Із 1 квітня вартість користування вагонами УЗ зросте у 13 разів

23 Марта 2020 0

Із першого квітня 2020 року АТ «Укрзалізниця» оголосило про підвищення тарифів на вантажоперевезення. Експерт у сфері транспортної інфраструктури Валерій Ткачов детально проаналізував дану ініціативу УЗ й відзначив її пагубні наслідки як для самого перевізника, так і для агросфери в цілому.

АТ «Укрзалізниця» анонсувало нову редакцію договору на надання послуг із перевезення вантажів залізницею (вступить у силу з 1 квітня 2020 року). У тексті нового договору «Укрзалізниця» пропонує з 01. 04. 2020 р. збільшити плату за користування вагонами під вантажними операціями в 1,8-13 рази.Під час навантаження або розвантаження вагонів на під’їзних коліях вантажовласників, АТ УЗ стягує плату за користування вагонами АТ УЗ під вантажними операціями. Діюча плата нараховується погодинно. У перші дві доби розмір діючої плати для вантажовідправників незначний. Причина в тому, що під’їзні колії підприємств і ємність фронтів вивантаження значно відрізняються між собою; також відрізняється технологія завантаження/розвантаження вагонів.

Підприємствам потрібен певний час для подачі вагонів із залізничної станції на під’їзні колії підприємства й час на виконання вантажних операцій (технологічний період). Нормативний час для проведення цих операцій встановлювалося АТ УЗ в документі «Єдиний технологічний процес»/ЄТП (раніше цей термін підприємством взагалі не оплачувалася). З огляду на цю особливість, чинне тарифне керівництво встановлювало мінімальну плату за користування вагонами під вантажними операціями протягом перших двох діб (технологічний період). Починаючи з третьої доби, плата значно збільшувалася. У запропонованій УЗ редакції договору плата за користування вагонами істотно зростає саме протягом перших двох діб (технологічний період). Очікуване зростання вартості послуги за користування вагонами-зерновозами АТ УЗ під вантажними операціями складе:

  • за перші добу-в 13 разів;
  • за 2 доби – в 3 рази;
  • за 3 доби – в 1,8 рази.

Порівняльна вартість користування вагонами-зерновозами під вантажними операціями (діюча ставка/пропонована АТ УЗ ставка).Збільшення плати за користування вагонами АТ УЗ значно знизить привабливість для вантажовласників парку зерновозів держкомпанії. Вже зараз 90% парку зерновозів АТ УЗ  простоює без роботи і не приносить дохід компанії. Підвищення вартості користування вагонами УЗ під вантажними операціями ще більше вдарить по попиту на ці вагони. Наразі ринкова плата оренди приватного зерновозу становить приблизно 400 грн на добу (ставка АТ УЗ 1363,20грн з ПДВ).Вантажовідправник не платитиме 1363,20 грн/добу за користування вагонами УЗ під вантажними операціями, при орендній ставці на приватний вагон – 400 грн/добу. І найголовніше, плата за користування вагонами АТ УЗ під вантажними операціямі – це всього 3-5% в загальній структурі вартості перевезення вантажів.

На багато більше АТ УЗ заробляє в процесі перевезення вантажів (інфраструктурна та вагонна складова залізничного тарифу).Тепер АТ УЗ може втратити основного заробітку від перевезення вантажів через підняття другорядної плати (користування вагонами під вантажними операціями), яка в загальній вартості перевезення не перевищує 3-5%.Для аграріїв підвищення плати за користування вагонами – це подорожчання логістики на +20-28 грн/т.«Пропоную АТ УЗ переглянути своє рішення і не піднімати плату за користування вагонами. Негативні економічні наслідки від збільшення плати отримувати як вантажовласники, так і АТ «Укрзалізниця»», – зазначив Валерій Ткачов.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

загрузка...
Loading...

Загрузка...

"Укрзализныця" начала бесплатно возить...

В период карантина железнодорожники будут подвозить работников Национальной полиции...

УЗ за время карантина перевезла свыше 7,5 тысяч...

АО "Укрзализныця" во время карантина осуществила 14 специальных рейсов, которыми...

Полицейских будут бесплатно возить на служебных...

АО "Укрзализныця" (УЗ, Киев) запустило услугу бесплатного подвоза сотрудников...

"Укрзализныця" готова перевозить медиков...

"Укрзализныця" готова обеспечивать перевозки медицинских работников к своим рабочим...

Более 90 человек претендуют на должность главы...

Более 90 человек подали свои документы в качестве претендентов на должность...

«Укрзализныця» откладывает реализацию...

Из-за пандемии коронавируса «Укрзализныця» откладывает начало реализации...

Загрузка...

Нехватки продуктов питания не будет, - Зеленский

Президент Украины Владимир Зеленский отмечает, что государство контролирует ситуацию...

Будівельники вимагають відновлення продажу...

Сьогодні однією із умов повноцінної роботи будівельної галузі - є зняття карантинних...

Держава допоможе виплачувати зарплату найманим...

Підтримка роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які...

В США от коронавируса за сутки умерло 1 169 людей – это...

В США за минувшие сутки установлен новый печальный рекорд – из-за коронавируса в...

Кабмин получил позитивный сигнал от МВФ и ждет...

Кабинет Министров Украины получил положительный сигнал от Международного валютного...

Ломбардам разрешили работать во время карантина

Правительство сняло запрет на работу всех видов финансовых учреждений, в том числе...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка