Втрачений урожай: ВАР запропонувала механізм допомоги аграріям

30 Апреля 2020

Аграріям потрібно компенсувати збитки за втрачений від посухи урожай, а не надати допомогу із резервного фонду, яку сільгоспвиробники змушені будуть через певний час повернути, як пропонує уряд.

На цьому сьогодні під час онлайн-наради Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з аграрними асоціаціями наголосив заступник голови ВАР Михайло Соколов. 

Зокрема, Михайло Соколов запропонував використати для допомоги аграріям частину коштів, виділених для часткової компенсації кредитної ставки для купівлі землі. Всього на дану програму передбачено 1,2 млрд грн. 

"Аграріям сьогодні потрібна саме державна підтримка, особливо у південних регіонах. Ми можемо частину коштів із цієї програми використати для компенсації втрат тих сільгоспвиробників, посіви яких постраждали від посухи та заморозків. Ми вважаємо, що можна скоротити розмір допомоги на кредити, але допомогти тим колегам, у яких дійсно критична ситуація", - зазначив Михайло Соколов. 

Заступник голови ВАР наголосив: згідно з інформацією, яку асоціація має станом на сьогодні, для цього може знадобитись близько 600 млн грн. 

Наразі аграрні асоціації мають обговорити дану пропозицію та висловити своє бачення щодо неї.  

Окрім грошової компенсації, Всеукраїнська Аграрна Рада пропонує врегулювати і проблемне питання із донарахуванням ПДВ. А саме: не нараховувати ПДВ на товари, які були придбані для вирощування урожаю, який загинув через несприятливі погодні обставини. 

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка