Енергоатом відстояв інтереси генерації та отримав підтримку західних партнерів – віцепрезидент Компанії

21 Октября 2020

НАЕК «Енергоатом» досяг суттєвого прогресу в захисті інтересів атомної генерації та отримав підтримку західних партнерів у питаннях розвитку вітчизняної ядерно-енергетичної галузі. На цьому віцепрезидент Енергоатома Герман Галущенко наголосив в ефірі ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим «Атомна енергетика: проблеми та перспективи» 19 жовтня.

Герман Галущенко підкреслив, що за останні місяці Компанії вдалось відстояти свої інтереси у новій моделі ринку електроенергії.

«Умови, в яких опинився Енергоатом на енергоринку ніщо інше, як повна дискримінація атомної генерації. Фактично була створена ситуація, в якій Енергоатом був «покараний» вже на вході до енергоринку - інші генерації могли торгувати на ринку двосторонніх договорів, а для атомної генерації він був закритий. Наразі ми маємо можливість продавати 40% виробленої АЕС електроенергії на ринку двосторонніх договорів, а ще 10% реалізуємо на ринку на добу наперед. Таким чином ми відстояли можливість продавати на ринку хоча б 50% своєї продукції, чого взагалі не було зовсім нещодавно. Ми бачимо, що ринок дає дуже багато можливостей ля спекуляцій компаніям, які взагалі не є, ані виробниками, ані споживачами електричної енергії. Тому один з напрямів, який ми намагаємось просувати – це боротьба зі спекуляціями на ринку електроенергії», - підкреслив віцепрезидент Енергоатома.

Він також зазначив, що Енергоатом продовжує працювати над розв’язанням проблеми заборгованості перед Компанією за вироблену атомними електростанціями електроенергію. «Закон України «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» не є досконалим, адже потребує ще внесення низки правок в інші законодавчі акти, і це досить тривала робота. Але важливо, що Енергоатом її розпочав, і наразі ми обговорюємо різні інструменти погашення заборгованості, серед яких випуск державних облігацій внутрішнього займу. Ми обов’язково знайдемо рішення для цього питання», - впевнений Герман Галущенко.

Віцепрезидент Компанії окремо відзначив початок експорту електроенергії Енергоатомом, що вкрай важливо з огляду на балансові обмеження, з якими наразі стикаються АЕС в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України.

Говорячи про подальші шляхи подолання небалансів у вітчизняній ОЕС, Герман Галущенко зазначив: «Якщо в нас є незадіяні потужності - треба шукати можливість для якомога більш повного їх використання. Компанія вже підписала два меморандуми з метою створення потужних дата-центрів поблизу АЕС, що забезпечить нам додаткове стабільне споживання електроенергії».

Стратегічним для атомної генерації напрямом віцепрезидент Енергоатома назвав співпрацю із західними партнерами. «Ми ведемо переговори з міжнародними фінансовими інституціями, які могли б інвестувати у наші проєкти. На позаминулому тижні я провів у Вашингтоні зустрічі з представниками Міністерства енергетики США (DOE) та інших фахових інституцій, і можу сказати, що наші американські партнери дуже позитивно оцінюють перспективи Енергоатома та готові надавати нам всебічну підтримку у розвиткові атомної енергетики України», - повідомив Герман Галущенко.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Міненерго виступає за реформу корпоративного...

Міністерство енергетики категорично проти приватизації, повного або часткового...

Держпродспоживслужба буде надавати послуги у...

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту...

Промислове виробництво в липні зросло на 1,4%

У липні поточного року продовжилася тенденція до уповільнення темпів скорочення...

У липні на українському споживчому ринку зафіксовано...

У липні на споживчому ринку спостерігалася дефляція – порівняно з червнем 2020 року...

Правительство не планирует устанавливать цены на...

Правительство не планирует устанавливать цены на продукты питания или наценку на них,...

Нацбанк ожидает замедления инфляции

Национальный банк Украины (НБУ) ожидает замедления инфляции в конце 2021 года,

Кабмин ждет миллиардов гривень от налоговой амнистии

Кабинет министров рассчитывает на привлечение миллиардов гривень за счет налоговой...

Кабмин установил требование к финотчетности...

Кабинет министров Украины на заседании в среду принял постановление, ключевой задачей...

ФГВФЛ выставил на продажу главный офис банка "Аркада"

Фонд гарантирования вкладов физлиц (ФГВФЛ) 4 марта выставит на продажу на аукционе...

Украина получит $125 млн военной помощи от США

США объявили о предоставлении первого пакета помощи Украине на сумму 125 миллионов...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка