Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для європейської ракети-носія Vega

30 Апреля 2021

 

Конструкторське бюро «Південне», Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія “Vega” на загальну суму у майже 6 млн євро. 

Італійська сторона підтвердила готовність до розширення співпраці 28 квітня цього року. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав цю домовленість, досягнуту спільними зусиллями представників української ракетно-космічної галузі та МЗС України. 

«Розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність та конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі. Якісний високотехнологічний експорт розвиває українську економіку, забезпечує замовлення для підприємств, робочі місця для українських спеціалістів. Супроводження таких контрактів входить до топ-пріоритетів МЗС, і зусилля українських дипломатів в Італії зіграли важливу роль у досягненні цієї домовленості», – заявив він.

Чинний контракт на постачання 11 блоків маршового двигуна (БМД) розрахований до 2023 року. Сім блоків вже поставлено за ним, один буде відвантажено замовнику найближчим часом, ще три знаходяться в процесі виробництва.  

Головний економіст ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» Дмитро Нікон пояснив: «Чинний контракт містить опцію, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок. Дякуємо українським дипломатам, які тримали справу під контролем, неодноразово контактували як з керівництвом компанії, так і з  представниками Італійського космічного агентства, що  призвело до позитивного результату».

«Співпраця із компанією AVIO S.p.A. – це наглядний приклад інтеграції української ракетно-космічної промисловості у європейські космічні програми.   Зі свого боку, ми робимо усе можливе для розвитку і розширення українсько-італійського співробітництва у сфері космічних технологій, і будемо вдячні нашим дипломатам за подальшу підтримку», – наголосив Головний конструктор КБ рідинних ракетних двигунів ДП «КБ «Південне» Олександр Прокопчук.

Довідково: Ракета-носій легкого класу Vega є спільним проєктом Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. ДП «КБ «Південне» та ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» співпрацюють із італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega з 2004 року. Усього за роки співробітництва було виготовлено та вже поставлено компанії AVIO S.p.A. понад 20 блоків маршового двигуна, останні з яких – на початку 2021 року

Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. 

Посольство України в Італії докладає пріоритетних зусиль задля забезпечення і заохочення співробітництва між Україною та Італією у космічній галузі. Італія є однією з держав-засновниць Європейського космічного агентства та входить до числа трьох основних контрибуторів разом з Німеччиною і Францією.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Рада поддержала Южмаш

Верховная Рада выделила 2,32 млрд грн на пополнение уставного капитала...

«Южмаш» не подтверждает прекращение сотрудничества с...

Как сообщает пресс-служба компании, работы ведутся по согласованному графику

«Южмаш» опроверг связь с прогрессом КНДР в ракетных...

Единственный серийный двигатель компании, который идет на экспорт, предназначен для...

Под украинские ракеты будет построен космодром в...

Вместо Бразилии ракеты «Южмаша» будут запускать Канада и США

ВР одобрила продажу земли на онлайн-аукционах

Верховная Рада приняла в целом законопроект №2195 о внесении изменений в некоторые...

Украина выплатит $40,75 млн по ВВП-варрантам

Украина 31 мая осуществит первую выплату по ВВП-варрантам, выпущенным в рамках...

В Украине все субсидии с мая перевели в наличную форму

В Украине с 1 мая все субсидии предоставляются исключительно в наличной форме...

Украина делает все, чтобы вернуть Крым, - Зеленский

Украина делает все, чтобы вернуть оккупированный Крым. Для этого и готовится запуск...

НБУ договорился с Visa и Mastercard о снижении межбанковских...

Национальный банк Украины подписал Меморандум с международными платежными системами...

В Украине снижаются цены на топливо

На минувших выходных розничные сети АЗС снизили цены на бензины и дизельное топливо,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка