Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на проведення «гарячих» випробувань СВЯП-2

07 Сентября 2020

Державна інспекція ядерного регулювання України видала ДСП «Чорнобильська АЕС» окремий дозвіл на провадження діяльності введення в експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2). Отримання дозволу дозволить розпочати «гарячі» випробування із реальним відпрацьованим паливом, яке буде перевозитись зі сховища «мокрого» типу (СВЯП-1) у нове сховище «сухого» типу (СВЯП-2).
За період генерації електроенергії, з 1977 до 2000 року, на станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу СВЯП-1. Старе сховище не розраховане на довготривале зберігання палива і термін його експлуатації обмежений, відтак усі відпрацьовані тепловидільні збірки мають бути переміщені в новозбудоване проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу СВЯП-2.

«Отримання окремого дозволу на провадження діяльності введення в експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) – це успішний приклад злагодженої та ефективної співпраці профільних українських інституцій, фінансової підтримки донорів Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку та підрядників, які працювали у складних умовах, що пов'язані з карантинними обмеженнями. Міністр Роман Абрамовський неодноразово наголошував на необхідності підвищення рівня безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива. Адже безпека-найважливіший аспект, якого треба дотримуватися під час проведення будь-якої діяльності. А введення СВЯП-2 в експлуатацію дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років», - наголосив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.
За словами Голови ДАЗВ Сергія Калашника, отриманню дозволу передувало багато кроків. Зокрема, успішно було проведено «холодні» випробування СВЯП-2 з імітаторами відпрацьованих тепловиділяючих збірок, отримано сертифікат відповідності закінченого будівництва об'єкта від Державної архітектурної служби України, погоджено програми «гарячих» випробувань та Звіт з аналізу безпеки. Також Сергій Калашник побажав Чорнобильській АЕС успішного проведення «гарячих» випробувань, які за планами мають відбуватися протягом наступних 3 місяців.

Зокрема, проведення «гарячих» випробування полягатиме у переміщенні у нове сховище 186 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які після обробки будуть розташовані у бетонних модулях зберігання.
 В.о. генерального директора Володимир Пєсков додав, що персонал Чорнобильської станції виконав великий обсяг робіт для отримання цього дозволу. Всі працівники, які будуть залучені до проведення «гарячих» випробувань, пройшли відповідну підготовку і є професіоналами своєї справи. «ЧАЕС докладе всіх зусиль для успішного та безпечного проведення «гарячих» випробувань», - підкреслив Володимир Пєсков.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Зону ЧАЭС вновь открывают для туристов

Согласно с приказом ГАЗО, на территории зоны отчуждения разрешается проведение...

Коментар ДСНС про стан виконання заходів з ліквідації...

Коментар надав Директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир...

Пожар в Чернобыльской зоне ликвидирован

Государственной службе Украины по чрезвычайным ситуациям понадобится еще несколько...

Пожар в зоне ЧАЭС не грозит хранилищу ядерных отходов...

В Чернобыльской зоне хранилища отработанного ядерного топлива в безопасности

Пожар в Чернобыльской зоне приблизился к хранилищу...

В Чернобыльской зоне отчуждения девятый день горит лес. На данный момент огонь...

Уряд зменшив норматив відрахування частини чистого...

Уряд на засіданні 25 листопада схвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів України...

Минфин завершил переговоры с МВФ по проекту...

Министерство финансов успешно завершило переговоры с МВФ относительно основных...

Татра-Юг заканчивает сборку нового трамвая

Компания «Татра-Юг», занимающаяся производством современных трамваев на своих...

В Нафтогазе озвучили цену газа для бытовых клиентов в...

Газоснабжающая компания «Нафтогаз Украины» установила цену на природный газ для...

Украина ввела спецпошлину на стальные прутки из...

Межведомственная комиссия по международной торговле Украины 20 ноября установила...

В Украине товарооборот розничной торговли увеличился...

За январь-октябрь 2020 года розничный товарооборот предприятий розничной торговли...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка