Уряд зменшив норматив відрахування частини чистого прибутку ДПЗД «Укрінтеренерго» до Державного бюджету

26 Ноября 2020

Уряд на засіданні 25 листопада схвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями», повідомляє пресслужба Міненерго.

Постанова вносить зміну до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 № 138.

Документ передбачає зменшення з 01.01.2021 та у період здійснення ДПЗД «Укрінтеренерго» функцій постачальника «останньої надії» нормативу відрахування частини чистого прибутку з 80 % до 30 %.

Аргументуючи необхідність прийняття постанови, в.о. Міністра Юрій Бойко наголосив, що послугами ДПЗД «Укрінтеренерго» як постачальника «останньої надії» користуються здебільшого споживачі, які не здатні вчасно та в повному обсязі розраховуватись за спожиту електроенергію.

Неможливість відмовити неплатоспроможному споживачу у постачанні електроенергії призвело до стрімкого накопичення простроченої дебіторської заборгованості, яка на сьогодні становить 2,2 млрд грн, з неї 94 % - борги підприємств державної та комунальної форм власності.
Це, своєю чергою, призвело до неспроможності підприємства розраховуватися з постачальниками та державним бюджетом.
«Реалізація постанови дозволить знизити фіскальне навантаження на ДПЗД «Укрінтеренерго» через ненарахування штрафів і пені за несвоєчасну оплату податкових платежів. Суттєве ж покращення ситуації можливе лише через системні рішення щодо погашення старих боргів та ненакопичення нових проблемними категоріями споживачів», - підкреслює в.о. Міністра Юрій Бойко.

Нагадаємо, на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії» та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1023-р ДПЗД «Укрінтеренерго» визначено єдиним постачальником електричної енергії на території України, на якого у період з 01.01.2019 по 01.01.2021 покладені функції постачальника «останньої надії».

Законом України від 21.07.2020 № 810-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» строк виконання обов’язків постачальника «останньої надії» електропостачальником державної форми власності без проведення конкурсу продовжено до 31.12.2021.

«Наразі готується проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо подовження виконання ДПЗД «Укрінтеренерго» функцій постачальника «останньої надії» до 31.12.2021. Сподіваюся, проєкт буде підтримано на найближчому засіданні Уряду», - повідомив Ю. Бойко.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

У першому кварталі держбюджет недоотримав 2,7 млрд грн...

У першому кварталі державний бюджет недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації...

На подолання НС на «Солотвинському солеруднику» за 10...

Використання 142 млн грн, зокрема 9,2 млн грн впродовж 2018–2019 та I півріччя 2020 року, на...

Держбюджет недоотримав 420 млн грн доходів від...

Фонд державного майна України (ФДМУ) у 2019 та I півріччі 2020 року неефективно управляв...

Валерій Пацкан: Навіть зменшений план доходів...

Навіть зменшений після коригувань план доходів загального фонду державного бюджету...

Валерій Пацкан: Місцеві бюджети не отримали з...

Місцеві бюджети не отримали з державного бюджету 3,5 млрд грн станом на 1 вересня. З них...

Пацкан повідомив, у якому сегменті є ризики...

Бюджетна звітність за січень–квітень свідчить про значні ризики невиконання...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка