9 із 10 людей із бідних країн, зокрема з України, можуть не отримати вакцину від COVID-19

09 Декабря 2020 1

Багаті країни закупили стільки доз вакцини від COVID-19, що все їхнє населення можна провакцинувати тричі.

Майже 70 бідних країн зможуть вакцинувати лише 1 з 10 людей від COVID-19 наступного року, якщо уряди та фармацевтичний бізнес терміново не вживуть заходів для забезпечення виробництва достатньої кількості доз, – про це сьогодні попередили організації Альянсу вакцин, серед яких правозахисний рух Amnesty International.

Багатші країни закупили достатньо доз, щоб до кінця 2021 року вакцинувати все своє населення майже тричі (якщо всі вакцини, які наразі проходять клінічні випробування, будуть схвалені для використання). Зокрема, Канада, зможе вакцинувати кожну людину у країні п'ять разів. Оновлені дані показують, що багаті країни, на частку яких припадає лише 14% населення світу, закупили 53% всіх найбільш перспективних вакцин.

Організації Альянсу вакцин, серед яких Amnesty International, Frontline AIDS, Global Justice Now та Oxfam, використовували дані, зібрані науково-інформаційною та аналітичною компанією Airfinity, для аналізу угод, укладених між країнами і вісьмома провідними кандидатами на успішну вакцину. Вони виявили, що 67 країн із низьким і середнім рівнем доходу можуть лишитися без вакцин. П'ять із 67 країн – Кенія, М'янма, Нігерія, Пакистан і Україна – повідомили про майже 1,5 мільйона випадків захворювання.

Анна Марріотт, менеджерка з політики охорони здоров'я Oxfam, зазначила: «Жодна людина не повинна бути позбавлена можливості отримати вакцину через країну, у якій вона живе, або кількість грошей у її кишені. Але якщо ситуація кардинально не зміниться, мільярди людей у всьому світі не отримають безпечну й ефективну вакцину від COVID-19 іще багато років».

Хайді Чоу із Global Justice Now наголосила: «Усі фармацевтичні корпорації та дослідницькі інститути, що працюють над вакциною, повинні ділитися науковими, технологічними ноу-хау та інтелектуальною власністю щодо вакцин, аби можна було виробляти достатню кількість безпечних та ефективних доз. Уряди також повинні проконтролювати, щоб фармацевтична промисловість ставила життя людей вище за власний прибуток».

Вакцина Pfizer / BioNTech уже отримала схвалення у Великобританії, щеплення там розпочали цього тижня. Швидше за все, ця ж вакцина отримає схвалення від інших країн, включно з США, протягом декількох днів. Іще дві потенційні вакцини від Moderna і Oxford в партнерстві з AstraZeneca очікують на розгляд або схвалення регуляційних органів. Було також оголошено, що російська вакцина «Супутник» дала позитивні результати випробувань, а чотири інших потенційних препарати знаходяться на третій фазі клінічних випробувань.

Наразі всі дози Moderna і 96% Pfizer/BioNTech вже придбані багатими країнами. Натомість Oxford / AstraZeneca пообіцяли надати 64% своїх доз людям у країнах, що розвиваються. Але попри свої дії з розширення постачання, у найкращому випадку вони все ще можуть охопити лише 18% населення світу наступного року. Угоди Oxford / AstraZeneca також в основному укладалися з деякими великими країнами, що розвиваються, як-от Китай та Індія, у той час, як більшість країн, що розвиваються, не укладали угод і мають ділити пул вакцин COVAX між собою.

Це свідчить про те, що одна компанія не здатна забезпечити весь світ, і що тільки відкритий обмін технологіями між виробниками вакцин може зробити це можливим.

Альянс People's Vaccine закликає всі фармацевтичні корпорації, що працюють над вакцинами від COVID-19, відкрито ділитися своїми технологіями та інтелектуальною власністю через пул доступу до технологій від COVID-19, який створила ВООЗ, щоб збільшити потужність виробництва і надавати безпечні та ефективні вакцини всім, хто їх потребує.

Альянс також закликає уряди зробити все можливе для того, щоб вакцини COVID-19 стали світовим суспільним благом, тобто були безкоштовним для населення, розподілялися справедливо і ґрунтуючись на потребах. Першим кроком було б підтримати пропозицію цього тижня Південної Африки та Індії раді Світової організації торгівлі відмовитися від прав інтелектуальної власності на вакцини, тести й інші засоби для лікування COVID-19 доки всі люди не будуть захищені.

Стів Кокберн, голова відділу економічної та соціальної справедливості Amnesty International, зазначив: «Накопичення вакцин активно підриває глобальні зусилля для захисту кожної людини від COVID-19. Багаті країни мають чіткі зобов'язання в галузі прав людини не тільки утримуватися від дій, які можуть завадити доступу до вакцин в інших країнах, але і співпрацювати та надавати допомогу державам, які цього потребують.

Скуповуючи більшість світових поставок вакцин, багаті країни порушують свої зобов'язання в галузі прав людини. Якби вони натомість співпрацювали з рештою світу для обміну знаннями та розширення поставок, могли б допомогти покласти край глобальній кризі COVID-19».

Вакцини, розроблені AstraZeneca/Oxford, Moderna і Pfizer / BioNTech, отримали понад 5 мільярдів доларів державного фінансування, що, за словами Альянсу, покладає на них відповідальність діяти в інтересах світового суспільства.

Докторка Мохга Камаль Янні з Альянсу вакцин наголосила: «Багаті країни мають достатньо доз, щоб вакцинувати все своє населення майже тричі в той час, як бідні країни не мають їх навіть для того, щоб захисти медперсонал і людей із груп ризику.

Чинна система, за допомогою якої фармацевтичні корпорації використовують державне фінансування досліджень, зберігають виняткові права та зберігають свої технології в таємниці, щоб збільшити прибуток, може коштувати нам багатьох життів».

Лоїс Чинганду, директорка Frontline AIDS: «Ця пандемія – проблема світового масштабу, яка потребує міжнародної участі. Глобальна економіка продовжуватиме страждати, поки більша частина світу не матиме доступу до вакцини. Ми повинні відкласти прибуток фармацевтичної промисловості в бік, щоб врятувати людство й економіку».

Заклик Альянсу вже підтримали люди, що вижили після COVID-19, експерт(к)и в галузі охорони здоров'я, активіст(к)и, колишні й чинні світові лідер(к)и, релігійні лідер(к)и та економіст(к)и, серед яких: Сиріл Рамафосу, Імран Хан, Еллен Джонсон-Серліф, Гордон Браун, Хелен Кларк, Мері Робінсон, Джозеф Стігліц, Джон Нкенгасонг і Томас Пікетті.

Минулого місяця в США понад 100 високопоставлених лідерів/-ок охорони громадського здоров'я, релігійних, расових і трудових організацій приєдналися до колишніх членів/-кинь Конгресу, економістів/-ок і митців/мисткинь, щоб підписати відкритий лист, який закликає обраного президента Байдена скористатися владою президента США, щоб підтримати ініціативу People's Vaccine.

Альянс People's Vaccine – це коаліція світових і національних організацій та активістів/-ок, об'єднаних спільною метою проведення кампанії за «народну вакцину». Ініціативу підтримують колишні та чинні світові лідер(к)и, експерт(к)и в галузі охорони здоров'я, активіст(к)и, релігійні лідер(к)и та економіст(к)и.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Рівень довіри до політиків, електоральний рейтинг і...

З 23 лютого до 1 березня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

Торік за сприяння служби зайнятості роботу знайшли...

Коронакриза стала серйозним випробуванням для ринку праці. В Україні, як і у світі,...

В Україні відбувся онлайн тренінг для лікарів...

27 листопада у рамках освітньої ініціативи для лікарів “Мистецтво Лікування”...

В Україні понад дев'ять тисяч випадків COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 8 листопада в Україні зафіксовано...

З 2 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки буде...

До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 2 листопада буде віднесено 112...

Ялтинська європейська стратегія (YES) провела...

Ялтинська європейська стратегія, у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, продовжує...

Боевые корабли РФ вышли на учения в Черное море

Отряд российских боевых кораблей вышел на учения в Черное море. В море экипажи...

Зеленский посетит Францию 16 апреля, Макрон примет его...

Президент Украины Владимир Зеленский посетит Францию 16 апреля. Французский лидер...

В Польше опасаются, что Новак может бежать из страны

Окружной суд в Варшаве, принимая в понедельник решение об освобождении бывшего и.о....

Страны Балтии впервые полностью отказались от...

Страны Балтии впервые в истории полностью отказались от электроэнергии из России....

Катастрофа МН17: В Нидерландах обнародовали записи...

На записи человек с голосом Дубинского обсуждает с человеком, похожим по голосу на...

В Германии заговорили о выходе из ЕС

Немецкая правопопулистская партия "Альтернатива для Германии" приняла программу, в...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Чужой

я і не думав що Україна, яка боронить Європу та весь Захід від страшної Росії, зокрема і від її вакцини від ковід19 є бідна країна. Чим же вона тоді захищає ту Європу

- 2 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка