Amnesty International зафіксувала найнижчу кількість страт у світі за останні 10 років

21 Апреля 2020

Світова статистика по смертній карі

Правозахисна організація Amnesty International зареєструвала 657 випадків виконання покарання у вигляді застосування смертної кари в 20 країнах в 2019 році, що на 5% (майже 690 випадків) менше, ніж у 2018 році. Це найменша кількість страт, зафіксована Amnesty International за останні десять років.

Більшість страт відбулись в Китаї, Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Єгипті - саме в такому порядку.

Китай і надалі посідає перше місце у світі щодо кількості застосування найвищої міри покарання, але справжній рівень застосування смертної кари у цій країні невідомий, оскільки відповідні дані визначені як державна таємниця. Тож, загальносвітова кількість - не менше 657 випадків - не враховує тисячі страт, які, як вважається, були здійснені в Китаї.

За винятком Китаю, 86% всіх зареєстрованих страт відбулись тільки в чотирьох країнах - Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Єгипті.

Бангладеш і Бахрейн відновили страти в минулому році, після перерви в 2018 році. Кількість страт в Ірані дещо скоротилася з 253 у 2018 році до 251 в 2019 році. Тим часом, в Іраку кількість страт майже подвоїлася з 52 в 2018 році до щонайменше 100 в 2019 році, в той час як в Саудівській Аравії стратили рекордну кількість людей - їх кількість збільшилась з 149 у 2018 році до 184 в 2019 році.

Центральноафриканська Республіка, Екваторіальна Гвінея, Гамбія, Казахстан, Кенія і Зімбабве, або здійснили позитивні кроки, пов'язані із відміною смертної кари, або в 2019 році зробили заяви, які можуть привести до скасування смертної кари.

Барбадос також скасував обов'язкову страту, передбачену положеннями Конституції. У Сполучених Штатах губернатор Каліфорнії встановив офіційний мораторій на смертну кару в штаті США з найбільшою чисельністю сертних вироків, а Нью-Гемпшир став 21-м штатом США, який скасував смертну кару за всі злочини.

Гамбія, Казахстан, Малайзія, Російська Федерація і Таджикистан продовжували дотримуватися офіційного мораторію на застосування смертної кари.

У кінці 2019 року 106 країн (більшість держав світу) скасували смертну кару за законом за всі злочини, а 142 країни (понад дві третини) скасували смертну кару, передбачену нормами національного законодавства або встановили припинили її використання на практиці.

Amnesty International зареєструвала заміну смертних вироків на інші види покарання або помилування в 24 країнах: Бангладеш, Китай, Єгипет, Гамбія, Гана, Гайана, Індія, Індонезія, Ірак, Кувейт, Малайзія, Мавританія, Марокко / Західна Сахара, Нігер, Нігерія, Оман, Пакистан, Сінгапур , Судан, Таїланд, ОАЕ, США, Замбія, Зімбабве.

У двох країнах: США і Замбії було зареєстровано не менше 11 виправдань ув'язнених, засуджених до смертної кари.

У 2019 році Amnesty International зареєструвала не менше 2307 смертних вироків в 56 країнах у порівнянні з 2531 смертним вироком, зареєстрованим в 54 країнах у 2018 році. Однак, організація не отримала інформацію щодо офіційних даних винесення смертних вироків в Малайзії, Нігерії та Шрі-Ланці, країнах, які повідомляли про високі офіційні числа смертних вироків у попередні роки.

Як відомо, в кінці 2019 року в усьому світі, щонайменше, 26 604 особи були засуджені до смертної кари.

У 2019 у всьому світі використовувалися такі методи страти: обезголовлення, страта на електричному стільці, повішення, смертельна ін'єкція і розстріл.

В Ірані було зареєстровано не менше 13 публічних страт. Щонайменше шестеро людей - четверо в Ірані, одна людина в Саудівській Аравії і одна в Південному Судані - були страчені за злочини, вчинені у віці до 18 років. Люди з психічними чи розумовими вадами були засуджені до смертної кари в декількох країнах, включаючи Японію, Мальдіви, Пакистан і США.

Відомо, що смертні вироки були винесені після судових розглядів, які не відповідали міжнародним стандартам справедливого судового розгляду в таких країнах, як Бахрейн, Бангладеш, Китай, Єгипет, Іран, Ірак, Малайзія, Пакистан, Саудівська Аравія, Сінгапур, В'єтнам і Ємен.

Європа і Центральна Азія

У 2019 році в Білорусі було зареєстровано не менше двох страт в порівнянні з 2018 роком, коли було зафіксовано 4 страти.

Казахстан, Російська Федерація і Таджикистан продовжили дотримуватися офіційного мораторію на смертну кару. Казахстан також оголосив про заходи щодо початку процесу приєднання до другого Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, який зобов'язує держави скасувати смертну кару.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка