «МАСКА» на канале «Украина»...

Самая красивая девушка 2020 года призналась, что ее...

Израильская модель и актриса Яэль Шелбия возглавила ежегодный список "100 самых...

Saliut Magazine — новий журнал про українську фотографію

Фонд Основи, спільно з Видавництво Основи та завдяки підтримці Українського...

На канале «Украина» стартует новый сезон ток-шоу...

Сегодня, 22 января, в 21:00, на канале «Украина» стартует новый сезон...

В ток-шоу «Касается каждого» – история особенного...

В пятницу, 22 января, в 18:00 в эфире «Интера» – эксклюзив ток-шоу «Касается...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка