В Києві на «Площі зірок» відкрили зірки Галині Яблонській та Олесі Жураківській

20 Мая 2021

19 травня на «Площі Зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації національної культури, мистецтва і спорту з'являться дві особливі зірки на честь Галини Яблонської – акторці героїчного плану, Народній артистці УРСР, актрисі Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка та українській акторці театру та кіно, заслуженій артистці України, лауреатці української телевізійної нагороди «Телетріумф», а також чотириразовій номінантці на театральну премію «Київська пектораль» - Олесі Жураківській.

На урочистому відкритті актриса  Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка Галина Яблонська відзначила: «Найголовнішим у своєму житті вважаю покликання. Адже дуже важливо бути відповідним тому, до чого у тебе є хист та натхнення. А коли твої старання, твоє покликання визнають, це гріє душу та наповнює її радістю. І ти розумієш, що всі твої дії, усі твої цілі були правильними». Керівник «Самміт Книга» Іван Степурін відзначив, що «Площа зірок» постійно поповнюється видатними людьми і це дуже приємно. Але вдвічі приємно, коли закладають зірки Великим громадянам України, якими є на сьогодні Галина Яблонська та Олеся Жураківська.

«Проект мотивує сучасних діячів культури, музики, мистецтва і спорту не зупинятися на досягнутому, а популяризувати країну в світі. Проект «Площа зірок»  має на меті стати загальновизнаний і улюблений усіма туристичний маршрут, адже виховує нове покоління, нагадуючи їм про відомих українців та мотивуючи підлітків слідувати до своєї мети, свого успіху, - відзначає Тетяна Атаджанова, керівник проекту «Площа зірок»/PR директор ТРЦ Gulliver.

Цього дня на «Площі зірок» заклали 60 та 61 зірку.

Галина Яблонська  — українська акторка героїчного плану, громадська діячка. Народна артистка УРСР (1982). Першим її театром був Вінницький театр російської драми, де грали її батьки. Вперше на сцену вона вийшла у віці шести років в епізодичній ролі хлопчика. У вісім років, в 1936 році, вона вже виконувала головну роль у виставі «Хатина дядька Тома». Під час окупації України гітлерівцями вона разом з подругою виявилася в поїзді, який прямував до Німеччини, де їх чекала рабська праця. Після декількох невдалих спроб, які закінчувалися важким покаранням, подругам вдалося втекти. Повернувшись на сцену в 1944 році, грала епізодичні, невеликі ролі. Сцена в той час була не тільки покликом душі, а й підтримкою сім'ї. З 1951 Галина на кону Національного театру ім. Івана Франка протягом десяти років виходить у виставі «Самотня леді» (реж. Петро Ільченко). Ювілейну 100-у виставу було зіграно 19 лютого 2020 року. А у 2019 році увійшла до «Національного реєстру рекордів України» із формулюванням «Найтриваліший період виступу на театральній сцені — 83 роки»

Олеся Жураківська — українська акторка театру і кіно. Заслужена артистка України (2016). Лауреат української телевізійної нагороди «Телетріумф», а також чотириразова номінантка на театральну премію «Київська пектораль» (2006, 2009, 2013, 2019).

Кінематографічна біографія Олесі Жураковської стартувала в 1999 році, коли вона з'явилася в епізоді популярного кримінального гостросюжетного серіалу «День народження Буржуя». Через 4 роки актриса привернула увагу глядачів, знявшись в ролі домогосподарки Люськи в новорічному мюзиклі «За двома зайцями», а після знімалася в багатьох відомих мелодрамах. У 2018 році акторка виконала роль Дівчини з відром у фільмі режисера Сергія Лозниці «Донбас», за яку була номінована на премію «Кіноколо» (2018) та на «Золота дзиґу» (2019). У міні-серіалі про Чорнобильську трагедію «Метелики» Олесі Жураковської дісталася яскрава драматична роль. На її рахунку десятки проектів, куди входять роботи в телесеріалах і повному метрі. Сьогодні виконавиця реалізує свій талант на театральній сцені і в кіно, знімаючись в українських мелодрамах.

«Площа Зірок» – це всеукраїнський соціальний проект, метою якого є підтримка та популяризація національної культури, мистецтва і спорту. У центрі міста «запалюються» зірки видатних українців, людей, які досягли найкращих результатів у своїй роботі в трьох категоріях: ТЕАТР / КІНО, МУЗИКА, СПОРТ. Пам'ятні знаки, розташовані уздовж вулиці Л.Українки, Еспланадної та Спортивній площі.

Виготовлені вони з латуні розміром 30 на 60 см, мають покажчик вкладу лауреата (кіно, музика, спорт) і QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата. Зараз кияни і гості міста можуть прийти, подивитися і сфотографуватися з іменними «зірками» людей, яких вважають відомими в Україні, а саме: Володимиром Горянським, Адою Роговцевою, групою СКАЙ і ТНМК, Ніною Матвієнко, зіркою пам'яті Богданом Ступкою і Марією Примаченко, Віктором Постолом, Ольгою Лящук, Олександром Абраменко, Ольгою Харлан, Дар'я Білодід, Олег Блохін, Олена Підгрушна, зірка пам'яті Валерію Лобановському, Оля Полякова, MONATIK. «Площа зірок» покликана стати гордістю і нагадуванням для кожного українця про великі досягнення наших співвітчизників, стимулювати до розвитку міста та нації в цілому, стати культурною спадщиною для наступних поколінь. Стати громадською пам'яткою.

Зірки на «Площі Зірок» з'являються за результатами декількох етапів відбору, які базуються на рекомендаціях експертної комісії: Міністерства молоді та спорту, ГО Спільна перемога, музичного телеканалу MusicBox, КМДА та представників Gulliver.

Новости шоу-бизнеса: DOROFEEVA призналась, как изменились ее отношения с супругом

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

На «Площі зірок» відкрили три видатні зірки спорту

14 липня на «Площі Зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації...

На Площі Зірок відкриється зірка...

На Площі зірок 25 травня 2021 року о 13:00 відбудеться відкриття зірки співаку,...

На Площі Зірок відкриються зірки кіно і театру: Галині...

На Площі Зірок у Києві 19 травня 2021 року о 13.00 відбудеться відкриття зірок кіно і театру...

На Площі Зірок відкриється зірка народному артисту...

14 травня 2021 року на Площі зірок о 13.00 відбудеться відкриття зірки українському співаку,...

На Площі Зірок відкриються зірки українським...

10 березня о 13.00 відбудеться відкриття зірок українських спортсменів: Єлизавета...

На Площі Зірок відкриються зірки українським...

22 жовтня о 13.00 відбудеться відкриття зірок українських спортсменів: Ілля Кваша...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка