Безмовна та масова криза шкідливих практик щодо жінок та дівчат. Презентовано звіт "Стан народонаселення світу 2020"

01 Июля 2020

30 червня 2020 року, НЬЮ-ЙОРК. Щорічно мільйони дівчат, з повного відома і згоди їх сімей, друзів і громад, піддаються діям, які завдають їм фізичної і емоційної шкоди - йдеться в опублікованому сьогодні звіті UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення «Стан народонаселення світу 2020».

Порушеннями прав людини вважаються, принаймні, 19 шкідливих практик, від тугого перев'язування жіночих грудей  і до "перевірки" на цнотливість, згідно зі звітом UNFPA, який зосереджується на трьох найбільш поширених практиках: каліцтві жіночих статевих органів, примусовому дитячому шлюбі та наданні переваги синам перед доньками при вагітності.

«Шкідливі практики щодо дівчат спричиняють глибоку і тривалу травму, позбавляючи їх права реалізувати свій потенціал наповну», - говорить виконавча директорка UNFPA, доктор Наталія Канем. Цього року, за попередніми оцінками, 4,1 мільйона дівчат зазнають каліцтва жіночих статевих органів.

Сьогодні 33 тисячі дівчат до 18 років будуть змушені взяти шлюб із, зазвичай, набагато старшими чоловіками. Крім того, надання переваги синам перед дочками в деяких країнах спричиняє вибірковість статі майбутньої дитини, що призводить до 140 мільйонів дівчат, які не народилися.

Деякі шкідливі практики зменшуються в країнах, де вони найбільш поширені. Але через приріст населення в цих країнах кількість підданих їм дівчат фактично зросте в найближчі десятиліття, якщо не буде вжито термінових заходів.

Країни, що ратифікували міжнародні договори, такі як Конвенція про права дитини, зобов'язані припинити нанесення шкоди незалежно від того, завдають чи його дівчаткам члени сім'ї, релігійні громади, постачальники медичних послуг, комерційні підприємства або державні установи. У багатьох країнах прийняті необхідні закони, але одних законів недостатньо.

Багаторічний досвід і дослідження показують, що робота серед простих людей дозволяє краще домагатися змін, говориться в звіті UNFPA. «Ми повинні вирішити цю проблему шляхом усунення корінних причин, особливо гендерних стереотипів. Ми повинні краще підтримувати власні зусилля громад по усвідомленню того, яким чином ці практики завдають шкоди дівчаткам, а також по усвідомленню переваг, які дає всьому суспільству їх припинення», - говорить д-р Канем.

У доповіді наголошується, що слід реструктурувати економічні і правові системи, що підтримують шкідливі практики, щоб гарантувати кожній жінці рівні можливості. Наприклад, зміна правил успадкування майна може усунути потужний стимул для сімей віддавати перевагу синам перед дочками і буде сприяти припиненню дитячих шлюбів.

Протягом 10 років можливе припинення у всьому світі дитячих шлюбів і операцій, що калічать жіночі статеві органи за рахунок нарощування зусиль, спрямованих на те, щоб дівчатка довше залишалися в школі, на навчання їх навичкам самостійності і залучення в соціальні зміни чоловіків і хлопчиків. Згідно зі звітом, інвестиції на загальну суму 3,4 мільярда доларів на рік до 2030 року покладуть край цим двом шкідливим практикам і дозволять припинити страждання приблизно 84 мільйонів дівчаток.

Незважаючи на досягнутий прогрес у викоріненні деяких шкідливих практик у всьому світі, пандемія COVID-19 загрожує звернути ці результати назад. Недавній аналіз показав, що, якщо всі розпочаті програми і відповідні служби залишаться припиненими протягом шести місяців, то за період до 2030 року ще 13 мільйонів дівчаток можуть бути змушені вступити в шлюб, і ще 2 мільйони дівчаток можуть стати жертвами операцій на жіночих статевих органах.

«Пандемія ускладнює нашу роботу і робить її ще більш актуальною, оскільки в даний час ризику піддаються набагато більше дівчаток», - говорить д-р Канем. «Права, вибір і тіло дівчаток - це їхня власність, і ми не зупинимося, поки не доб'ємося цього».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

ООН запускає програму з метою надання Україні...

Ініціатива допоможе Уряду покращити стратегічне планування і бюджетування на...

Держекоінспекція стала партнером міжнародної...

ДЕІ стала офіційним партнером Глобального співробітництва проти засмічення морів...

Генассамблея ООН приняла резолюцию по правам...

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба сообщил о принятии Генеральной...

Буковина получила кислородные концентраторы от UNICEF...

Буковина получила 10 кислородных концентраторов от Детского фонда ООН UNICEF Ukraine и еще 14...

24 октября начинается международная Неделя...

Неделя разоружения проходит под эгидой Организации Объединенных Наций каждый год с 24...

23 жовтня відбудеться урочиста церемонія з нагоди...

У п'ятницю 23 жовтня о 13:00 у Наводницькому парку в Києві пройде офіційна церемонія до...

Украина открыла почетное консульство в Новой...

Украина официально открыла почетное консульство в Новой Зеландии. Это первое...

Завтра пройдет встреча Люблинского треугольника....

Украина, Польша и Литва завтра проведут очередное заседание Люблинского треугольника....

В мире сделали уже более 80 млн прививок от...

По состоянию на утро 28 января в мире сделали уже более 82,5 млн прививок от коронавируса.

Хакеры из Украины обокрали банки Европы и США на 2,5...

Группа хакеров из Украины нанесла ущерб европейским и американским банкам на сумму в...

Опубликованы фото донецкой тюрьмы "Изоляция". В...

В сети появились фото тюрьмы "Изоляция", которая находится в оккупированном Донецке....

В Сенате США не хватает голосов для импичмента Трампу

В верхней палате Конгресса США не хватит голосов для объявления импичмента 45-му...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка