На підприємствах зони відчуження виникла загрозлива ситуація щодо фінансування поточних видатків

20 Октября 2020

На підприємствах, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, виникла критична ситуація щодо фінансування поточних видатків, повідомляє прес-служба ДАЗВ.

Зокрема, в жовтні працівники Чорнобильської АЕС можуть недоотримати близько 30% заробітної плати. Така ж ситуація щодо можливості профінансувати у повному обсязі заробітні плати очікується у листопаді, якщо не буде вирішено питання щодо виділення додаткових бюджетних коштів.

Відсутність належного фінансування може створити несприятливу ситуацію щодо виконання основних функцій, які покладені на ЧАЕС - виконання робіт із забезпечення радіаційної, ядерної безпеки та безпечного поводження із радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Дефіцит бюджетних коштів у розмірі 80.0 млн грн виник через недофінансування бюджетних програм «Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС» та «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення» на 2020 рік. Під час підготовки Державного бюджету на 2020 рік ДАЗВ подавалася додаткова потреба, яка була розрахована виходячи із законодавчо встановленого збільшення мінімальної заробітної плати та зростання тарифів на комунальні послуги.

Одним зі шляхів вирішення могло бути розпорядження Уряду щодо виділення додаткового фінансування у розмірі 80 млн грн за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відповідне розпорядження було розроблено ДАЗВ та Міндовкілля, погоджено Мінекономіки, але не погоджено Мінфіном.

Також ДАЗВ виступало ініціатором внесення змін до Державного бюджету шляхом збільшення видатків на фінансування підпорядкованих підприємств.

У разі невиділення додаткових коштів на кінець року тільки по ДСП «Чорнобильська АЕС» виникне заборгованість у розмірі 60 млн грн. Окрім цього, проблеми з фінансуванням поточних видатків також є і на ДП «ЦОТІЗ», ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща», ДСП «ЦППРВ».

Відомство сподівається, що КМУ та профільні міністерства консолідують свої зусилля, щоб підприємствам, що належать до сфери управління ДАЗВ, було виділено фінансування для вирішення питання із дефіцитом бюджетних коштів на поточні видатки.

ДАЗВ розраховує, що працівники підприємств зони відчуження із розумінням поставляться до ситуації, що склалася, бо ДАЗВ спільно із Міндовкілля використовують усі можливі механізми, щоб у найкоротші терміни знайти позитивне вирішення питань, які пов’язані з фінансуванням підприємств, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В зоні ЧАЕС затримано трьох порушників з...

Під час виконання завдань вчора, 14 листопада, з підтримання режиму радіаційної безпеки...

Прибуток українських підприємств під час карантину...

Прибуток великих та середніх підприємств у І півріччі 2020 року зменшився порівняно з...

Аграрии собрали почти 81 млн тонн зерновых и масличных...

Украинские сельхозпроизводители по состоянию на 30 ноября 2020 г. собрали основных...

Novus завершил покупку украинской сети супермаркетов...

Собственник ООО "Новус Украина" – компания Consul Trade House UAB – завершила сделку с Rewe...

НБУ сократил продажу валюты на межбанке для поддержки...

В течение ноября 2020 года продал на межбанковском валютном рынке 70,0 млн долларов. При...

В Украине увеличен максимальный размер пособия по...

1 декабря 2020 в Украине увеличен один из ключевых социальных стандартов - прожиточный...

МАУ 4 декабря запустит прямой рейс Киев - Дели

Авиакомпания «Международные авиалинии Украины» 4 декабря запустит рейс Киев -...

В 2020 году на УЭБ реализовано более 2 млрд. куб. м....

За 11 месяцев 2020 году на Украинской энергетической бирже реализовано 2,1 млрд. куб м....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка