«Понад 40 країн світу 25 років допомагають Чорнобильській АЕС у реалізації проєктів, які направлені на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки», – Голова ДАЗВ Сергій Калашник

28 Декабря 2020

26 квітня 1986 року – день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей та сколихнув увесь світ.

Аварія на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС – катастрофа планетарного масштабу. Щоб пом’якшити її наслідки, потрібно працювати ще не одне десятиліття.

Уже понад 34 роки нашими ключовими завданнями є перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та створення умов для надійного і безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

«Реалізовувати ці завдання нам 25 років допомагають понад 40 країн світу, що є донорами та вкладниками Рахунку ядерної безпеки і Чорнобильського фонду «Укриття», якими керує Європейський банк реконструкції та розвитку», – наголошує очільник ДАЗВ Сергій Калашник.
Постійна та надійна підтримка міжнародних партнерів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС сприяла реалізації низки проєктів, які направлені на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

Завдяки донорам та вкладникам Чорнобильського фонду «Укриття»  було побудовано НБК – унікальну інженерну споруду, яка на 100 років забезпечила надійний захист навколишнього середовища від впливу зруйнованого 4-го енергоблоку.

Донори Рахунку ядерної безпеки стали надійними партнерами у будівництві Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), куди буде перевезено на довготривале зберігання відпрацьоване ядерне паливо зі сховища «мокрого» типу СВЯП-1.

Також у 2019 році було введено в експлуатацію завод з переробки рідких радіоактивних відходів. Проєкт було реалізовано завдяки фінансовій підтримці донорів Рахунку ядерної безпеки, яким керує Європейський банк реконструкції та розвитку. Завод успішно переробляє рідкі радіоактивні відходи, які накопичилися за час експлуатації та зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Україна виконала усі фінансові зобов’язання щодо внесків до Рахунку ядерної безпеки та Чорнобильського Фонду «Укриття», але без міжнародної допомоги ми не могли б реалізувати ці проєкти.

За словами Голови ДАЗВ Сергія Калашника, окрім значних фінансових ресурсів реалізація проєктів міжнародної технічної допомоги на промисловому майданчику ЧАЕС потребувала і потребує використання сучасних технологій, пошуку та впровадження унікальних інженерних рішень. Реалізація цих проєктів – це успішний приклад злагодженої та ефективної співпраці профільних українських інституцій, усіх підрядників та замовника.
На сьогодні діяльність Чорнобильського Фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки щодо підтримки у реалізації безпекових та екологічних проєктів на промисловому майданчику Чорнобильської станції перебуває на завершальному етапі.
«Сподіваємося, що і в подальшому реалізація проєктів, які спрямовані на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, знаходитиме надійну підтримку українських та міжнародних партнерів, адже ядерна та радіаційна безпека – важлива складова національної безпеки», – наголошує Голова ДАЗВ Сергій Калашник. 

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на проведення...

Державна інспекція ядерного регулювання України видала ДСП «Чорнобильська АЕС»...

Зону ЧАЭС вновь открывают для туристов

Согласно с приказом ГАЗО, на территории зоны отчуждения разрешается проведение...

Коментар ДСНС про стан виконання заходів з ліквідації...

Коментар надав Директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир...

Пожар в Чернобыльской зоне ликвидирован

Государственной службе Украины по чрезвычайным ситуациям понадобится еще несколько...

Пожар в зоне ЧАЭС не грозит хранилищу ядерных отходов...

В Чернобыльской зоне хранилища отработанного ядерного топлива в безопасности

Пожар в Чернобыльской зоне приблизился к хранилищу...

В Чернобыльской зоне отчуждения девятый день горит лес. На данный момент огонь...

Госгеонедр ожидает $10 млрд инвестиций

Государственная служба геологии и недр (Госгеонедр) Украины совестно с...

Понад 73 мільйони гривень збитків завдано атмосферому...

Протягом 2020 року територіальними органами ДЕІ було розраховано понад 73 мільйони...

НА КИЇВЩИНІ У 2021 РОЦІ ЗАПЛАНОВАНО ЗАВЕРШИТИ...

Київська область має затверджену Програму будівництва й ремонту об'єктів...

Мінстратегпром визначив топ-5 цілей на 2021 рік

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України визначило п'ять...

Украинская банкнота примет участие в международном...

Украинская банкнота номиналом 200 грн четвертого поколения вошла в перечень номинантов...

В Украине средняя пенсия составляет 3,5 тысячи

В Украине средний размер пенсии по состоянию на 1 января 2021 составил 3507, 51 гривен. 

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка