Аграрії проти ініціативи Кабміну щодо контролю за урожаєм

22 Апреля 2020 5

Аграрії не підтримують ініціативу Кабінету Міністрів України щодо контролю за урожаєм через ІТ-схему, яка передбачає встановлення на кожному комбайні програмного забезпечення, що обліковуватиме кількість зібраного урожаю та вид культур, які збираються, а також оброблювану площу земель. Як зазначається, такий підхід нібито допоможе у боротьбі тіньовим виробництвом с/г продукції, - повідомляє пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради.

ВАР завжди виступала за виведення агросектору з тіні, оскільки «тіньовики» ставлять офіційних сільгоспвиробників в умови нерівної конкуренції, а державу позбавляють мільярдних прибутків. Саме тому ВАР вітає готовність уряду боротись із цим негативним явищем в українській економіці. Однак, дану ініціативу асоціація не підтримує і закликає Кабмін відмовитись від її реалізації, оскільки вона є дорогою, технічно нездійсненною і такою, що не досягає поставлених цілей. Крім того, пропонована система знаходиться у гострому протиріччі з чинним законодавством, у тому числі, антикорупційним.

Більше того: без системи відстеження руху фізичного обсягу товару контроль зібраного легальними агровиробниками урожаю позбавлений будь-якого сенсу. Ті, хто працює легально, і так його не приховують.

Саме тому ВАР іще раніше запропонувала створити систему простежування руху фізичного обсягу товару. Її суть у тому, щоб встановити контроль за ланцюжком переміщення ризикового товару від виробника до кінцевого споживача. Зробити це можливо через впровадження електронної видаткової/товарно-транспортної накладної (е-ВТТН), яка реєструється у спеціальному реєстрі. Таким чином, якщо говорити про агропродукцію, трейдер не зможе експортувати необліковане зерно, походження якого є невідомим. Неможливість реалізації незаконно вирощеної продукції поставить «тіньовиків» перед необхідністю легалізувати своє виробництво.

У разі реалізації пропозицій ВАР, тіньовий сектор економіки і не лише в аграрній галузі, суттєво скоротиться, а подібні дороговартісні ініціативи будуть не потрібні.

Нагадаємо, 16 квітня під час онлайн-наради МЕРТ з аграрними асоціаціями було презентовано ініціативу Кабміну щодо контролю за урожаєм через ІТ-схему. Вартість реалізації даного проєкту оцінено у приблизно в 9,2 млрд грн. Вартість установки обладнання на один комбайн – до 160 тис. грн. Компанії-реалізатору даної пропозиції аграрії муситимуть заплатити по 1 долару з тонни зібраного врожаю, тобто близько 80 млн доларів на рік.

Підвищення податків для аграріїв напередодні...

На неприпустимості збільшення податків для аграріїв та обмеження експорту продукції...

Одесские аграрии страдают от засухи и ждут...

Аграрии Одесской области, которые в прошлом году пострадали от засухи, получат...

Кабмин поможет пострадавшим от засухи фермерам

Кабинет министров обновил порядок использования средств, предусмотренных для...

В этом году аграриям предоставили 4 млрд грн...

Аграрии в 2020 году получили государственную поддержку в размере 4 млрд грн. 

Рада снизила ставку НДС для аграриев с 20% до 14%

Парламент снизил ставку налога на добавленную стоимость для аграриев с 20% до 14%....

Рада приняла закон о создании Государственного...

Верховная Рада приняла во втором чтении законопроект №3295 о внесении изменений в закон...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка