Суми отримали перші дев'ять тролейбусів з 19-ти, передбачених кредитом ЄІБ

30 Марта 2021

30 березня 2021 року - Суми отримали перші дев'ять з 19-ти низькопідлогових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Це стало можливим завдяки участі Сум у проєкті «Міський громадський транспорт України», що є рамковим кредитом від ЄІБ. В межах проєкту місто отримало 4 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку.

Тролейбуси підсилять ряд нових маршрутів у місті. Нові тролейбуси обладнано комфортними м'якими сидіннями, кондиціонерами салону та водія, USB портами для зарядки мобільних пристроїв, точками доступу WIFI. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками. Таким чином, жителі Сум зможуть отримати якісний та зручний громадський транспорт.

«Ми раді, що українські міста можуть поступово оновлювати застарілий рухомий склад громадського транспорту та пропонувати пасажирські перевезення, що є більш безпечними, зручним та доступними для різних груп пасажирів. Нові тролейбуси для Сум допоможуть модернізувати громадський транспорт, зробивши його більш інклюзивним та комфортним, а також сприятимуть покращенню якості повітря в місті», – зазначив Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.

Окрім кредиту від ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3.5 млн євро) у межах цього проєкту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності.

«Незважаючи на виклики пандемії COVID-19, мобільність залишається ключовим фактором доступу до послуг, роботи та якості життя. ЄС радий підтримати модернізацію міської мобільності в регіонах України за допомогою транспортних засобів, що виробляються на місцях, а отже, також сприяють економічному зростанню», – сказав Фредерік Куне, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

«Я рада, що завдяки нашій співпраці з ЄІБ, мешканці Сум вже можуть відчути переваги від користування новими сучасними, екологічними і якісними тролейбусами. Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Це дозволить знизити рівень викидів і забруднення довкілля в місті, а також наблизить Україну до реалізації Європейського зеленого курсу», – повідомила Наталія Форсюк, заступниця Міністра інфраструктури України.

Тролейбуси для Сум виготовляє дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». 23 липня 2020 року Сумська міська рада та «Богдан Моторс» підписали контракт на поставку 19 нових низькопідлогових тролейбусів, включно із запасними частинами та витратними матеріалами, а також набір обладнання та інструментів для обслуговування, ремонту та пов'язаних із цим послуг.

«Наше завдання зробити так, аби в Сумах був сучасний громадський транспорт. Завдяки підтримці ЄІБ та ЄС це стає можливим. Ми вже отримали та тестуємо на маршрутах перші дев'ять із 19-ти тролейбусів, які місто отримало в межах проекту «Міський громадський транспорт України». Ці нові низькопідлогові тролейбуси зроблять пересування містом доступним і зручним для людей похилого віку, людей з інвалідністю та пасажирів з дитячими візочками», – зазначає Сумський міський голова Олександр Лисенко.

«Нові "Богдани" орієнтовані саме на пасажирів: серед переваг – система кондиціювання як кабіни водія, так і салону, збільшена кількість місць для сидіння, максимальна доступність для маломобільних груп, WI-FI та пристрої для зарядки гаджетів. До того ж, тепер маємо змогу відновити перевезення по маршрутам, схеми яких були змінені у зв'язку з виходом з ладу тягової підстанції, що живить центральну частину Сум – використовуючи автономний хід, водії долають знеструмлені ділянки і продовжують курсування без затримок під час ускладнення руху транспорту на дорогах міста. Невдовзі тролейбуси їздитимуть і за новими маршрутами, що розроблені фахівцями служби руху КП СМР «Електроавтотранс» з урахуванням побажань самих пасажирів. Без розвитку громадського комунального транспорту неможливий розвиток сучасного міста, а пріоритет електротранспорту беззаперечний, бо це екологічність, практичність, пасажиромісткість та комфорт», – підсумував Андрій Новик, директор КП СМР «Електроавтотранс».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Благодаря своей памяти сумчанин попал в Книгу...

30-летний житель Сум Артем Гарин стал рекордсменом Украины, назвав 23 тысячи цифр после...

В сумах открыли необычное место для проведения...

В Сумах в универмаге «Киев» открылся оригинальный центр, позволяющий влюбленным...

Государство может отремонтировать...

Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что государство может выделить...

Жителям Сум запретили выходить из дома без крайней...

В Сумах в целях борьбы с распространением коронавируса с 28 марта вводятся ограничения...

На Сумщине директора завода концерна «Укроборонпром»...

Сотрудники военной прокуратуры задержали на взятке в 5 тысяч долларов директора...

В Сумах произошёл транспортный коллапс

В Сумах из-за осадков в виде мокрого снега и сильного ветра обесточена часть города,...

Биткойн достиг отметки 62,5 тысячи долларов, это новый...

Стоимость криптовалюты биткойн по состоянию на 13 апреля 2021 года достигла отметки...

Программу «Большое строительство» расширят до...

Государственное агентство автомобильных дорог (Укравтодор), Государственное...

Госпродпотребслужба назвала самые подделываемые...

Чаще всего фальсифицировали среди пищевых продуктов в первом квартале 2021 года молоко...

Турция в Украине построит 500 квартир для крымских...

Украинская и турецкая стороны подписали ряд двусторонних документов в ходе встречи...

Годовой убыток Укрзализныци составил почти 12 млрд

АО "Укрзализныця" опубликовала консолидированную финансовую отчетность за 2020 год....

Потребительские цены в марте выросли на 1,7% - Госстат

Рост потребительских цен в Украине по итогам марта 2021 года ускорился в годовом...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка