УЗА та Держпродспоживслужба домовились про узгодженість дій при експорті зерна до Китаю

22 Мая 2021

Додаткові заходи контролю якості та безпечності продукції під час експорту до Китаю. Така домовленість між Українською зерновою асоціацією та Держпродспоживслужбою зафіксована у Меморандумі про узгодженість дій при експорті зерна до Китайської Народної Республіки. Меморандум підписали Президент УЗА Микола Горбачьов та Голова Служби Владислава Магалецька.

«УЗА завжди тісно співпрацює з державними органами влади задля розвитку зернового сектору в Україні. Наші спільні ініціативи з Держпродспоживслужбою покликані сприяти збереженню позицій українського зерна на китайському ринку. Адже Китай за останні роки став одним з головних покупців українського зерна. На нашу думку, вкрай важливо спільно реагувати на виклики на світовому ринку та спільними зусиллями підвищувати якість та безпечність українського зерна для покращення його конкурентоздатності та затребуваності в наших торговельних партнерів», - зазначив Президент УЗА Микола Горбачьов.

«Для того, щоб оперативно вирішувати всі питання, які виникають при здійсненні міжнародної торгівлі, дуже важливо мати пряму комунікацію з профільними асоціаціями та виробниками. Саме таку комунікацію налагоджуємо з УЗА. Впевнена, що разом нам вдасться суттєво зменшити кількість нотифікацій та вирішити проблемні питання виробників, з якими вони зіштовхуються при експорті», - зазначила Владислава Магалецька.

УЗА та Держпродспоживслужба в рамках Меморандуму домовилися рекомендувати бізнесу додаткові заходи контролю відповідності фітосанітарного стану зерна, в тому числі контролю якості та безпечності, для експорту до Китаю. Зокрема, рекомендувати суб’єктам господарювання здійснювати додаткові відбори проб зерна з автотранспорту та додаткові заходи контролю в місцях зберігання, зерно з яких планується експортувати в КНР. Також суб’єктам господарювання буде рекомендовано запровадити додаткові заходи контролю щодо відповідності фітосанітарного стану зерна (в тому числі контролю якості та безпечності), яке буде експортоване до КНР, шляхом контролю середньодобових проб як візуально, так і з відбором зразків. Рекомендувати зацікавленим суб’єктам господарювання аграрного ринку не допускати формування експортних партій зерна до КНР, що уражене, пошкоджене чи засмічене шкідливими організмами, що заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР. Також сторони домовилися сприяти ефективному обміну інформацією та офіційними документами, що підтверджують виявлення зерна, що уражене, пошкоджене чи засмічене шкідливими організмами, які заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР.

Такі кроки, розроблені рекомендації та самоконтроль суб’єктів господарювання, дозволять забезпечити експорт зерна до Китаю з усіх без виключення регіонів України з відповідним дотриманням вимог Протоколів.

Китай сьогодні є лідером з імпорту українського зерна, тому українським виробникам та експортерам важливо координувати свої дії з державними органами влади щодо якості та безпечності продукції для збереження позицій українського зерна на перспективному китайському ринку. В поточному сезоні Китай вже імпортував 11,9 млн т або 29% із загального обсягу українського експорту 41 млн т зернових. З цього обсягу близько 9 млн т припадає на кукурудзу, 2,86 млн т – на ячмінь. Також Україна експортувала в поточному сезоні до Китаю понад 1,8 млн т соняшникового шроту (49% від загального обсягу експорту) та понад 1 млн т соняшникової олії (близько 24% від загального обсягу експорту).

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Бабенко назвав шляхи стимулювання експорту м'яса та...

Виконавчий директор Асоціації "М'ясної галузі" Микола Бабенко розповів в інтерв'ю...

В 2020 г. объемы сбора урожая на Николаевщине по...

В 2020 г. объемы сбора урожая на Николаевщине по сравнению с 2019 г. уменьшились на 24%....

Аграрии Хмельницкой обл. завершили сбор поздних...

Аграрии Хмельницкой обл. завершили сбор поздних зерновых и технических культур. С 615...

Жнива-2020: В Україні вже зібрано майже 49 млн тонн зерна

Станом на 22 жовтня українські сільгоспвиробники зібрали 64,8 млн тонн основних культур...

Жнива-2020: В Україні зібрано 45,7 млн тонн зерна

Станом на 15 жовтня українські сільгоспвиробники зібрали 60,5 млн тонн основних культур...

Из госрезерва украли зерна на 2,4 млн грн

Сотрудники Службы безопасности Украины выявили хищение зерна пшеницы и семян...

Мотор Сич национализировать не будут, - Уруский

Власти Украины не намерены национализировать предприятие Мотор Сич, заявил...

Британия и Украина будут строить военные корабли

21 июня на борту стоящего в Одесском порту британского эсминца Defender состоялась...

Минфин предоставил отчет о выполнении госбюджета-2020

В Верховной Раде Украины министр финансов Украины Сергей Марченко представил годовой...

СНБО поддержал Стратегию развития ОПК Украины

Совет национальной безопасности и обороны Украины поддержал Стратегию развития...

СНБО вводит санкции в отношении Дмитрия Фирташа

Совет национальной безопасности и обороны ввел персональные санкции против...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка