У рамках угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, у 2021 році буде переглянута річна квота 20 тисяч тонн безмитного імпорту свинини з ЄС.
Експорту свинини з України до ЄС немає не тільки через неблагополучний статус України по африканській чумі свиней (АЧС), а через значно вищу собівартість і ціну української свинини. До прикладу, на німецькій біржі у січні 2021 року, ціна на кондиційну свинину в напівтушах, без ПДВ становила – 1,19 євро/кг, в Україні, без ПДВ – 1,45 євро/кг. Значно дешевше коштували в Німеччині напівтуші некондиційних свиней, які переросли та свиноматок – 0,65 євро/кг.
Вісім років поширення АЧС в Україні та останні три роки в ЄС, зокрема з 2020 року в Німеччині, у поєднанні з обмеженнями роботи м'ясопереробних підприємств та закладів харчування через Covid-19 – вплинули на традиційні канали збуту свинини в світі. Одним із наслідків стало зниження цін на свинину в ЄС до рівня собівартості.
Неконтрольована в Україні ситуація з поширенням АЧС через відсутність компенсацій свинокомплексам за свиней у випадку АЧС всі минулі вісім років, перевитрати щороку кормів та ліків у розмірі вісім мільярдів гривень, разом з подорожчанням зернових та білкової сировини наприкінці 2020 року – стали справжнім викликом для українських свинарів в 2021 році.
Вже зараз відомо багато випадків закриття по всій країні свинокомплексів, які працювали неефективно. Однак скорочення поголів'я, згідно з даними Держастату – не відбулося, великі свинокомплекси, які мають "європейську" собівартість – нарощують поголів'я.
Збільшення квот на безмитний імпорт свинини може негативно вплинути і на рентабельність виробників курятини, навіть в умовах найнижчої в світі собівартості курятини в Україні, без ПДВ – 0,75 євро/кг в 2020 році та 1 євро/кг тушки птиці в 2021 році. У той же час у більшості виробників собівартість української свинини в напівтушах, без ПДВ в 2020 році була 1,45 євро/кг, а в 2021 році може досягти 1,6 євро/кг і більше.
Нижча на 60% собівартість української курятини разом із збільшенням безмитного ввезення дешевої свинини з ЄС може стати вироком для свинокомплексів, які мають високу собівартість. А таких свинокомплексів – більшість.
Українські свинарі потребують хоч як не допомоги від Держави, але хоча б збереження внутрішнього ринку збуту для свинини вирощеної в Україні.
Збільшення безмитного імпорту свинини в Україну – це збитки свинокомплексів та втрата можливості переналаштувати свою роботу під умови глобального ринку – конкуренцію собівартістю, а в майбутньому отримання в Україні найнижчої собівартості свиней в світі.
З свого боку Асоціація "М'ясної галузі" спільно з Центром підвищення ефективності в тваринництві створюють умови для реального зниження собівартості на українських свинокомплексах.
Закликаємо Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України, Президента України – не збільшувати квоти безмитного імпорту свинини до України, бо це становить загрозу для продовольчої безпеки країни!
Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram
Згідно з даними Митної служби України у лютому 2021 року імпорт свинини збільшився у 3,5...
С января 2020 года по январь 2021 года в Украине свинина подешевела на 2,4%, куриное филе - на...
У рамках угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, у 2021 році буде переглянута річна...
В 2020 г. в Черновицкой обл. хозяйствами всех категорий произведено 65,3 тыс. т мяса, 248,3 тыс....
Во вторник, 2 июня, в 10:00 на «Интере» выйдет спецвыпуск «Полезной программы»,...
Зараз тема апокаліпсису особливо актуальна. Пандемія, зміни клімату, економічна...
В Украине уровень теневой экономики в январе-сентябре 2020 года составил 28% от объема...
На засіданні Кабінету Міністрів України прийнято постанову, положеннями якої...
За словами Уповноваженого ВРУ з прав людини на шахтах ДП «Львіввугілля» склалася...
Введение нулевой ставки налога на добавленную стоимость (НДС) на внутренние...
Госконцерн "Укроборонпром" работает над концепцией индустриального парка на базе...
Министерство аграрной политики и продовольствия Украины ожидает как можно быстрее...
Комментарии 0