Безмовна та масова криза шкідливих практик щодо жінок та дівчат. Презентовано звіт "Стан народонаселення світу 2020"

01 Июля 2020 0

30 червня 2020 року, НЬЮ-ЙОРК. Щорічно мільйони дівчат, з повного відома і згоди їх сімей, друзів і громад, піддаються діям, які завдають їм фізичної і емоційної шкоди - йдеться в опублікованому сьогодні звіті UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення «Стан народонаселення світу 2020».

Порушеннями прав людини вважаються, принаймні, 19 шкідливих практик, від тугого перев'язування жіночих грудей  і до "перевірки" на цнотливість, згідно зі звітом UNFPA, який зосереджується на трьох найбільш поширених практиках: каліцтві жіночих статевих органів, примусовому дитячому шлюбі та наданні переваги синам перед доньками при вагітності.

«Шкідливі практики щодо дівчат спричиняють глибоку і тривалу травму, позбавляючи їх права реалізувати свій потенціал наповну», - говорить виконавча директорка UNFPA, доктор Наталія Канем. Цього року, за попередніми оцінками, 4,1 мільйона дівчат зазнають каліцтва жіночих статевих органів.

Сьогодні 33 тисячі дівчат до 18 років будуть змушені взяти шлюб із, зазвичай, набагато старшими чоловіками. Крім того, надання переваги синам перед дочками в деяких країнах спричиняє вибірковість статі майбутньої дитини, що призводить до 140 мільйонів дівчат, які не народилися.

Деякі шкідливі практики зменшуються в країнах, де вони найбільш поширені. Але через приріст населення в цих країнах кількість підданих їм дівчат фактично зросте в найближчі десятиліття, якщо не буде вжито термінових заходів.

Країни, що ратифікували міжнародні договори, такі як Конвенція про права дитини, зобов'язані припинити нанесення шкоди незалежно від того, завдають чи його дівчаткам члени сім'ї, релігійні громади, постачальники медичних послуг, комерційні підприємства або державні установи. У багатьох країнах прийняті необхідні закони, але одних законів недостатньо.

Багаторічний досвід і дослідження показують, що робота серед простих людей дозволяє краще домагатися змін, говориться в звіті UNFPA. «Ми повинні вирішити цю проблему шляхом усунення корінних причин, особливо гендерних стереотипів. Ми повинні краще підтримувати власні зусилля громад по усвідомленню того, яким чином ці практики завдають шкоди дівчаткам, а також по усвідомленню переваг, які дає всьому суспільству їх припинення», - говорить д-р Канем.

У доповіді наголошується, що слід реструктурувати економічні і правові системи, що підтримують шкідливі практики, щоб гарантувати кожній жінці рівні можливості. Наприклад, зміна правил успадкування майна може усунути потужний стимул для сімей віддавати перевагу синам перед дочками і буде сприяти припиненню дитячих шлюбів.

Протягом 10 років можливе припинення у всьому світі дитячих шлюбів і операцій, що калічать жіночі статеві органи за рахунок нарощування зусиль, спрямованих на те, щоб дівчатка довше залишалися в школі, на навчання їх навичкам самостійності і залучення в соціальні зміни чоловіків і хлопчиків. Згідно зі звітом, інвестиції на загальну суму 3,4 мільярда доларів на рік до 2030 року покладуть край цим двом шкідливим практикам і дозволять припинити страждання приблизно 84 мільйонів дівчаток.

Незважаючи на досягнутий прогрес у викоріненні деяких шкідливих практик у всьому світі, пандемія COVID-19 загрожує звернути ці результати назад. Недавній аналіз показав, що, якщо всі розпочаті програми і відповідні служби залишаться припиненими протягом шести місяців, то за період до 2030 року ще 13 мільйонів дівчаток можуть бути змушені вступити в шлюб, і ще 2 мільйони дівчаток можуть стати жертвами операцій на жіночих статевих органах.

«Пандемія ускладнює нашу роботу і робить її ще більш актуальною, оскільки в даний час ризику піддаються набагато більше дівчаток», - говорить д-р Канем. «Права, вибір і тіло дівчаток - це їхня власність, і ми не зупинимося, поки не доб'ємося цього».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

ООН приветствует новый закон о признании лиц без...

Закон о безгражданстве призван помочь тысячам людей в Украине выйти из замкнутого...

1% человечества претерпело перемещение: отчет УВКБ ООН...

УВКБ ООН, Агентство ООН по делам беженцев, сегодня призывает страны во всем мире...

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні...

Реагування на надзвичайну ситуацію з пандемією COVID-19, з якою зараз стикаються Україна...

ООН призывает прекратить огонь на Донбассе

Все стороны конфликта на Донбассе должны прислушаться к призыву генсека ООН о...

ЕС выделяет Украине 80 млн евро на борьбу с...

Евросоюз предоставит пакет помощи Украине в размере примерно 80 млн евро, чтобы...

Совбез ООН требует от России прекратить военную...

Постоянный представитель Соединенных Штатов Америки в ООН Келли Крафт заявила, что...

Власти Ливана объявили Бейрут зоной бедствия

Высший совет обороны Ливана по итогам экстренного заседания в связи со взрывом в порту...

Что взорвалось в порту Бейрута и почему взрыв...

2700 тонн аммиачной селитры (нитрата аммония) хранилось на складе возле порта с 2014 года. В...

Ривлин, Путин и Зеленский сделали заявление по поводу...

Президенты Израиля, Украины и России выразили соболезнования по поводу взрывов в...

Число погибших при взрывах в Бейруте выросло до 100...

В результате двух мощных взрывов в порту Бейрута погибли по меньшей мере 100 человек,...

В мире число умерших от коронавируса достигло 700 тыс....

Количество связанных с коронавирусом смертей в мире достигло 700 тыс.

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка