Оперативне повідомлення про результати вимірювання концентрації цезію-137 у повітрі в м.Києві

09 Апреля 2020

За прогнозною траєкторією розповсюдження потенційно забрудненого атмосферного повітря, зумовленого пожежами, що тривають у природних екосистемах Чорнобильської зони відчуження, у період з 13:00 до 15:00 08.04.2020 очікувалося тимчасове локальне підвищення концентрації Cs-137 в приземному шарі атмосферного повітря північно-західної частини м. Києва, яке було попередньо оцінено у 1,0-2,0 мБк/м3 (усереднена у піку), - повідомляє Прес-служба ДНТЦ ЯРБ.

Підвищення концентрації було зумовлено траєкторією руху повітряних мас над територією Київської області з урахуванням мінливості напрямку вітру.

Вчора, 8 квітня, з 12:25 по 16:35, за допомогою бортового пробовідбірника автомобіля радіаційної розвідки (мобільної радіологічної лабораторії), фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки виконали пробовідбір повітря на вул. Василя Стуса, яка, згідно з прогнозом, знаходилася на шляху руху повітряних мас із продуктами горіння.

За результатами вимірювання прогноз щодо незначного підвищення концентрацій цезію-137 у шлейфі атмосферного повітря підтвердився: концентрації становили 5,0 – 7,0 мБк/м3. Відповідність вимірювань прогнозним значенням свідчить про достовірність моделювання траєкторії руху повітряних мас та концентрацій радіонуклідів у них.

Зафіксовані концентрації цезію-137 були короткочасними та у понад 100 разів нижчими від максимально допустимої, встановленої Нормами радіаційної безпеки України (НРБУ-97). Ситуація у Зоні відчуження не впливає на значення зовнішнього гамма-фону, який становив 0,09 – 0,12 мкЗв/год, що є нормальним природним радіаційним фоном.

Виявлені за результатами вимірювань короткострокові  підвищення  концентрації Cs-137 у приземному шарі атмосферного повітря  не несуть загрози життю та здоров'ю людей.

Щодо подальшого прогнозу, за останньою інформаційною довідкою, наданою ДНТЦ ЯРБ Інформаційно-кризовим центром Держатомрегулювання, станом на 08:00 09.04.2020 у Зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення нараховується три окремі зони займання: у Денисовицькому, Котовському та Корогодському лісництвах.

За прогнозними розрахунками траєкторії руху протягом усього дня сьогодні, 09.04.2020, потенційно забруднені хмари будуть проходити вздовж північних кордонів України та через північну частину Чернігівської області.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Радиоактивное рядом: опасные предметы, о которых вы не...

На Днепропетровщине стартовала информационная кампания по радиационной...

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції...

Починаючи від 4 квітня фахівці відділу аварійної готовості та радіаційного...

Многострадальный Чернобыль – теперь и в комиксах

Американская типография уже отпечатала первый тираж посвященного нашей трагедии...

Собрано в Чернобыле: жительницу Ровенской области...

14 килограммов опасных ягод едва не ушли к покупателям

В Ровно на рынке торгуют радиоактивными грибами

Лишь немногие торговцы могут предъявить документ, подтверждающий безопасность грибов

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка